Wtorek, 7 grudnia 2021 r.

Końcówka rundy z mniejszą widownią

Od 15 grudnia br. na meczach piłkarskich zajęte będzie mogło być tylko 30% pojemności stadionów. Spowodowane jest to wprowadzeniem od tego dnia nowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Limit ten nie będzie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Przypomnijmy, że do 15 grudnia wspomniany limit wynosi 50% pojemności stadionu.


Źródło: Ministerstwo Zdrowia

 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


35    Komentarze:

~~~iks
ograniczenia
Powoli gotują tą żabę...

50            -29
~~~xyz
!
Ten cyrk trwa dopóki na to pozwalamy. A teraz śmiało, psychopaci covidowi, łapki w dół. Nie zapomnijcie dopisać, że jestem foliarzem i szurem. Choć to wy chodzicie w kagańcach.

110            -167
~~~Paweł
Restrykcje
Warto wiedzieć, że prawnie nikt nie może od nas rządac okazania takich danych, gwarantuje to konstytucja a także ustawa Rodo, wiec takie ograniczenia to sobie mogą wprowadzać. Ten cały cyrk skończy się tylko wtedy, gdy ludzie zrozumieją że ma się nie skończyć nigdy...

83            -97
~~~Darioo
ograniczenia
trzecia rzesza tez wprowadzała ograniczenia, mamy hansa franka naszych czasow.

79            -80
~~~Nick
Polski Ład
Czy polski Ład obejmuje finansowanie klubów piłkarskich, za straty wynikające z obostrzeń?

69            -26
~~~goal
Czyli wszystko pozostaje bez zmian, ...
... bo nikt w klubie nie ma, póki co, prawa sprawdzić, kto jest zaszczepiony, a kto nie jest. (: Fajne :) są takie zarządzenia. Takie ...nijakie.

62            -22
~~~No Name
1 liga
Żadna strata.... Nikt nie chcę i tak oglądać, jedną nogą już...1 ligowego klubu

31            -103
~~~UcheJ11
Kolejna śmierć
Do wszystkich tych co się nie szczepią, bilans ostatniej fali u moim znajomych nie zaszczepionych. 4 smierci, wszyscy około 30 lat na karku, z rodzinami i dziećmi. Chcesz żyć myśl, nie słuchaj mądrych oni Ci życia nie zwrócą.

106            -84
~~~...
10 tys.
na Bruk-Bet to i tak wynik nieosiągalny... zwłaszcza, że jeszcze parodyści mają w zanadrzu pokaz w Lubinie...

72            -15
~~~do ~~~UcheJ11
Mój bilans wśród znajomych
prezentuje się następująco: 0 zmarłych na covid, 3 zmarłych przez brak opieki medycznej, 1 osoba z amputacją nogi tuż po przyjęciu szczepionki (zakrzep)

77            -72
~~~Paweł
Do - UcheJ11
Ale wiesz, że około 30 % zgonów to osoby zaszczepione ? Ani nie chroni przed zachorowaniem czy przenoszeniem, wiec jak dla mnie to żadna gwarancja

54            -65
Anty Królewski
Kolejny absurd
To kolejny rzecz jasna absurd, bo nie powinno być żadnych limitów, ani bezprawnej segregacji sanitarnej. Inna kwestia jest taka, że biorąc pod uwagę jak kopacze Wisły się prezentują beznadziejnie podczas zdecydowanej większości spotkań, to może nie mieć to większego znaczenia, bo i tak stosunkowo niewiele osób przyjdzie na tą kopaninę z Termalicą.

46            -46
~~~Konkord88
@UcheJ11
U mnie to samo - 62 osoby, 20-30 lat, wysportowani, kpili z wirusa... wszyscy umarli... A tak na poważnie - zakładając że statystycznie znasz 600 osób, liczmy, że połowa jest w wieku circa 33 lat. Zdrowa osoba, nieszczepiona w tym wieku, będzie miała ogólną szansę zgonu na Covid w okolicach 1/150tys przypadków (1:75k przy infekcji i 50% szansy infekcji - za British Medical Journal, oraz Oxford QCovid Risk Calculator), czyli jest statystycznie 1/500 szans, że znasz jedną zdrową osobę w wieku 30 lat, która umarła na Covid. Jeżeli mówimy o dwóch takich osobach, to szanse wynoszą już 1/250000, trzech 1/125000000,a czterech 1/62500000000. Słownie - szansa, że znałeś cztery takie osoby wynosi 1/62,5 miliarda i jest 70 razy mniejsza niż wygrania głównej wygranej w EuroJackpot, oraz prawie 300 tysięcy razy mniejsza niż, że zostaniesz uderzony piorunem w nadchodzącym roku. Biorąc pod uwagę powyższe, mam pewne wątpliwości co do Twojej historii ;]

71            -31
GrzegorzS
Piątek 18.00 grudzień
niewiele to zmieni, nawet zwycięstwo z Lubinie nie spowoduje, że przekroczymy ten limit osób niezaszczepionych. Na meczu z Termaliką coś między 10/12 tysięcy widzów będzie ekonomicznym sukcesem. Zresztą tylko inercja rządzących pozwoliła nam zaliczyć derby z grubo ponad 20 tysięczną frekwencją. Nic oby już wiosną epidemia była przeszłością.

29            -9
~~~Misioł
@~~~UcheJ11
mój bilans wśród znajomych: na szczęście zero osób w szpitalu, zero nopów jeśli nie liczyć znajomej nauczycielki która subiektywnie stwierdziła że prawie umarła po drugiej działce i kolejnej już nie przyjmie. chorowali wszyscy, zadziabani i niedziabani za wyjątkiem teścia, który chorował na wiosnę i do tego niedawno przyjął drugą działkę. ja niezadziabany dostałem zapalenia płuc, co mnie uderzyło to kompletny brak leczenia ze strony lekarzy - masz siedzieć i czekać aż Ci sie pogorszy. po dwóch tygodniach wybłagałem antybiotyk na zapalenie płuc, oczywiście przez teleporadę. ciekawostką jest że w norwegii będącej poza unią amantadyna jest normalnie dostępna do kupienia jako lek na pomór, a u nas nie. i dla mnie to jawne skur..., ciekawe że mało kto w ogóle o tym mówi. oczywiście, powinna być podawana od pierwszych objawów, zapalenia płuc już nie wyleczy. niemniej, patrząc po znajomych to Ci którzy przyjeli cudowny specyfik faktycznie nieco lżej przechodzili chorobę (o ile to nie jest tylko maskowanie objawów, bo po chorobie są dokładnie tak samo jak ja wyprani z sił), więc w przynajmniej w jednej sprawie odgórnie narzucona propaganda nie minęła się z prawdą. Ale chorują i roznoszą dalej, więc cała sprawa obowiązku dziabania, kolejnych działek i segregowania ludzi jest pomysłem wybitnie nie trafionym. no chyba, że weźmiemy pod uwagę, ile miliardów ktoś na tym zarobi. jedno jest pewne: szpryca nas przed dziadostwem nie uchroni, a system jest tak skonstruowany, że przetrwają tylko silne organizmy, bo konowały leczą zapalenie płuc paracetamolem. Więc zamiast kłócić się o to czy sie szprycować czy nie, sugeruję aby się zjednoczyć i wymusić na górze stosowanie leków, a następnie rozliczyć tych, którzy odpowiadają za dopuszczenie do takiej sytuacji.

59            -30
~~~do Paweł
zaszczepieni
zgadza sie obecnie 30% to zaszczepieni którzy umarli ale chyba dalej nie doczytałeś że te 30% dotyczy powyzej 77 lat średnio ze statystyk wychodzi. Do konkord, daj mi miliony w takim razie bo ja nawet 3 nie umiem uszczelic w lotto. Twoje obliczenia są z dupy bo w porzednich falatach umarło 3 osoby ale w 3 pozostałych. teraz jeszcze raz sobie policz przy 6 w takim razie.

21            -28
~~~Konkord88
@~~do Paweł
Po pierwsze naucz się pisać, to może prościej będzie Ci pojąć niektóre rzeczy, albo przynajmniej złożyć wypowiedź, do której będzie się można odnieść. Nie mam pojęcia o co chodzi w Twoim bełkocie, ale przedstawiłem Ci ogólnodostępne statystyki dla zdrowych 30 latków, pochodzące z dobrych naukowych źródeł i oparte o statystykę przypadków. Reszta jest dosyć prostym działaniem matematycznym.

28            -14
~~~Jareks
~~~Konkord88
Zakładasz że wszyscy Twoi 30-letni znajomi oraz znajomi ~~~do Paweł nie mają żadnych innych schorzeń a myślę że jednak statystycznie tak nie jest.

15            -7
~~~Kiku 78
Lament
Ci którzy chodzą na Wisłę przyjdą!!Ci przychodzący na legię i derby nie przyjdą,bez względu na pandemię.

25            -5
~~~Covid
Ograniczenia
W Sejmie niech zrobią obostrzenia do 25% ciekawe czym oni są zastrzepieni badz wogole nie są

26            -5
~~~Ona
Słaba gra
To i kibiców mało A co do covidu idź jeden z drugim palanyem do rodziny która przeżywa stratę młodego zdrowego człowiek to może ten pusty len otrzezwieje matoły.

13            -25
~~~bodzio
triumf propagandy
Propaganda osiągnęła cel. Skłóciła ludzi, naszczuła jednych na drugich. Nawet na stronie gdzie interesuje nas tylko nasz ukochany klub. Ogarnijcie się.

48            -6
~~~Wiselkaaa a
Dlaczego tak?
Durniom Covidovym nie przetłumaczymy bo mają klepki na oczach nie używają logiki nie myślą głębiej ufają telewizji i rządowi bo i i nam dobrze życzą historia pokazała już co i jak, czemu ludzie są aż tak tępi?

14            -16
~~~Walenty Walet
@Misioł
Skoro piszesz o tzw.zjednoczeniu, sam nie upeawiaj propagandy, prosze.. link »

7            -8
~~~Scucc
Do ~~~Paweł
30% zgonów wśród zaszczepionych to jest wierutne kłamstwo. Według ostatnich danych sprzed 2 dni (06.12), osoby zaszczepione stanowiły 6,73% (3304) spośród łącznie 49704 przypadków. Dodatkowo zgony nie są związane ze szczepieniem. Z kolei w pełni zaszczepieni to zaledwie 1,41% spośród wszystkich przypadków zakażenie. To są ogólnodostępne dane, w dodatku na bieżąco uaktualniane przez Ministerstwo Zdrowia. Wystarczy chwilę poszukać. Podaj swoje źródło tych bredni, które wypisujesz. Dalej piszesz, że szczepienie "ani nie chroni przed zachorowaniem czy przenoszeniem, wiec jak dla mnie to żadna gwarancja". Najwyraźniej w ogóle nie masz pojęcia na jakiej zasadzie działają szczepionki. Otóż wyobraź sobie, że główną rolą szczepionki nie jest zapobieżenie Twojej chorobie. Szczepienie OGRANICZA ciężki przebieg choroby, co oznacza, że samą chorobę przejdziesz łagodnie, bez groźnych powikłań, OGRANICZY również zdolność wirusa do reprodukcji i przeniesienia zakażenia na inne osoby. I teraz najlepsze: w szpitalach i na OIOMach z powodu covida leżą niemalże same osoby niezaszczepione, inteligentni inaczej, i zajmują miejsca osób, naprawdę potrzebujących pomocy, cierpiących na różne przewlekłe choroby, na które medycyna nie ma natychmiastowej odpowiedzi. I te osoby umierają, bo personel medyczny zamiast im pomagać, musi skakać wokół głupków, którzy mogli skorzystać z darmowej ochrony zdrowia jakie zapewniłaby im szczepionka. Oni (niezaszczepieni) oczywiście wiedzą lepiej. Polak i przed szkodą, i po szkodzie głupi. Tak, szczepionka nie sprawi, że nie zachorujesz. Może nawet umrzesz, jeżeli organizm nie będzie w stanie dać właściwej odpowiedzi immunologicznej. Ale dzięki szczepionce, Twój organizm dostanie odpowiednie narzędzie, żeby tę odpowiedź wywołać i pozwolić Ci żyć. Żyć normalnie. Ludzie, myślcie. To naprawdę nie boli.

13            -17
~~~Misioł
@Walenty Walet
nie uprawiam propagandy, proszę: link »

6            -6
~~~Tw Bolek
...
Podobne głupoty to mogą sobie płaskoziemcy lub ewentualnie anty wszystko wymyślać. Co z tego że takiego prawa do zmuszania nie ma jeśli spokojnie mogą zamknąć sprzedaż po osiągnieciu 30 procent a potem np ja sobie przyjdę i dobrowolnie pokażę dokument bo tego mi nikt i nic nie zabrania. Wejdę sobie śmiało bez lmitu.Pytanie tylko czy ktoś logicznie pomyśli bo logika to czasami rzadkość .

5            -10
~~~GrzegorzS
Tak na marginesie, szukam opowieści o życiu
w ostatnim czasie niezaszczepionego bohatera zdrowego wolego człowieka "antyszczepionkowca", który udał się na oddział covidowi jakiegokolwiek szpitala by tam ratować te duszące się, a na jego zdaniem grypę chorujące osoby. Proponuję taki eksperyment udowodni wówczas ze covid to ściema lub się uodporni. Naprawdę oddziały czekają na wolontariuszy, trzeba salowych, osób sprzątających.(Oczywiści e nie wiem czy wpuszczą bo w CM trzeba mieć paszport covidowy - choć jak zatrudnia na oddziele, gdzie leżą już tylko chorzy a personel jest zaszczepiony to nie wiem). Co rusz trafiam na opowieści tych przeciwników szczepień, którzy właśnie trafiają na oddziały covidowe bo leczenie w tajemnicy i w domu się nie udaje. Głupota zaś jest z ich strony taka, że dumy nie chcą nawet zbadać się czy mają ten covid. To juz szczyt głupoty jazda bez trzymanki bo trafiaja do szpitali ludzie duszacy się, którzych trzeba poddać prostemu testowi, choć lekarze widzą, że gość ma, ale nim coś zrobią by go ratować od razu to muszą czekać na ten test. Pewnie, że obecnie nie jest to długie czekanie, ale jednak w krytycznej sytuacji każda minuta się liczy by jeszcze mogły zadziałać leki. To przeważnie osoby mające ok. 30/40 lat sporo wśród nich piewców wolności tu taki link dotyczący Pana Gerarda Wolskiego, który mógł się zaszczepić, ale tego nie zrobił bo to człowiek wolny link » więc nauka przyszła z czasem. Nauka bolesna dla niego i dla jego żony. Wielokrotnie słyszałem jak to opowiadał o segregacji i inne tego typu bzdety. Mam nadzieję, że się pozbiera po tym eksperymencie, ale to potrwa i to długo. Jak nie chcecie się zaszczepić dla siebie to zróbcie to dla swoich rodzin, bliskich i dalszych znajomych. Może w końcu do wielu dotrze, że na ten moment już nie przyjmuje się do szpitali covidowych schorowanych osób 80-letnich bo lekarze jak na froncie wybierają przeważnie osoby młode niezaszczepione, które złapały covida i rokują, że przeżyją. Nie chcecie się zaszczepić dla siebie to zaszczepcie się dla starszych członków waszych rodzin. Szczepcie też dzieci, które napływają do szpitali z objawami covida. Niestety dotyczy to już niemowląt jest klęska z wcześniakami. Polska służba zdrowia już w wielu rejonach leży i kwiczy. Władza nic nie zrobi bo już tylko trwa dla trwania. Co najwyżej ogłosi zdalne nauczanie w szkołach, które już i tak od miesiąc przeważnie w tym trybie od miesiąca działają. Codziennie w Polsce z powodu epidemii odchodzi przed świętami niepotrzebnie ponad 500 osób, które mogły żyć i spędzić je z bliskimi. Rzeczywistość jest taka, że w do Świąt jeśli nic się nie zmieni to covid dobije lub zabije między 7000 a 8000 osób i to w większości będą ludzie, którzy mimo możliwości nie zaszczepili się. To nie jest jak tu piszecie propaganda to brutalne fakty.

16            -11
~~~Mr D'Ath
Takie tam logiczne
Kazdy tu ma swoje zdanie na temat COVIDA,szczepionek, co komu wolno, itp. logika jest prosta i chociaz jestem absolutnym przeciwnikiem obecnego (nie)rzadu to tak w rzeczywistosi opcje ma 3 zakladajac ze limitujacym czynninikem jest zdolonsc szpitali do przyjmowania chorych pacjentow (nie tylko covidovych tak na marginesie). 1. Nie robic nic, wirus sie roznosi kto chce sie szczpi kto nie to nie, szpitale odmawiaja przyjecia pacjentow jak nie maja miejsca i potrzebujacy czekaja na miejsce az sie zwolni lub sami zwolnia kolejke. 2. Zrobic lockdown zeby ograniczyc liczbe przybadkow i minimalizowac rozprzestrzenianie sie (znow do limitu mozliwosci sluzby zdrowia) 3. nie robic lockdownu zachecac do szczepien i liczyc ze beda te szczepienia dzialac. Ja generalnie optuje za 3 ale co kto woli, tylko potem nie narzekac na zamykanie stadionow i zakaz imprez albo trupy na ulicach jak we Wloszech na poczatku pandemii. (fakt teraz juz bedzie prawdopodobnie mniej trupow bo Ci co byli bardziej narazeni juz pewnie zdazyli sie albo zaszczepic albo pasc)

5            -8
~~~Mr D'Ath
@Walenty
Tak to sa najnowsze badania podane w Nature. Ciekawe swoja droga, ze teraz wierzysz naukowcom. Jak sie wczytasz to oni reasumuja, ze Tak amadantyna blokuje szlaki replikacji wirusa, ale podkreslaja ze sa to badania podstawowe i badania kliniczne musz dac odpowiedz na to jak uzywac i czy rzeczwiscie robi ona roznice. (Znow ciekawe ze teraz badania kliniczne wg. Ciebie nie musza sie odbyc pomimo ze to byl glowny zarzut co do szczepionek). Nastepny wniosek - nie kazdy zwiazek amadantyny potencjalnie blokuje szlaki namnazania sie wirusa tylko jeden konkretny. Ostatni wniosek juz moj, leczenie sie amadantyna nie bedac specjalista, nie znajac dawkowania, nie wiedzoac jakim zwiazkiem amadantyny to [...]izm, szczegolnie ze jak wiekszosc lekow antywirusowych amadantyna ma bardzo duzo skutkow ubocznych (znacznie wiecej niz szczepionki). No i moj ostatni wniosek lepiej zapobiegac niz leczyc. Ale znow co kto woli.

6            -5
~~~Mr D'Ath
@ Misiol i link do artykulu naukowego !! p.s. przpraszam jak bedzie 2 razy
Tak to sa najnowsze badania podane w Nature. Ciekawe swoja droga, ze teraz wierzysz naukowcom. Jak sie wczytasz to oni reasumuja, ze Tak amadantyna blokuje szlaki replikacji wirusa, ale podkreslaja ze sa to badania podstawowe i badania kliniczne musz dac odpowiedz na to jak uzywac i czy rzeczwiscie robi ona roznice. (Znow ciekawe ze teraz badania kliniczne wg. Ciebie nie musza sie odbyc pomimo ze to byl glowny zarzut co do szczepionek). Nastepny wniosek - nie kazdy zwiazek amadantyny potencjalnie blokuje szlaki namnazania sie wirusa tylko jeden konkretny. Ostatni wniosek juz moj, leczenie sie amadantyna nie bedac specjalista, nie znajac dawkowania, nie wiedzoac jakim zwiazkiem amadantyny to [...]izm, szczegolnie ze jak wiekszosc lekow antywirusowych amadantyna ma bardzo duzo skutkow ubocznych (znacznie wiecej niz szczepionki). No i moj ostatni wniosek lepiej zapobiegac niz leczyc. Ale znow co kto woli.

3            -5
~~~Misioł
@~Mr D'Ath
Miałem tu pisać elaborat o tym, jak nawet członkowie partii rządzącej przynali się do leczenia amantadyną i o skali machlojek i opóźniania w badaniach nad nią, o innych badaniach specyfików warunkowo dopuszczonych i w miesiąc zbadanych ale wiesz co? Nie dogadamy się. Grunt to że lepiej zapobiegać niż leczyć. W kółko 3 razy do roku. A nieleczeni dalej będą umierać.

7            -8
~~~Mr D'Ath
@Misiol
No nie dogadamy się, nie wszyscy muszą się ze sobą zgadzać. Ale jeżeli podajesz przykład naszych rządzących, tych tytanu intelektu pokroju p. posła Suskiego czy p. Czarnka, jako przykład godny naśladowania to życzę dużo szczęscia...

7            -7
~~~kola
Ludzie podzieleni
i skłóceni w kolejnej kwestii. Dziel i rządź w praktyce na globalną skalę.

13            -1
~~~do ~~~GrzegorzS
Jedno nigdy się nie zmieni
Twoje p*****lenie bzdur w komentarzach.

10            -8