Czwartek, 24 lutego 2022 r.

Federacje piłkarskie Polski, Szwecji oraz Czech nie chcą grać na terenie Rosji

Po dzisiejszej agresji zbrojnej Rosji na Ukrainę - federacje piłkarskie Polski, Szwecji oraz Czech wystosowały do władz FIFA oraz UEFA wspólne stanowisko, w którym informują, że nie chcą grać meczów na terenie Rosji.

Przypomnijmy, że Polska ma zaplanowany na 24 marca br. mecz barażowy o awans na MŚ 2022 roku, który odbyć ma się w Moskwie. W przypadku wygranej Rosjan - na drugie spotkanie barażowe do tego kraju pojechać miałby lepszy zespół pary Szwecja - Czechy.

Oto wspólny komunikat federacji:

Federacje piłkarskie Polski, Szwecji oraz Czech kategorycznie potępiają agresję Rosji na Ukrainę. W związku z obecną sytuacją Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN), Svenska Fotbollförbundet (SvFF) oraz Fotbalová asociace České republiky (FAČR) wyrażają zdecydowane stanowisko, że zaplanowane na 24 i 29 marca br. mecze barażowe do mistrzostw świata w Katarze nie powinny odbyć się na terenie Federacji Rosyjskiej.

Sygnatariusze niniejszego apelu nie biorą pod uwagę wyjazdu do Rosji i rozgrywania tam meczów piłkarskich. Militarna eskalacja, którą obserwujemy, wiąże się z poważnymi konsekwencjami oraz znaczącym obniżeniem poziomu bezpieczeństwa dla naszych reprezentacji oraz oficjalnych delegacji.

W związku z tym oczekujemy niezwłocznej reakcji FIFA i UEFA oraz przedstawienia alternatywnych rozwiązań dotyczących miejsc rozegrania zbliżających się spotkań.


Źródło: PZPN

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


16    Komentarze:

~~~Nick
I git.
Raz, że potępiamy kolejne haniebne działania w historii ruskich, a dwa, wymusimy grę na neutralnym terenie. Bo nie wyobrażam sobie, żeby UEFA/FIFA mogła zezwolić na grę jakiekolwiek drużyny/ jakiegokolwiek klubu na terenie Rosji. Wielka Polska!

65            -15
~~~Ja
Sankcje
Jeżeli to ma faktycznie wymiar czegoś groźnego to powinni wykluczyć całą ludność rosyjską ze świata sportu. Ale jeżeli chodzi tylko i hajs i to kolejny temat dla szaraków żeby się bali- to gówno zrobią.

59            -6
~~~stary zgred
spokojnie bo skończymy jak ZSRR, czyli prawie wszystko już było
W 1973 roku w Chile doszło do wojskowego zamachu stanu. Generał Pinochet siłą obalił legalny rząd. Prezydent Chile został zastrzelony w walce, pałac prezydencki spłonął, od razu zginęły dziesiątki czy setki ludzi. Tysiące albo dziesiątki tysięcy aresztowano, stadiony zamieniono na obozy koncentracyjne. Ludzie znikali w nocy setkami i więcej się nie odnajdowywali. Helikoptery latały nad ocean i wracały lżejsze. Trwały eliminacje do MŚ 1974 w RFN. Drużyna z Europy miała rozegrać baraż z czwarta (chyba) drużyną eliminacji Ameryki Płd. Konkretnie Chile miało grać z ZSRR. Rosjanie oświadczyli, że na stadionie, który kilka miesięcy wcześniej był obozem koncentracyjnym nie zagrają, że chcą grać na stadionie neutralnym i do Chile nie polecieli. Dostali walkower i do RFN pojechało Chile, a ZSRR został w domu. Wygląda na to, że do Kataru nie chcemy. Słusznie, tam w końcu nie tylko jest gorąco, ale i jest dyktatura maskująca się jako monarchia.

20            -38
wujek29
wojna
szczerze wątpię w to żeby kraje europy zachodniej i na pozostałych kontynentach zrozumiały czym jest rosja i kim są rosjanie, szczerze wątpię żeby ich oświadczenia i sankcje i deklaracje pomogły, od 100 lat, od rewolucji październikowej rosja to bandycki i dziki kraj i jeśli przez 100 lat tego na zachodzie nie zrozumieli choćby z powodu swojej chciwości to i teraz nie będą działać zdecydowanie a dziś rosja nie jest tak silna jak związek radziecki wspierany krajami europy wschodniej, tylko trzeba odwagi.... tej zabrakło w 1939 i 1945, dziś przy tej agresji jakieś wykluczenia są bez znaczenia i schodzą na dalszy plan, zresztą będzie się to wszystko ciągnęło za rosjanami przez kolejnie dziesięciolecia ale to już ich problem....tak w ogóle to za chwilę może nas wszystkich w europie już mało interesować kto z kim i w co gra niestety....

36            -5
~~~Ania
Dobrze
Uważam, że mecz Polska- Rosja powinien zostać rozegramy na neutralnym terenie, albo walkower. Precz z Putinem. Solidarni z Ukrainą.

45            -11
~~~ja
Wujek
Właśnie o tym mówię. To "ludzie" popierają pultina więc powinni być wykluczeni ze wszystkiego, wydarzeń, kultury, sportu czegokolwiek. Całkowita blokada ludności rosyjskiej- wtedy może dotarłoby, że nie warto za to wszystko ginąć i wykonywać polecenia jakiś fanatyków. Europa nie ma jaj, zeby dokonać całkowitej blokady zsrr, bo oligarchowie europejscy i inni szydzi mają tam ulokowany kapitał więc sami sobie w stopę nie strzelą. Ukrainę spisali na straty i tyle. Tylko kto będzie następny?

35            -5
~~~Dzusi-sma k
Wojna
Powinni wykluczyć rosyjskie kluby i reprezentacje oraz rosyjskich sportowców ze Wszystkich turniejów sportowych. Ale pieniążki z Gazpromu są ważniejsze. Europa dawno zgniła i zgnuśniała. Smutny ten nasz świat i czasy których dożyliśmy. Historia niczego nas nie nauczyła.

35            -7
~~~kivi
...
Zagrac mecz Charytatywny z Ukraina!

9            -13
~~~Guhj
Związek Radziecki
Jak kto Franek Smuda jak był trenerem kadry powiedział kiedyś, że gramy ze Związkiem Radzieckim ?

17            -5
~~~jacek
Absolutnie nie!
nie wyobrażam sobie teraz meczu z Rosją na jakimkolwiek terenie, czy kazalibyście naszym piłkarzom, Polakom stać i słuchać z szacunkiem hymnu Rosji?

43            -6
pitt12386
O ile
Rosja była wstanie zorganizować mistrzostwa świata po aneksji Krymu i agresji na terenach Ukrainy to zapewne mecz barażowy sobie tez można kupić zreszta pare dni politycy porobią szopkę i zaraz temat zniknie a wojnę będzie się nazywać konfliktem

11            -2
~~~Jaskółcze gniazdko
Dla mnie wykluczenie all Rosji
Jak dla mnie Rosja i wszystkie kluby ich powinny zostać usunięte z wszelakich rozgrywek międzypaństwowych i nie mówię tylko o piłce nożnej . W dupie mam żeby nie mieszać polityki ze sportem . W każdej dziedzinie życia Rosjanie powinni poczuć wykluczenie po tym jak zaczęli wojnę . Czy ktoś wyobraza sobie wyjazd jakiejś reprezentacji do Rosji gdy trwa wojna ? Neutralny grunt ? - lol to będzie taki mecz dopiero pokazem co ludzie myślą o Ruskich ..przecież podczas hymnu będzie cały stadion buczal itp . To powinny być wykluczenia i tyle .

11            -6
~~~Bane1979
Gujh
Nie z CCCP Tylko z Czechosłowacja

0            -2
~~~ZKS
~~~Jaskółcze gniazdko
~~~Jaskółcze gniazdko 100% racji. PZPN się ośmieszył i dał zrobić w balona. Wszyscy powinni stać na stanowisku, że należy wyizolować Rosję że wszystkiego co się tylko da. Pismo PZPN nie powinno zawierać stwierdzenia o tym, że mecze "nie powinny odbyć się na terenie Federacji Rosyjskiej" tylko, że nie wyobrażamy sobie grać z zespołem reprezentującym Federację Rosyjską. Ktoś dobrze we wcześniejszych komentarzach napisał, że Europie brakuje jaj. Niestety czytając o sankcjach na Ruskich bez anulowania SWIFT (Niemcy, Włosi, Cypr i Madziarzy są przeciw) mam wrażenie, że niestety ale finał tej wojny już jest przesądzony. Szkoda mi Ukraińców. Pytanie kto następny? Gruzja, Mołdawia, kraje bałtyckie, Polska?

7            -3
~~~as
echh
Był kiedyś taki prezydent który stojąc na placu w Tibilisi precyzyjnie nakreślił mape drogową ruskiej swołoczy po Europie i wtedy wielu się z niego naigrywało ,jak widzimy ten scenariusz spełnia się na naszych oczach a Swiat i gnuśna europa zach widząc dramat Ukraińców patrzy tak jak na nas w 1939 r i nakłada jakieś śmieszne sankcje

13            -4
~~~KRKPL
Nie dla meczy z Rosją
Niby w Rosji jest wielu normalnych ludzi, którzy nie chcą wojny i znają imperialistyczne zapędy srutina, ale niestety dla nich sankcje powinny dotknąć całą Rosję po to żeby to tam doszło do konfliktu wewnętrznego, który mógłby posprzątać śmieci. To obywatele Rosji muszą się zbuntować i powstrzymać szaleńców. Rosjanie powinni zostać wykluczeni ze wszystkich imprez sportowych na świecie w każdej dyscyplinie. Gadki typu żeby nie pchać polityki do sportu nie są zbyt mądre, bo akurat sport może być platformą do jednoczenia się ludzi jak to już miało miejsce nie raz.

4            -3