Środa, 23 marca 2022 r.

Jarosław Królewski ukarany przez Komisję Ligi

Za wpis w mediach społecznościowych, który po meczu "Białej Gwiazdy" z Lechem Poznań zamieścił Jarosław Królewski, współwłaściciel krakowskiej Wisły został ukarany przez Komisję Ligi Ekstraklasy kwotą w wysokości 5 tysięcy złotych.

Królewski w dość dosadnych słowach skomentował rozstrzygnięcie spotkania wiślaków z "Kolejorzem". W nim sędziowie nie uznali Wiśle bramki, po której wynik powinien brzmieć 2-0. Ostatecznie zawody zakończyły się remisem 1-1.

Warto przypomnieć, że decyzja sędziego Tomasza Kwiatkowskiego, któremu obsługujący VAR Bartosz Frankowski zasugerował obejrzenie sytuacji bramkowej na powtórkach wideo, została dość jednoznacznie oceniona przez środowisko sędziowskie jako błąd. Pomimo tego obydwaj arbitrzy nie zostali ukarani przez PZPN i zostali normalnie obsadzeni do prowadzenia spotkań w następnej kolejce ligowej.

Oto skład Komisji Ligi w bieżącej kadencji: Jarosław Poturnicki (przewodniczący), Robert Błaszczak (wiceprzewodniczący), a także Antoni Libiszowski, Filip Jańczuk, Kamil Kosior i Krzysztof Nowiński.

A wpis Jarosława Królewskiego, który "wyceniono" na pięć tysięcy złotych, przeczytać możecie poniżej:


Źródło: Gazeta Krakowska, Ekstraklasa SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


48    Komentarze:

~~~ax
hm
Chyba dlatego że za łagodnie

140            -6
~~~Onomatope jus
Lepiej pozew
Szefie, serio, lepiej pozew!! I napastnik, to już najlepiej...

76            -8
~~~Maly
Ukarany za prawdę
Chyba że za Kretyna mógł napisać dureń i by nie dostał bo to nie jest obraźliwie takie jaja to tylko w PL

115            -6
Tss
Powinien zapłacić 10 tys
5 za karę i 5 dać im na szkolenie sędziów.

95            -6
~~~Maly
Właścicielu
Jeszcze 1 napastnik na 8meczy i się utrzymamy napewno się zwróci odwagi

63            -10
~~~Zatroskan y kibic
Hm.....
Ale nastały czasy. Chcesz powiedzieć prawdę- musisz mieć ,, gruby portfel". Ale kłamać, kraść, oszukiwać już możesz bezkarnie. I nawet Komisja do Spraw Walki Czort wie z Kim i z Czym za czyste oszustwo nagrodzi Cię w następnym tygodniu ,, skład Komisji Ligi w bieżącej kadencji: Jarosław Poturnicki (przewodniczący), Robert Błaszczak (wiceprzewodniczący), a także Antoni Libiszowski, Filip Jańczuk, Kamil Kosior i Krzysztof Nowiński." Ciekawi mnie, który z tych cwaniaków z żałosnej Komisji okazał się najbardziej" wrażliwy" na prawdę J Ktolewskiego.

134            -4
~~~Kilku 78
Polscy sędziowie to...
Jaro SZACUN

116            -10
~~~kibic62
napastnik
Jagielonia potrafiła sprowadzić sobie Hiszpana /napastnik,10a podobnie jak IMAZ / były gracz Realu i Sevilli a my co ?? śpimy P.Królewski? Naprawdę zarząd nic już nie może zrobić celem pozyskania dobrego napastnika na 8 najważniejszych meczy Wisły w tym sezonie? Naprawdę trudno w to uwierzyć? nic w tym kierunku się nie dzieje? gdyby już był ktoś taki, miałby dwa tygodnie na wkomponowanie się do zespołu!! Naprawdę to jest nie do wiary!!

59            -21
~~~SMOK
I gdzie tu wolność słowa
Czysta komuna. w komunie boja się manifestacji na własnym podwórku wiec może trzeba to w ten sposób zorganizować, wpłynąć na podwórko komisji ? Trzeba to jakoś zbojkotować, nas nie ukażą.

76            -6
~~~SMOK
Jarku
Napisz do UEFA bo to trzeba jakoś wyjaśnić. Wyniku nie zmienia ale kary nie dostaniesz a może zajmą się tymi szumowinami?

88            -7
~~~Johny Walkel
To kolejny przykład gdzie "centrala" ma Wisrlkę.
Jakby ktoś nie wiedział napiszę dosadniej tj. " w głębokim poważaniu ". A ja mam centrale w tym samym miejscu za jawne przekręty, które w Polsce widzą. Kto wie czy znowu nie będzie afery tzw. " fryzjera ", od lat kilku znowu im się zbiera ! Panie prezesie ryba psuje się od głowy.

77            -4
~~~Kibol z Reymonta
Ta decyzja nadaje się.....
do wytoczenia sprawy w sądzie tej całej Komisji Ligi,przez Królewskiego.To była kradzież bo bramka została bezprawnie zabrana.Winowajcy nie ponieśli żadnych konsekwencji.

95            -5
~~~Obserwato r
Błędna decyzja sędziów
Sędziowie popełnili ogromny błąd który zabrał nam nie uczciwie 2 ważne punkty! Ale jednak po 100kroć większym było zatrudnienie Guli a potem kłamanie kibicom i piłkarzom że to Guardiola. Ta decyzja zabrała zabrała nam dziesiątki punktów. Także uderz się we własne piersi Jarusiu. Szkoda żeś taki wylewny nie był po blamażach 5-0 z Lechem i 0-5 ze Śląskiem kiedy trzeba było pożegnać trenera. Wtedy Cię jakoś słychać nie było....

39            -43
~~~TTT
Kara
A dlaczego nie została ukarana druga strona ? Bo polscy sedziowie to święte krowy. Patologia w tej polskiej piłce.

93            -4
~~~Kibic20
Kara
To nie jest już normalne co się dzieje. Jeszcze niedawno, jak sędziowie popełniali błędy, byli odsunięci od paru meczy. Za błąd na niekorzyść dla nas byli obydwaj(zarówno Frankowski jak i Kwiatkowski) wyróżnieni sędziowaniem w następnych kolejkach i na Varze w pucharach! A nasz Królewski płaci karę za powiedzenie prawdy, która zna cała Polska. Uważam, powinien się odwołać. Wierzyć się nie chce, jak długo można tolerować tych sędziowskich przekrętów bezkarnie!!

66            -5
~~~Robert
?
A jak nie zapłaci to co?

57            -2
~~~Eco
Paranoja
Jeśli Jarosław dostał 5 tyś kary, to sędziowie powinni dostać po 10 tyś kary od łebka oraz blokadę na najbliższe co najmniej 3 mecze.

68            -2
~~~Peperoni
Szanowna Komisjo Ligi.
Czy za ustawieniu meczu przez sędziego głównego i na Varze należy pochwalić sędziów ? Czy ktoś się odważy z tej komisji coś odpowiedzieć. Jeżeli nie, to oznacza milcząca zgodę na fajerwerki ! W tej sytuacji to nawet mistrz będzie ustawiony !! Jaka komisja taka Liga i sędziowie.

65            -3
~~~mun
Powrót zgnilizny
Obecnie komisja ligi wcieliła się w rolę znanego wszystkim FRYZJERA, tyle że pod płaszczem rzekomej moralności. Obrzydliwość

72            -3
~~~Kloszard
Szanowny Kibolu z Reymonta.
Myślę, że Komisja Ligi już wie kto będzie namaszczony na mistrza i kto opuści ligę. Ich działania widać i się czuje. Dopiero teraz zaczną się cuda albo kolejki cudów bo sędziowie są bezkarni. Od kilku lat nie wierzę w uczciwego mistrza i że spadkami było podobnie. Bezkarność rozzuchwala tych ustawiaczy. Ktoś napisał, że ryba psuje się od głowy. A nie jest tak ?

66            -8
~~~stint
jak na wojnie
Jak w rosji (celowo małą) musisz trzymać się wersji i prawdy która jest prawdą narzuconą. Nie można nazwać rzeczy po imieniu..... a to prowadzi do upadku zawsze.... Powiedział to co widziała Polska specjaliści, sędziowie piłkarze i bramkarze. Kara odsunięcia za bład powinna spotkać na całą rundę pana w czarnym trykocie

57            -4
~~~MW
Efekt
To jest efekt braku działania wyprzedzającego w postaci złożenia pozwu do sądu przeciwko sędziom.

41            -6
~~~Mark
Kwiatkowski i Frankowski
Nagrodzeni przez Kolegium sędziowskie za przekręcenie Wisły nie pasuje im Wisła w ekstraklasie tej bandzie

3            -3
~~~kibiczesł upska
bezkarność sędziów i ich ranking
Kloszard ma w 100% rację. A jak Wisła spadnie bo zabraknie jej do utrzymania 1-2 pkt? Kogo wszyscy będą obwiniać? Te dwa sk.....y nie poniosły żadnej kary! Czy ktoś ma może adres tych Panów, chcę im wysyłać kartki przypominające o uczciwości! Jeżeli brak im umiejętności to niech zrezygnują z tej pracy. Przypominam mecz Wisła = Piast 3-4. Kto sędziował? Kto wypaczył mecz? Jeszcze jedno, czy można założyć jakąś społecznościówkę , gdzie kibice mogliby oceniać pracę sędziów? Można oceniać miejsca , restauracje to i można oceniać sędziów. Może google?

53            -4
~~~Wisła devils
Zgadzam sie
Skandal co za czasy jak mówi się prawdę to się jest karanym jak fałszywa propagandę się rozszerza i kłamie to jest już super , nic złego nie powiedział zgadzam się z Panem Panie Jarku potwierdzam to ! Teraz czekam na karę 5 tys. .Pezetpeeen Pezetpeeen ! To mafia !

44            -3
~~~Njj
Ehe
Filipiak i oszołom Probierz narzekali na te bandę PZPN i sędziowska toście śmiali się i ciupali im wiem że Probierz to oszołom ale miał rację w pewnych sprawach musimy być zgodni nawet z Cracovia...bo ich przekręcają i nas też...nie mówię tu o tym że Cracovia wygrała na loterii awans do ekstraklasy.

43            -6
~~~Hoools Wisla
Jazda z banda
Pamiętacie co kiedyś odwalił Siejewicz i jego spółka to były jaja dopiero! Musiał mu kupon wejść !2 metry za linią piłka a sędzia za bramką tego nie widział no żesz k...banda sędziowska mafia za kratki powinni iść siedzieć a teraz czekam na 500000000000 tys kary tylkoooo Wissssla

45            -4
~~~Kibol z Reymonta
Panie Krolewski,trzeba było.....
użyć wulgaryzmów tak jak zrobił to Filipiak ,to karę miałby Pan w zawiasach.

56            -4
~~~Robert
Sedzia
Do Wrocławia tych Kwiatkowskich,Frankowski ch i Marciniakow miejsce obok fryzjera się znajdzie

50            -4
~~~Diogenes2 2
Po prostu wprowadzili CENZURE
Trzeba komentowac, nazywac rzeczy wprost i najwyzej zrobimy zrzute. Z dr str nie ma problemu na dluzsza metw, bo niebawem bedziemy grac pod MZPN

27            -6
~~~OLD KIBIC
Panie Jarosławie. Absolutnie na Pan rację.
Prosty człowiek coś ukradnie i siedzi. A sędziowie okradają i z nas się śmieją w żywe oczy. Czy w tym kraju nie będzie nigdy sprawiedliwości ? Złodziej się śmieje a jego krytykant jest karany ! Czyli centrala dyktuje warunki a prawo na w d.. e. Przestałem wierzyć w uczciwe rozgrywki w ekstraklasie, bo ich nie ma. Nie będę pisał o centrali, że to mafia, ale zmierza w tym kierunku a liga to farsa. Widziałem i pamiętam cuda za fryzjera. Teraz widzę to samo. Nawet mistrz i spadek jest ustawiony, to jak można ocenić wysiłek piłkarzy ? Oni to mają w d...e i kasa się zgadza. Po zakończeniu ligi napiszę to samo, że wgrali złodzieje, a uczciwy jest karany !

40            -2
~~~Onomatope jus
Jechanie pozwami cywilnymi a "fryzjerstwo"
Pozywanie powinno skutecznie zniechęcić sędziów do robienia wałków. Nikt nie chce bujać się po sądach i mieć w perspektywie kilka lat nerwów, wydatków na prawnika, a wreszcie - zapłaty odszkodowania z konkretnymi odsetkami (proces się toczy, pozwany nie płaci, to dług rośnie). Poza tym, trzeba przenieść walkę na pole bitwy, na którym szanse są równe, a biorąc pod uwagę powyższe - kluby będą nawet w lepszej sytuacji. Co więcej, w końcu doczekalibyśmy się jakiejś "linii orzeczniczej", która pomogłaby ogarnąć sprawy regulaminowe (dostalibyśmy odpowiedź jak państwo reaguje na oszustwa w sporcie i dlaczego tak reaguje, co przełożyłoby się na zmianę przepisów wewnętrznych WWE E-sy i nie tylko). No, ale trzeba przetrzeć szlaki. Więc widzisz szefie, za płakanie w necie można od nich co najwyżej łomot dostać, zatem, jeśli naprawdę chcesz coś zmienić w polskiej piłce - przenieś grę na wyższy poziom i nie rób sobie jaj! Nic nie tracimy (a jak się brać sędziowska uweźmie na "pozywaczy", to tylko o nich zaświadczy), a możemy zyskać bardzo wiele.

23            -4
~~~TTT
Kwiatek
Za to ten cudowny sędzia może podczas meczów mówić do graczy " mordo ". Nic dodać nic ująć. To tylko pokazuje gdzie jest polska piłka i dlaczego ciągle pełzamy w pucharach.

30            -3
~~~marek usa
sedziowie
mam juz swoje lata, duzo rzeczy w tej NASZEJ pilce juz przezylem, moze sie myle, ale bez prokuratora nic sie nie zmieni, wyroki takie jak w aferze fryzjera po 10 latach nic nie zmienia , to musi byc tu i teraz i duze wyroki, bo w pilce gra idzie o duze pieniadze, to jest normalne przestepstwo gospodarcze i powinno byc scigane z urzedu, jest jednak jedno ale, polskie sady, czyli jak nie urok to sraczka. ale cos trzeba robic bo to jest paranoja

25            -3
~~~Kroolik
Standard
Okradziony dostaje karę. Złodzieje - nagrodę. Czego nie rozumiecie? Układ zamknięty.

36            -3
~~~Młody
TSW
Zamiast inwestować to się rodzine zatrudnia za pięć 12 a potem wini sędziów. Słabo to wygląda. Mam nadzieje że już wszystkich ziomków bez pracy zatrudnili i skupią się na pracy. A winić to oni powinni siebie za obecny stan bo są sternikami Wisły od lat! Pozdrawiam

10            -33
Mario
Zgadza się Jaro źle napisał
To nie był kretyn , a po prostu złodziej.

29            -4
~~~marian
A ile zapłaci
sędzia, który wypatrzył mecz? W nagrodę ligę mistrzów?

24            -4
~~~Wir
Pytanie
czy od tej decyzji nie ma odwołania.

18            -6
~~~GURULI76
ZENADA
Gosc za prawde dostal kare a sedziowie ktorzy przekrecili mecz w nagrode bodajze Kwiatkowski pomagal na varze Marciniakowi w Turynie, a w weekend jakby nigdy nic Frankowski i Kwiatkowski sedziowali mecze w Eklapie ZENADA!! Teraz na kazdym meczu w Krakowie kibice powinni skandowac Kwiatkowski, Frankowski ZLODZIEJE!!

16            -6
~~~Zatroskan y kibic
~~~Kibic62
,, Jagielonia potrafiła sprowadzić sobie Hiszpana /napastnik,10a podobnie jak IMAZ / były gracz Realu i Sevilli a my co ?? śpimy P.Królewski? Naprawdę zarząd nic już nie może zrobić celem pozyskania dobrego napastnika na 8 najważniejszych meczy Wisły w tym sezonie? Naprawdę trudno w to uwierzyć? nic w tym kierunku się nie dzieje? ,, Kolego, bo właśnie tym ludziom, którzy aktualnie udają, ze kierują Wisełką o to chodzi : ograniczyć do minimum szanse na pozostanie w Ekstraklasie naszego klubu. Wiem, ze zaraz się rzuca na mnie- jak wściekłe ogary na zająca, zaślepieni fanatycy" cudownego TRIO". Ale czy naprawdę mało macie dowodów na wprost jawna dywersję tych ludzi w naszym klubie? Proszę na spokojnie przejrzeć wszystkie działania tych ludzi od 01.07.2021 r. Otwórzcie oczy, włącz je myślenie.

7            -9
Kosmaty
Serio... kpina.
Królewski za to, że dość łagodnie stwierdził to samo co stwierdzają wszyscy komentatorzy, a także osoby z doświadczeniem sędziowskim (czyli skądinąd eksperci) dostał karę. Tymczasem sędziowie, którzy całą sytuację spowodowali popełnieniem merytorycznego błędu, w dodatku bardzo ewidentnego na wielu polach dostali nagrodę (ich szefowie przeszli nad tym do porządku dziennego i do tego obsadzili ich już w następnej kolejce). To ma być sprawiedliwość? Kara dla Królewskiego dyskusyjna (nazywanie kretyna kretynem, choć w gruncie rzeczy w tym wypadku właściwe, nie jest poprawne politycznie i jakieś tam paragrafy mogą na to być (ktoś za bardzo przejął się literą olewając jej ducha)), natomiast brak kary dla ekipy sędziowskiej to już jest jednoznaczna kpina, Nie odmawiam im prawa do popełniania błędów, ale tu sytuacja byłą ewidentna i po obejrzeniu powtórek nie wolno popełnić takiego błędu. Pomijam kwestię samego użycia VAR niezgodnie z protokołem, bo ten może interweniować albo na prośbę sędziego głównego (takowej nie było), albo gdy sędzia w swojej pierwszej decyzji podjął ewidentny błąd (sędzia główny pierwotnie uznał bramkę, błędu więc nie popełnił, sytuacja nie była też trudna do oceny czy niejednoznaczna, by VAR mógł mieć jakiekolwiek wątpliwości co do słuszności podjętej decyzji). Zatem już sama interwencja VAR była sprzeczna z obowiązującym protokołem. Zbłaźniła się cała ekipa zajmująca się sprawą: najpierw VAR samym faktem interwencji, następnie główny odwołując ewidentnie prawidłowego gola i to po wielokrotnym obejrzeniu go na powtórkach, a na koniec decydenci w związku olewając sprawę i nie wyciągając żadnych konsekwencji wobec sędziów popełniających tak karygodne błędy, prowadzące do wypaczenia wyniku spotkania, przy jednoczesnym wlepieniu kary osobie, która publicznie te błędy wytknęła.

19            -4
GrzegorzS
Tak po prawdzie to ta zabawna komiśja legii może mu skoczyć
co mu zrobią jak nie zapłaci. Komornika mu wyślą. Przecież to żałosne. Nie mogą ukarać Wisła bo po pierwsze Królewski wypowiadał się prywatnie w sieci społecznościowej informacji. Nie było to stanowisko klubu choć każdy ma w klubie takie samo stanowisko. Prywatnie to towarzystwo wzajemnej adoracji może Królweskiemu skoczyć na pukiel. Mam nadzieję, że współwłaściciel Wisły po prostu oleje ich ciepłym moczem, bo to co Ci goście mówią jest żałosne. Jakie konsekwencje mogą ci śmieszni [...]e wyciągnąć wobec nie płacącego kary Królewskiego, przecież nie są sadem powszechnym nie mogą zlecić nakazu komorniczego. To jest po prostu żałosne o ośmieszające tę grupę pawianów oświadczenie.

20            -8
GrzegorzS
Ps. może Panowie Kwiatkowski z Frankowskim
podadzą Królewskiego do sądu, to było by nawet bardzo zabawne, gdyby wreszcie sąd powszechny mól się pochylić nad ocena pracy sędziów piłkarskich, było by to fajne podsumowanie, bo klub zawodnicy ponieśli konkretne straty materialne w związku z tym tzw. błędem arbitrów. Oby podali Królewskiego do sądu o tę obrazę można by obu cwaniaków puścić w skarpetkach.

16            -6
~~~Kibic20
@Mlody
Widać jak jesteś w temacie na obczyźnie, jak takie bzdury piszesz. Może poczytaj i wzoruj się na tych, którzy są bliżej klubu i znają sytuację. Jakbyś był w temacie, to wiedziałbyś, że nie pierwszy raz sędziowie nas okradli z punktów. Po meczu z Lechem mówiła o tym cała Polska, a ty zwalasz winę na zarząd. Mam czas, przejrzałem twoje "newsy" z poprzedniego sezonu. Plules na zarząd prawie przy każdym wpisie, na Kubę oczywiście też.My potrzebujemy prawdziwych kibiców, a nie judaszy!! Masz miliony, to wykup klub i będziesz nim zarządzał! Jeszcze jedno od lat sternikami to nie są, od 3 lat, chyba że się nie orientujesz, to nie możesz wiedzieć.

17            -8
~~~567
to normalne
jak mówisz że złodziej jest złodziejem . To tak jak w mediach głównego ścieku i mainstremowych - kłamstwo śmierdzi na kilometr , ale to podobno prawda objawiona . Złodzieje nas czele z tą komisją .

18            -4
~~~Dychtomos
Krolewski moze pojsc do wiezenia
Komisja Ligi moze wszystko

7            -2
~~~Szczypior
Do sądu panie Kólewski ze złodziejami.
Nie ma siły na kretyńską komisję? Decydenci z Warszawki zażynają polską piłkę na równi z pseudosędziami. Kodeks karny określa współwinę czyli krycie przestępcy jawnie łamiącego prawo. Posunęli się jeszcze dalej karając za prawdę. Ktoś może wreszcie wytłumaczy ilość sędziów z Warszawy gdzie gra tylko jedna drużyna w ekstraklasie? Doszło do tego,że sędzia nie będący z Warszawy lub okolic boi się podjąć decyzję niezadawalającą grono siedzące przy żłobie w stolicy. Zastanawiam się czy jest sens uczestniczyć w hocholim tańcu polskiej kopanej, a minie 65 lat od początku mej drogi z Wisłą jako dziecko przypuszczam, że jest nas więcej. Nie trudno zaobserwować kierunek w jakim stacza się liga prowincja i ruski ład. w

5            -2