Sobota, 30 kwietnia 2022 r.

Bramka Wiktora Szywacza dla Garbarni

Wypożyczony na bieżący sezon do Garbarni Kraków 19-letni pomocnik "Białej Gwiazdy" Wiktor Szywacz zdobył bramkę w spotkaniu ligowym "Brązowych" z Chojniczanką Chojnice, przyczyniając się do wygranej swojego zespołu 3-1.

Garbarnia Kraków - Chojniczanka Chojnice 3-1 (2-0)

1-0 Michal Klec (33. k.)
2-0 Wiktor Szywacz (38.)
3-0 Mateusz Bartków (82.)
3-1 Kamil Mazek (90.)

Szywacz przebywał w tym spotkaniu na murawie pełne 90 minut, wpisał się do sędziowskiego protokołu także tym, że otrzymał żółtą kartkę. Dodajmy, że gola strzelił uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego i jest to jego drugie trafienie dla Garbarni w bieżącym sezonie. W 13. kolejce wpisał się na listę strzelców w meczu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki i Garbarnia wygrała wtedy 2-1.

Wracając do wyżej wymienionego meczu warto wspomnieć, że bramki Chojniczanki strzegł inny z wypożyczonych z naszego klubu w tym sezonie zawodników, a mianowicie Kamil Broda. Ponadto do 65. minuty na murawie przebywał powołany niedawno do kadry U-18 kolejny z grających dla Garbarni wiślaków - Kacper Duda, a od 85. Patryk Warczak.

Jako ciekawostkę dodajmy także, że do 72. minuty grał w tym meczu były obrońca krakowskiej Wisły - David Niepsuj, który występuje w Chojniczance od początku bieżącego roku. Z kolei od 71. minuty w zespole Garbarni oglądać można było innego naszego byłego piłkarza - Wojciecha Słomkę. Od 85. minuty grał również Daniel Morys, a ponadto nasi byli juniorzy - Michał Feliks i Kamil Kuczak.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


1    Komentarze:

~~~Wychowany NaReymonta
Musimy mieć kilka silnych klubów satelickich
Garbarnia powinna regularnie grać w I lidze, 2-3 wiślaków powinno się w Garbarni regularnie ogrywać. Podobnie było przecież np z Pawłem Brożkiem, który jak wrócił z GKSu Katowice do Wisły to był gotowy do grania. To muszą też być mądre wypożyczenia, byle gdzie nie ma sensu dawać młodych zawodników - np nie ma sensu technicznego młodego zawodnika dawać do drużyny drwali, którzy jak wymienią 6 podań raz w ciągu meczu to jest sukces. Młody wróci co najwyżej z kontuzją i/lub frustracją z takiego wypożyczenia.

9            -1