Piątek, 6 maja 2022 r.

Zanim Wisła była Pany

Rozegrane w ubiegłą niedzielę derby Krakowa nie były wielkim widowiskiem. Prawie sto lat temu było pod tym względem znacznie lepiej. Cofnijmy się zatem do lat dwudziestych XX wieku i posłuchajmy, jak wyglądały ówczesne boje pomiędzy odwiecznymi rywalami, widziane z perspektywy wybitnego obrońcy Białej Gwiazdy Kazimierza Kaczora.

Dodatkowym magnesem, zachęcającym do wysłuchania materiału, niech będzie fakt, że w rolę Kazimierza Kaczora wcielił się… Kazimierz Kaczor - wspaniały polski aktor, prywatnie kibic Wisły Kraków. A wybiegając nieco w przyszłość, do czekających nas trzech arcyważnych meczów naszej drużyny, cytujemy krótki, ale jakże znamienny fragment wspomnianych reminiscencji: "Dodam tu, że w Wiśle za moich czasów w osobach graczy reprezentowany był cały wachlarz różnych zawodów. Był tam oficer i kominiarz, profesor i ślusarz, urzędnik i drukarz, masarz i zdun. Ta różnorodna gromadka wraz z wiernymi kibicami tworzyła jednak swoistą, wielką, szanującą się i przykładnie współpracującą rodzinę, co pozwoliło Wiśle przetrwać najcięższe dla niej okresy".

Całość wspomnień Kazimierza Kaczora można przeczytać w książce "Wiślacy już przyszli. Historia Wisły Kraków wspomnieniami opisana".


 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »

Nikt nie komentował jeszcze tej informacji. Może Ty to zrobisz?