Środa, 29 czerwca 2022 r.

Mecze piłkarzy Wisły bez udziału kibiców gości

Jak poinformowała stacja radiowa RMF FM - Wisła Kraków porozumiała się z przedstawicielami miasta w sprawie dzierżawy stadionu przy ulicy Reymonta. Nowa umowa ma zostać podpisana w przyszłym tygodniu i dotyczyć wynajmu części trybun.

Z powodu remontu z użytkowania wyłączona zostanie trybuna Południowa, za którą klub nie będzie musiał płacić, ale nie będzie też możliwości rozgrywania meczów z kibicami gości. Oznacza to, że nie będą rozgrywane tzw. mecze podwyższonego ryzyka. Stawka za dzierżawę ma być wyższa z powodu inflacji, ale sumarycznie klub - ze względu na to, że jedna z trybun będzie wyłączona - za mecz zapłaci mniej, niż dotychczas - czytamy w komunikacie RMF FM.

Warto dodać, że Stadion Miejski przejść ma remont przed planowanymi na 2023 rok Igrzyskami Europejskimi.


Źródło: RMF FM

 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


35    Komentarze:

~~~Jabadabad u
Hmm
Czyli tylko trybuna G będzie zamknięta? Powinno być więcej tych trybun zamkniętych, bo Wiśle wystarczy maks 12 tys. krzesełek (wystarczy otworzyć trybunę C i E). A tak, przy otwarciu tylu trybun dodatkowe koszta - ochrona, prąd, gaz, światło.. bo trybuny muszą "pracować" , choćby było na niej 50 kibiców. Chyba lepiej otworzyć tylko sektory C i E, żeby zaoszczędzić, i kibice będą bardziej zjednoczeni, niż otwierać prawie cały stadion jak w Ekstraklasie, i kibice będą rozsiani po całym stadionie, co będzie bezsensu.

22            -50
~~~Haha
Matko..
"Stawka za dzierżawę ma być wyższa z powodu inflacji" - czyli co, Wisła będzie płacić teraz więcej niż gdy grała w Ekstraklasie? Rekiny biznesu ..

84            -31
GrzegorzS
I dobrze będrzie mozna wreszcie kupić karnet
ciekawe jak będzie przebiegał ten remont bo rozumiem, że stadion jako taki nie będzie wyłączony z użytku bo główny front robót jest właśnie od strony południowej. Pytanie tylko jakie prace w czasie tego remontu zostaną wykonane, bo miał powstać ten parking boisko itd. Fajnie by było wreszcie czegoś się dowiedzieć.

21            -35
~~~Obserwato r
No i bardzo dobrze.
Właściwie można było śmiało wyłączyć 2 trybuny.

26            -28
~~~piknik
Goście
Szkoda, ciekawe ekipy miały przyjechać, Gieksa, ŁKS, Arka...

28            -40
~~~Stefan
Do Haha
do Haha ---> czytaj ze zrozumieniem rekinie. Jest przecież napisane: "ale sumarycznie klub - ze względu na to, że jedna z trybun będzie wyłączona - za mecz zapłaci mniej, niż dotychczas "...

34            -35
GrzegorzS
Jak widac mamy tu znowu wysiew ignorantów wrogo nastawionych do klubu
co by chcieli wyłączać stadion i ograniczać możliwości dochodowe klubu z dnia meczowego. Wbij sobie jeden z drugim do głowy, ze klub nie może wyłączyć trybun E i A H bo to one zapewniają największe wpływy z dnia meczowego. Logiczne tez, że nie wyłączy trybuny "C", pewnikiem wyłączone będą skrajne sektory sektory na części meczy, ale muszą funkcjonować wszystkie skay-boksy, większość jest wynajętych i opłaconych na więcej niż rok. Musi działać całe zaplecze gastronomiczne bo to wiąże się z przetargiem na catering. Co więcej frekwencja będzie prawdopodobnie przy dobrej grze i wynikach w granicach tej z roku ubiegłego. Kibice mający karnety chcą utrzymać swoje miejsca więc tylko ig... i głu... wyłączał by stadion z użytku bo mu się zdaje, że tak jak niejaki obserwator ludzie na mecz nie chodzą i jedynie udzielają się na stronach gdzie można leczyć swoje kompleksy.

45            -30
~~~Haha
Rekiny biznesu
Do Stefan: tylko Ty zapominasz, że Wisła obecnie ma jakieś 15 mln złotych mniej w budżecie klubu, i nawet jeżeli nieco mniej zapłaci (przez wyłączenie trybuny G), to stawka za wynajem względem obecnego budżetu Wisły będzie katastrofalna. Bo co z tego, że Wisła zapłaci np. 20 tysięcy złotych mniej, skoro obecnie Wisła nie ma budżetu 36 mln, tylko połowę mniej.

39            -16
~~~mikowski
Cena
Znając Nasze rekiny biznesu to zamiast 123 tys. zł za mecz będzie 120 tys. i jedna trybuna mniej :)

46            -27
~~~-Optyk
obiektywnie
Zanim zaczniecie krytykowac Zarząd, to zastanówcie się nad prostą zależnością czyli relacją "wladz Miasta" do naszego klubu. Już zapomnieliście jak JM cały uchachany śpiewał rymowankę parsiastych podczas ich noworocznego treningu: że nigdy nie zejdzie.. ?! Prawda jest taka, że błędem było oddanie Miastu praw do stadionu który mógł być mniejszy ale nasz ! Teraz każdy wie doskonale, że co nie którzy urzędnicy z chęcią wybudowal by tutaj bloki (przy pomocy byłych zarządzających jak Marzenka czy bez nich). Krakowem rządzą deweloperzy, którzy co chcą to robią w pięknym kiedyś mieście Krakowie. Wisły nie zaorano tylko dlatego, że jeszcze jest zbyt wielu Kibiców, bo historia dla nich nie ma żadnego znaczenia, a stronniczość względem "wegeterianina" z Kałuży jest wyraźna..

77            -14
~~~Diogenes2 2
Skandaliczne
W ogole moze niech zagraja bez kibicow? Powinna byc dyskwa i wykluczenie z ligi.

12            -106
~~~paw3l
.
piłka nożna dla kibiców!

20            -45
~~~Diogenes2 2
Nie sadzilem, ze tego dozyje
Wisla upadla. My zamykamy trybune gosci? Naprawde? To sie dzieje na Wisle? Nie sadzilem, ze da sie nizej upasc, ale to juz jest upadek totalny. Czyli atmosferka na Wisle to juz bedzie taki piknik z levelu 4 ligi....

35            -139
~~~Diogenes2 2
Kim jest ten zarzad? Kim jest J.Blaszczykowski?
Bojkot zarzadu, bojkot meczow. GRABARZE WISLY!

21            -137
~~~Diogenes2 2
C bedzie puste
Od razu mozecie zamknac trybune C, bo bedzie bojkot

13            -121
~~~Diogenes2 2
Klanik rodzinny zadecydowal za KIBICOW WISŁY
Trzy bezczelne dziady :))) Nie_do_wiary. Klika z majchrowskim. Moze jednak sprzedadza swoje udzialy Nowak Mostom, i nie za milionowe JUDASZOWE SREBRNIKI, bo naprawde za chwile beda mieli przeciwko sobie 80% kibicow Wisly i puste trybuny. TRZEBA BYLO ZACZYNAC OD 4 LIGI. BYLOBY ZDROWIEJ, BEZ DLUGOW, NORMALNIE!

15            -132
~~~Diogenes2 2
Czekam na powrot WSH, bo tego sie nie da tolerowac
Nie sadzilem, ze kiedkolwiek to napisze, ale napisalem. ps. Niestety jestesmy zarzadzani przez absolutnych IGNORANTOW. Obidzinski, Lesnodorski, Wislocki wroccie!!

16            -150
wujek29
biznes...
sumarycznie Wisła będzie płacić mniej ponieważ będzie wynajmować mniej, ale za to co wynajmuje będzie płacić więcej "z powodu inflacji", co tu jest nie jasne dla młodej inteligencji?? zarząd miasta nie interesuje jaki poziom sportowy reprezentuje Wisła, czy to ekstraklasa czy 1 liga, stadion jest cały czas ten sam, może to i lepiej bo idąc tym tropem przy okazji gry w pucharach albo LM mogliby sobie życzyć większych pieniędzy.... swoją drogą to też nie wina miasta że Wisła spadła, oczywiście są kluby sponsorowane przez miasta bądź są własnością miast ale muszą być spełnione ku temu warunki a w Krakowie ich nie ma i nigdy nie będzie bo jest za dużo klubów którym by pasował taki układ, tak jak kibic Wisły się irytuje jak miasto patrzy przychylnie ca sracovie tak samo pasiate [...]e się wściekają jak jest opcja żeby Wisła miała ulgi od miasta, zresztą i tak mamy lepiej niż oni patrząc na stadiony na jakich gramy.

10            -10
~~~Janko Buszewski
Zawsze myślałem
że kibice Wisły i cracovii są jak niebo i ziemia.Zero podobieństwa.Tymczasem jak czytam nieraz to forum i wypociny niektórych nietrybów i defatystow,to sobie myślę że tak jednak nie jest,bo i ci z Reymonta i ci z Kałuży,nie wyobrażają sobie życia bez takiego klubu jak TS Wisła Kraków.

29            -12
~~~Art
Cd. Obiektywnie.
Dokładnie tak. Popatrzcie ostatnie mistrzostwo 2011 i potem ten nowy, już nie nasz stadion był światkiem zjazdu TS. Mając swój obiekt, grunty można tym zarządzać u nie płacić chorendalnych kwot za wynajem. Naliczanych przypomnę od kosztów budowy Przepłaconej. Ten kto się na to zgodził powinien przewidzieć przyszłe koszty. Na swoim można by było wejść w spółkę i jakąś inwestycje. A 22 tys krzesełek by wystarczyło na większość meczów. Byłyby sukcesy, to stopniowo, jak za Pana Cupiala by się powiększało i unowocześniała....

18            -8
~~~Art
Stadion
Przypomnę, że kiedyś sparingi rozgrywano na R22, czasem bocznym lub kortowym. Był Zabierzów, Kalwaria ale to był matecznik. I juniorzy i rezerwa. W 2000 r. W sparingu zagrał Wasyl. Do TS trafił po 17 latach.

6            -7
~~~Tss
Do Diogenes2 2
Ty to powinieneś być zdyskwa i wykluczony z tego forum.

46            -9
~~~Elwtom
Brak kibiców gości ...
Jak nie będzie kibiców gości to na szych kibiców też przyjdzie mniej i klub na tym straci Ludzie lubią rywalizację w dopingu

13            -34
~~~Misioł
cały sezon bez kibiców gości?
Paranoja. Czyli dzień jak codzień w naszym ukochanym klubie. Kibice sąsiadki znów będą mieć okazję do szydzenia.

12            -45
MISIEK_BIS
Temat stadionu zamknięty.
Dobrze, że zostaje większość stadionu w użytkowaniu. Remont bezie wytłumaczeniem zamknięcia trybuny G. Zapytam się ile kasy generują kibice gości? A ile karnety z trybun A I H ? Oprócz tego pozostają Skyboxy. Teraz, jeśli zostaną uruchomione zróżnicowane ceny ceny karnetów, to powinniśmy pokazać ile kibiców ma Wisła. Lepiej mieć do dyspozycji 27 tysięcy krzesełek i próbować je sprzedać.

21            -3
~~~WNH
KREW
Mnie zalewa na ,jak widzę co ten stary komuch z Wisłą robi.Majchrowski Garbarnia miała w 1 lidze ten stadion za 17 tyś.zł od meczu .Jazda do niego pod magistrat i trzeba mu jasno i wyrażenie wytłumaczyć że Wisła to jest Kraków i miasto ma nas wspierać A nie kłaść kłody pod nogi

35            -4
~~~szczebele k
Najlepsza decyzja...
Podziękujcie Cupiałowi, że grunty oddał i pozwolił na niesamowicie przepłacony stadion z mokrym snami o Euro 2012...

25            -4
GrzegorzS
Od jutra od 11. rusza sprzedaż
karnetów 319 zł za cały sezon

10            -6
~~~stary zgred
Pretekst
Podane przyczyny niewpuszczania kibiców gości to prawie na pewno pretekst, a niewpuszczanie kibiców gości to zarzynanie piłki.

6            -10
~~~Janko Buszewski
Tss niestety
Nie uda się. Jest demokracja i dopóki nie naruszasz norm prawnych ani etycznych. ..możesz się wypowiadać. To że ktos bredzi androny, sieje zamęt czy zwyczajnie chamsko próbuje manipulować opiniami,jest niestety dozwolone.To jest właśnie urok demokracji-systemu który daje wszystkim równe prawa ale np przy urnie wyborczej,głos oddany przez [...]ę ma taka sama moc i wartość., jak głos oddany przez inteligentna i rzetelną osobę.Tutaj można taką opinię poprzec lub nie ,ale to nie zmienia faktu,że nawet gdy większość ma inne zdanie od piszącego, ten nawet i cwiercinteligent może głosić to,co się rodzi w jego nie do konca mądrej głowie. Takim los. ..niestety. .Ja rozumiem,ze można mieć swój pogląd i nue zawsze ma on wszechobecne poparcie,ale jeśli ktoś z premedytacją od długiego czasu pod każdym artykułem jątrzy, pluje ,manipuluje i obraża klub,działając przy tym ns jego szkodę, powinien dostać dożywotniego bana.Niestety...nie na tym forum.

13            -3
~~~fan Wiselki
Diagenes2 2
....jak Ci coś nie pasuje na R22 to WYPAD!! Bo Wisła od lat to MY !!

11            -3
~~~Głos z daleka
Zamknięty sektor
Fani piłki kopanej - nie jesteście na stadionie sami. Za bramką jest taki sektor, dość spory powiedziałbym i konkretnie nakręcony na doping, dla którego przyjazd kibiców gości jest ważną częścią każdego meczu, czymś w rodzaju ceremonii, podczas której następują czasem różne uprzejmości ;) Podobnie jak zgody, wyjazdy i tego typu rzeczy, które was nie grzeją. Dla was liczy się tylko piłka. Dla nich priorytetem są inne kwestie, nadal mocno dotyczące Wisły. Nie próbujecie ich zrozumieć i uszanować, a potem sami się dziwicie, że ludzie nie chcą szanować was. Dla wielu nie ma problemu - klatka zamknięta i cześć. Nie ma kosztów, policjanci z ochroną zostaną w domach, a klub jako klub pewnie się nie przejmie. Tylko nie piszcie tu potem gorzkich żali, że nasza drużyna pojechała do Rzeszowa, Łodzi czy Gdyni bez dopingu, a kibice Wisły stoją pod bramą lub nie pojechali wcale, bo lokalny klub zablokował przyjazd. Bo u nich też ktoś może dojść do wniosku, że na cholerę im jacyś przyjezdni z Krakowa. Konsekwencja działa w dwie strony. A na koniec powiem tak. Rozumiem jednych i drugich. Oglądam mecz i lubię sobie pośpiewać. Dbajmy o to, żeby stadion był miejscem dla wszystkich, a nie tylko wybranych. I nie dziwcie się, że niektórych takie decyzje wkurzają. W polskim futbolu kluby odmawiały przyjazdu kibiców z innych miast z tak absurdalnych nieraz powodów, że włos na głowie dęba staje. Wielu ludzi bierze wolne i zarywa noce tylko po to, żeby stawić się gdzieś w Polsce za Białą Gwiazdą. Stąd i niektórzy kibice Wisły patrzą na to przez pryzmat dziwnych numerów wycelowanych w przyjezdnych i chcą się na sto procent upewnić, że nie jest to żaden pozorowany manewr, tylko rzeczywisty i faktyczny remont mający pokrycie w rzeczywistości. Pozdrawiam.

7            -6
ed_rush
tyle milionów w błoto...
...za ten syfiasty stadion. Ręce opadają.

14            -2
~~~Art
Stadion
Koniec HKS zaczął się pod koniec lat 90, po oddaniu terenów miastu. Podobnie Wawel. Garca uratowała się po rozprawach sądowych. Nasz błąd to oddanie gruntów i od tego czas zjazd. To samo będzie z sąsiadka, jak się zmienia uwarunkowania w mieście. Podstawą jest własną baza, a my nawet na Zarabiu jesteśmy umownie. Nie bronie Zarządu, ale rozumień, że jest trudno. Trzymajmy się razem, Klubu. W licznej grupie nasza siła!

8            0
~~~SMOK
Stefan,Haha
Stawka będzie wyższa bo inflacja, niższa bo trybuna wyłączona czyli taka sama, nie rozumiecie? Niższa bo wyższa, wyższa bo niższa i taka sama bo wyższa i niższa.

0            0