Sobota, 30 lipca 2022 r.

Ryszard Tarasiewicz: - Wisła jest za dobra, żeby mieć pomoc od sędziego

- Trudno jest coś powiedzieć, jeżeli chodzi o okoliczności tego meczu i odnieść się do całego spotkania. Uważam, że nieodpowiedzialne zachowanie Alemána, który nie powinien się w ten sposób zachować mimo, że był faulowany, ale grając jednego mniej zawodnika nie przypominam sobie, żeby Wisła stworzyła sobie jakieś sytuacje - mówił po meczu "Białej Gwiazdy" z Arką trener zespołu gości - Ryszard Tarasiewicz.

- Po wykluczeniu naszego zawodnika uważam że tak samo powinien zostać wykluczony zawodnik z numerem "osiem", czyli Jelić - za faul na Milewskim. Powinna być druga żółta kartka i opuszczenie gry przez tego zawodnika. Kwestionowanie decyzji sędziego przez naszego kapitana, gdy miał rację, a jest kapitanem i ma prawo - nie powinien otrzymać tej pierwszej kartki. Sprawa była załatwiona na dzień dobry przez opuszczenie boiska przez numer "osiem", co w konsekwencji skutkowało drugą żółtą kartką. A my graliśmy o dwóch zawodników mniej. Teraz można powiedzieć, że heroiczna postawa, itd., itd. Prawdą jest, że niełatwo gra się jednego mniej, a co dopiero dwóch zawodników. Uważam, że nie pierwszy raz chciałbym mieć... i tutaj już nie chodzi o Wisłę Kraków, bo ten zespół jest za dobry, a nawet bardzo dobry, żeby miał pomoc od strony sędziego. My tego doświadczyliśmy, a jest to trzecia kolejka. Dawno nie wypowiadałem się na temat sędziów. Staram się być bardzo obiektywny, naprawdę. I to nie dlatego, że tyle lat grałem w piłkę na najwyższym poziomie, ale powiedzmy sobie szczerze, że nie pierwszy raz wypowiadam się na ten temat. Czy to ma miejsce w Gdyni, czy na wyjazdach - coś jest nie tak. Gratuluję Wiśle zwycięstwa i prawdą jest, że taki zespół, z takimi tradycjami, powinien grać w Ekstraklasie, ale uważam, że on sobie sam poradzi. Sam sobie poradzi, dziękuję uprzejmie - przyznał Tarasiewicz.

- Każdy ma prawo wygłosić swoją opinię - powiedział trener Arki, pytany o pomeczowy komentarz Janusza Gola, który miał stwierdzić, że "sędziowanie było skandaliczne". - Janek jako zawodnik i ja jako trener nie debiutujemy na tym poziomie rozgrywkowym. Powiedział co powiedział, bo ma takie odczucie. Większość zawodników ma takie odczucie. Uważam że była podobna sytuacja, gdy wygraliśmy na Widzewie 5-2, a ten sam sędzia sędziował. Przejdziemy do porządku dziennego, bo wygraliśmy mecz, a nie chciałbym wszystkiego zwalać na sędziego, ale Wisła jest za dobrym zespołem, żeby rywalizować o jednego, czy dwóch zawodników mniej. Taka jest prawda. Mecz ułożyłby się inaczej, gdyby to wykluczenie było dla Jelicia, któremu należała się druga żółta kartka i gramy po równo. I mecz całkiem inaczej przebiega. Nie wolno niweczyć takimi decyzjami, a to nie pierwszy raz się zdarza. Skandaliczne, no powiedziałbym - nieodpowiednie do klasy - w cudzysłowie - zawodników dwóch ekip - zakończył Tarasiewicz.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


11    Komentarze:

~~~nołnejm
Sędzia miał jaja, ale czy popełniał karygodne błędy?
Raczej nie, natomiast Wisła popełniła karygodny błąd, zaczynając człapać przy 1:0 i dopiero trybuny ich ruszyły. Tak nie wolno, zwłaszcza jak się ma przewagę dwóch zawodników. Nie wiele brakowało do kolejnego frajerstwa z wynikiem!

102            -4
~~~Logistyk
Boli go i dobrze
Taka piłka, Kwiecień powinien tydzień temu 3 żółte dostać, a dostał tylko jedną i trudno. Taka jest piłka, drugą żółtą musi być mocna. A że ma piłkarzy [...], to kończyli w 9 ?

68            -3
~~~mAJkel
Sędziowanie
jako kibic Wisły, drużyny która w ubiegłym sezonie była przekręcona najbardziej w całej lidze, rozumiem i się zgadzam z trenerem i tym parchem januszkiem (którego garbatego nosa nie pozdrawiam i uj mu w dziub). I też jestem zażenowany tym sędziowaniem, i równocześnie wiem, że to co nam dzisiaj dali, to odbiorą trzy razy więcej w następnych kolejkach, ponieważ jedną z najwiekszych zakał polskiej piłki to są te ciule sędziowe, co się do kopania chrzanu nie nadają. Ave Wisła!

25            -88
~~~stary wiślak 47
ocena,oceną....
..a usunięcie Jelicia byłoby osłabieniem Arki, facet nie zasługuje na to by pojawić się na boisku. Ten facet to sabotażysta. Dobrze by było ,gdyby go nie bylo.Gdyby ktoś minusował, proszę o wskazanie jego jednego pozytywnego zagrania.

45            -32
~~~Dec
Reka
Ewidentna, karny bezdyskusyjny. Czerwona dla Afroamerykańskiego (?) zawodnika ewidentna. Kluczowe decyzje były poprawne. Oczywiście, mógłby dać czerwień Balcie za dwa faule, ale tak nie było nic ewidentnego.

30            -4
~~~SMOK
mAJkel
100% poparcia, sędziowanie w polskiej całej lidze jest (jakby tam fryzjer nadal rządził)na śmiesznie niskim poziomie.

7            -17
~~~Kibic20
Sedziowanie
Ciekawe, jaką karę dostanie piłkarz i trener Arki za głośne powiedzenie o sędziowaniu. Nasi Królewski i Błaszczykowski dostali w tamtym sezonie kary. Przecież te czerwone kartki słusznie otrzymali.To o co chodzi. A o sytuacjach bramkowych, to trener Arki się pogubił, oni mieli 3 strzały w tym zero celnych, my 19,z tego 8 celnych. Niech raczej podziękuję bramkarzowi, że wszystko wybronił.

27            0
~~~Alfer_78
Sędziowanie
Po tym co sędziowie zrobili z nami w ekstraklasie w ostatnich kolejkach to teraz w każdym meczu do końca sezonu powinni dawać rywalowi czerwona kartkę a nam karnego choćby z kapelusza - tyle w temacie. Oczywiście w tym meczu były sytuacje które można było różnie zinterpretować ale o skandalicznym sędziowaniu nie było mowy. Cieszmy się z punktów - gra była słaba zgadza się ale trzeci mecz mamy zero z tylu i 7 punktów. Narzekajmy ale dajmy spokojnie pracować. Jeszcze dwa trzy takie brzydkie wygrane i będziemy mieli samodzielnego lidera. Na piękną grę przyjdą jeszcze czasy - teraz punkty choćby najbrzydsze. Kropka.

26            0
~~~Tss
Sędziowanie było dramatyczne
Ten Stolec powinien wylecieć po 40 minucie

10            -3
bombardier_k
No, to teraz zobaczymy...
Komentowanie decyzji sędziów, zarówno przez piłkarzy, jak i przez trenerów, jest szybko i dotkliwie karane - ale czy konsekwentnie? To się okaże w odniesieniu do panów: Gola i Tarasiewicza. Swoją drogą, widać było w transmisji, jak cierpiał sędzia Przybył, kiedy musiał zastosować się do przepisów po niefortunnym kontakcie piłki z ręką obrońcy Arki w jego polu karnym (bo zagrania ręka tam nie było) i musiał dać drugą kartkę temu obrońcy. Rzecz niby ewidentna, a tyle sprawdzania... Ale gdyby pan sędzia nie zastosował się do przepisów, to pewnie wkrótce by sędziował w 2. lidze, biedaczysko. A ci komentatorzy - jak zaklinali rzeczywistość przy tej drugiej kartce i karnym, jak później kibicowali tej skrzywdzonej Arce (pomijam już, jak mylili naszych zawodników i jak mieszali ich imiona) - żenada.

5            0
Burczga28
Panie Tarasiewicz
Weź pan patrz jak grała Arka co chwile faul. Pierwsza czerwona zasłużona w pełni druga po drugiej żółtej niekoniecznie ale patrząc przez pryzmat gry pewnie i tak by wyleciał za jakiś faul taktyczny. Podsumowując nauczcie się grać a nie faulować cały czas.

0            -1