Środa, 23 listopada 2022 r.

Władysław Nowak zrezygnował z funkcji prezesa Wisły Kraków

Prezesem TS Wisła Kraków SA przestał być Władysław Nowak, który złożył oświadczenie o rezygnacji ze sprawowanej funkcji.

Nowak prezesem Wisły Kraków SA był od 1 sierpnia 2022 r.

Posiadając 3,75% akcji klubu jest wciąż jednym z jego głównych udziałowców oraz jednocześnie jako firma Nowak-Mosty - sponsorem zespołu "Białej Gwiazdy".


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


20    Komentarze:

~~~Ona
szkoda
bo sie nie patyczkował i mówił co myśli i wywiązywał sie z obietnic.

34            -66
~~~mad_orc
No to grubo.
Ładny bajzel musi być w klubie. Ja tam czekam aż się wypowie Jego Ekscelencja Jakub B.

119            -18
~~~Nicki
I bardzo dobrze
I bardzo dobrze! nie nadawal sie na prezesa! a prawda jest taka ze teraz widac kto naprawde ma w sercu Wisle!

73            -77
~~~Psot
Yyyy
Przyznam, że czuje się jak Teddy Daniels w filmie Wyspa Tajemnic, a wszystko wokół mnie to fikcja. :)

60            -25
~~~Psot
Dopisek
Nowak dopiero co zapowiadał wielkie plany, zwiększenie udziału, mówił o kredytach na wykup bazy w Myślenicach. Królewski natomiast miał odejść , po czym został i pożyczył kilka mln złotych. Ja już zgłupiałem od tego wszystkiego.. ciekawe co dziś powie Jażdżyński.

90            -24
GrzegorzS
W sumie to tak narobił smrodu wrzucając
dwa miesiące temu granat do pokoju, obietnice zostały na papierze, zwolnił Brzeczka i się wycofał. Nie zrozumiała decyzja i to w momencie, gdy trzeba budować strukturę odbudować pion sportowy. Nic Jażdzyński opisze dziś sytację ob raczej nie owija w bawełnę. Ważne, że zespół przygotowuje się spokojnie nie ma problemów z wypłatami. Szkoda bo zawiódł na całej linii. Nic coś się z tego ulęgnie może rzeczywiście szybka droga do wejścia do zabawy kogoś innego, bo Królewski jest zwolennikiem sprzedaży Wisły mocnemu graczowi lub scentralizowania zarządu i własności. Nic poczekajmy co powie Pan Jażdzyński bo określi sytuację na przynajmniej pół roku.

27            -78
~~~Paweł
sytuacja klubu
Organizacyjnie Stal Mielec

43            -17
~~~analityk
jedyny uczciwy człowiek w tym towarzystwie
Jazdzynski Królewski Błaszczykowski odejdźcie z klubu natychmiast!

53            -93
~~~zSocios
Przestańcie sabotować sprzedaż Wisły !
Są chętni inwestorzy by kupić Wisłę, ale transakcje blokuje banda trojga!

50            -82
~~~Janko Buszewski
Te wszystkie rotacje
zmiany, spekulacje i briefingi przynoszą nam publicznie coraz wiekszy wstyd.To daje wyłącznie brak wiarygodności i stabilizacji oraz pogłębia dziadostwo w klubie na każdym praktycznie szczeblu.Prezes ustępuje po 3 miesiącach, właściciele obrzucają się nawzajem medialnym gów....em (ale opakowanym w zawoalowany sposob) piłkarze grają padakę a i tak znajdują się tacy,co chwalą przebieg owej sytuacji.Az sie nie chce wierzyc,jak.można byc takim jełopem.Nie chce być jakimś złym prorokiem,ale co mi.mówi, że jak to wszystko pier.....e,to się nie pozbieramy przez długie lata.Jeśli nie znajdzie się szybko jakiś wiarygodny inwestor,nie przejmie tego bałaganu i nie zacznie błyskawicznie go ogarniać, marny widzę nasz dalszy los.Chyba nikt nie wierzy, że Królewski i ta jego anonimowa do niedawna firemka, dadzą radę utrzymać i pręźnie prowadzić, tak wielki klub jak Wisła! ? Tu potrzeba solidnego gospodarza i góry pieniędzy, by to wszystko wreszcie wyciągnąć z obecnej zapaści. Tylko czy to możliwe. ..!?

48            -20
~~~KRAK
Ha ha ha ha
I to ma być poważny gość? A gdzie jego nowa wizja? A trójca co przetasowuje się tylko? Dokąd to zmierzą do V Ligi?

32            -34
~~~Ludojad
Gratulacje
Syf się wylewa a klub wysyła newsletter z Black Week. Pogratulować wyczucia. Zaraz Kasia przeprosi.

46            -18
~~~Anacharsi s
@grzegorzs
Ty naprawde jestes takim [...] czy fanatykiem kosciola jakuba apostola? Nowak zwolnil Brzeczka? Hahaha najlepsza historia jaka czytalem w tym roku. Probujesz nadal robic z ludzi [...]i? Nikt cie tu juz nie kupuje. Nowak mial zero do powiedzenia podobnie jak Krolewski i Jazdzynski. Liczy sie tylko sw Jakub Apostol. Reszta to giermki. Nowak odszedl bo widzial patole

69            -16
~~~Kibic20
Temat znany
Cztery lata temu nikt nie narzekał, jak się nikt nie znalazł do objęcia sterów po bandytach. Trójce się nie udało, ale patrzcie obiektywnie ile założonych firm też podupada. Moim zdaniem największego zamętu narobił Pan Nowak swoją wypowiedzią i deklaracjami, które oczywiście nie spełnił. Gdyby wtedy prezesem jak zaplanowano został Jazdzynski, to myślę, żeby do aktualnej sytuacji nie doszło. Po drugie nam kibicom zależało tylko na dobrych wynikach na boisku i my właśnie doprowadzaliśmy do niektórych zmian(zarówno zawodników jak i trenerów), a co za tym szło? Tylko koszty, a wyników jak nie było tak nie ma. Wszędzie na portalu czy Twitterze czytało się wyzywanie niektórych osób, zwalnianie trio itd. Teraz mamy efekty, nawet za złotówkę nikt nie chce przejąć naszego klubu! "analityk" i "z Socios" dalej przepedzaja nasze trio. Chyba nie słuchają ich wypowiedzi, że nawet za złotówkę oddadzą swoje akcje. To niech Ci przemadrzali teraz się wykażą i wezmą od nich te akcje. Niestety, może jestem z innej planety, ale serdecznie współczuję całej trójce Tyle ile się złego naczytali i nasłuchali, to się w głowie normalnego śmiertelnika nie mieści. A jestem pewny, że robili wszystko, żeby się udało. A że dużo błędów popełniali, to zrozumiałe, w tym całym burdelu, co zostawili poprzednicy. Może nie mam do końca racji, ale będę zawsze miał do nich szacunek. I te wasze minusy tego na pewno nie zmienią.

29            -38
~~~Janko Buszewski
Anacharsi s nie wiem
czy nie "przeceniasz" siły sprawczej Błaszczykowskiego !? Myślę że winę za to,co obecnie mamy trzeba by rozłożyć. Kuba chyba jest na szczycie trojcy,ale sam o wszystkim raczej nie decydował. Zaś co do Twojego pytania do pewnej osoby,czy jest ona fanatykiem kościoła św Jakuba,ciśnie mi się na usta zgrabna odpowiedz. Owa osoba,bardzo często zmienia wiarę i była już chyba w kazdym" kościele" związanym z Wisłą Kraków. Sam próbowałem kiedyś zgłębiać u źródła ów fenomen,ale rozmowa z główna postacią bywa zazwyczaj mocno infantylna i jałowa.Dałem sobie spokój, co i Tobie proponuje.Tak Nowak zwolnił Brzękola, jak kibice zwolnili kiedyś Cupiala.No ale są i ponoć na świecie tacy, co wciąż wierzą ze ziemia jest płaskim dyskiem położonym na sześciu krokodylach :) Prawa do życia takim nie zabierzesz, do plecenie także.

23            -11
~~~Rozczarow any
Brawo Kuba
Jakub Błaszczykowski obrał sobie za cel życia zniszczenie Wisły i konsekwentnie go realizuje. Kolejny po Miśku, który udając miłość do tego klubu go demoluje! Kuba - odejdź i nigdy nie wracaj!! Jesteś małym małym człowiekiem, który nic nie umie. Lecz swoje kompleksy gdzie indziej byle jak najdalej od Wisły!

45            -29
~~~bodzio
Bajkopisarz
Odchodzi przedstawiciel licznej grupy miłośników opowieści z krainy mchu i paproci. Brednie o sponsorach przebierających nogami byle tylko wrzucić do głębokiej studni kilkanaście milionów na zatracenie. Brednie o pomyśle na rozwój klubu. I jeszcze kilka innych deklaracji złożonych i nie dotrzymanych.

19            -30
~~~MK1906
do Anacharsi s i pozostałych w gorącej wodzie kompanych Wiślaków
Drogi Panie piszesz piramidalną bzdurę która pewnie wynika nie ze złych chęci ale z nieznajomości prawa a w szczególności Kodeksu Spółek Handlowych. Wisła Jest spółką akcyjną, w każdej spółce kapitałowej a taką jest spółka akcyjna. ZARZĄD SPÓŁKI a ten składał się ostatnio WYŁĄCZNIE Z PANA NOWAKA podejmuje decyzję o bieżącej działalności klubu a taką jest podejmowanie decyzji o zatrudnieniu lub zwolnieniu pracownika SPÓŁKI a trener był PRACOWNIKIEM. JEŻELI TAKĄ DECYZJĘ PODEJMIE JAKIKOLWIEK WSPÓLNIK LUB CZŁONEK RADY NAZDZOERCZEJ SPÓŁKI LUB NP KOMISJI REWIZYJNEJ JEST ONA BEZ ZATWIERDZENIA FIZYCZNYM PODPISEM NA DOKUMENCIE PRZEZ PREZESA LUB INNEGO UPOWAŻNIONEGO NA MOCY AKTU NOTARIALNEGO SPÓŁKI CZŁONKA ZARZĄDYU LUB NP PROKURENTA NIEWAŻNNA Z MOCY PRAWA I WDROŻENIE JEJ W ŻYCIE RODZI KONSEKWENCJE KARNE. Ludzie ja was błagam 3/4 z was nie wie o czym pisze bo nie zna prawa, ani realiów biznesowych w Polsce i wpisujecie takie bzdury że to jest aż straszne, proszę przeczytajcie KODEKS SPÓŁEK HANDLOWYCH albo poczytajcie o tym jak działa spółka akcyjna zanim będziecie cokolwiek pisać to jest elementarna wiedza. Jak wspólnicy powołają Prezesa to on może robić co chce jeżeli jest sam w zarządzie i żaden wspólnik nie może nic z tym zrobić do momentu jego odwołania przez zwołane kolejnego walnego zgromadzenia wspólników, teoretycznie może to zablokować w pewnych uwarunkowaniach RADA NADZORCZA ale to zależy od tego czy została powołana i jakie ma kompetencje i to też jest zapisane w akcie notarialnym, natomiast to nie jest takie proste i łatwe bo jest to najczęściej ciało kolegialne.... a zwołanie walnego zgromadzenia wspólników które też najczęściej zwołuje zarząd lub wspólnicy reprezentujący określoną w statucie Spółki liczbę akcji/kapitału, ale to też zajmuje czas a w tym czasie Zarząd działa i podejmuje decyzje które są ważne. Spółka kapitałowa to nie jest podwórko na którym ten co najgłośniej krzyczy albo jest najsilniejszy o wszystkim sam decyduje. Problemem Wisły jest to że jest trzech wspólników każdy ma swoją wizję, żaden nie ma większości w akcjonariacie wszyscy chcą dobrze dla Klubu, tylko każdy ma inną wizję i idą na kompromisy czego efektem jest brak realizacji jakiejkolwiek wizji i powstaje bałagan który z czasem się po prostu coraz bardziej powiększa, powoduje to konflikt pomiędzy wspólnikami i nieszczęście dla spółki gotowe i to jest taka modelowa sytuacja. To nie jest nic nadzwyczajnego jeżeli ktokolwiek funkcjonuje w biznesie, ma spółkę lub jest jej akcjonariuszem widział to nie raz i nie dwa, dlatego tak ważne jest kto ma pakiet kontrolny bo wtedy może on samodzielnie kreować działanie i funkcjonowanie Spółki poprzez zarząd nad który wtedy, poprzez większościowy pakiet akcji, ma pośrednio 100% kontrolę. Jaśniej tego napisać nie mogę. A upraszczanie tego do postaci "bo oni tylko kasę wzięli" albo " Błaszczykowski powiedział tak i tak się automatycznie stało lub Królewski albo Jadżyński" jest absurdalne bo tak po prostu nigdy w takiej sytuacji nie jest. Piszecie też o jakiś inwestorach ludzie obudźcie się NIKT WISŁY NIE CHCE KUPIĆ gdyby chciał to by kupił tyle razy pisałem że na sprzedaż od lat jest nie tylko WISŁA ale i Legia, Lechia, Śląsk..... generalnie pół ekstraklasy i nikt kupić ich nie chce a to są kluby w o niebo lepszej sytuacji finansowej niż WISŁA więc przestańcie pisać głupoty. Przed laty zdarzył nam się Cupiał i ok ale to był jeden człowiek na 38 milionowy kraj ponad 20 lat temu, pytam się kto pokroju Cupiała od tego czasu z takim majątkiem pokazał się w Polskiej piłce na poważnie na tak długo jak Cupiał , kto z pierwszej 20 najbogatszych Polaków zainwestował w polski klub piłkarski w ostatnim 30-leciu takie środki jak Cupiał, dajcie mi jedno nazwisko! nawet Rutkowski z Lecha tyle nie wpompował co Cupiał w Wisłę, jak ktoś myśli o Wojciechowskim to proszę niech się nie ośmiesza nie wymienia tego nazwiska, tych bredni o tabunie miliarderów czy tam milionerów chętnych na kupno Wisły to ja już słuchać nie mogę. Pozdrawiam Pana Anacharsi s. i resztę braci po szalu, jeżeli uraziłem Pana lub kogokolwiek innego to przepraszam nie to było moją intencją. Z Wiślackim pozdrowieniem.

23            -28
~~~Kibic20
@rozczarowany
Jak prawdę piszesz tak jak myślisz, to czego nie piszesz twoim nickiem "Slafkoo". Jeszcze jedno "małymi człowieczkami" są tacy jak ty, co anonimowo ubliżają innym i nie mają odwagi się prawdziwym nickiem okazać. Jak możesz obrażać Pana Kubę, jak nawet nie wiesz, jakim jest człowiekiem. Pomimo tego, co się dzieje i błędów jakie popełnili, należy im się szacunek. A co będzie jak np. od 1.12.cala trójka odejdzie? Nikt z was się nie zastanawia, że żaden inwestor jak na razie nie przyjdzie!! Wolę tę trójkę niż totalny upadek.

9            -32
~~~Kathi Kibice z Bremen
Do rozczarowany
Jak mozesz pisac ze Kuba chce spadku Klubu. Jak w Klubie rzadzili bandziory i go obkradali to tez byles taki aktywny na portalu.Jakos nie mozemy znalesc wpisu ze leciales na ratunek Wiselce.Jakby nie ci trzej Panowie to Klubu by juz nie bylo.Pozdrawiamy Kibica 20

7            -9