Czwartek, 5 stycznia 2023 r.

Jarosław Królewski spotkał się online z kibicami

Aż trzy godziny trwało wczorajsze spotkanie online prezesa Wisły Kraków Jarosława Królewskiego z kibicami, którzy zadali mu dziesiątki pytań, a ten merytorycznie na nie odpowiadał.

Oczywiście wśród poruszanych kwestii nie mogło zabraknąć tych personalnych i jak zdradził Królewski spośród ośmiu zawodników, którzy zostali "wystawieni" przez klub na listę transferową, może dojść do zmian barw klubowych np. na zasadzie wypożyczeń. Najbliżej tego ma być Krystian Wachowiak, a Wisła właśnie w takiej formie rozstanie się zapewne czasowo z Piotrem Starzyńskim. Ponadto możliwe jest wypożyczenie lub transfer Patryka Plewki. Prezes poinformował również, że prowadzone są rozmowy z Luisem Fernándezem o jego pozostaniu przy Reymonta na kolejny sezon, bo jak wiadomo umowa Hiszpana z Wisłą wygasa w czerwcu bieżącego roku. Królewski przyznał ponadto, że jeśli z podanej przez klub listy dany zawodnik nie odejdzie, to nie zostanie w żaden sposób odsunięty od drużyny, bo każdy piłkarz z kontraktem będzie miał okazję w treningach, czy też w meczach sparingowych, udowadniać trenerom przydatność do zespołu.

Królewski mówił także, że klub zastanawia się nad reaktywacją drużyny rezerwowej, ale też aby do tego doszło konieczne jest wygospodarowanie w klubowym budżecie kwoty rzędu miliona złotych. To o tyle trudne, że na dziś trudno powiedzieć jakimi finansami dysponować będzie "Biała Gwiazda", bo też bez wątpienia wiele zależeć będzie od tego, w której lidze grać będzie w kolejnym sezonie. Na pewno ewentualny powrót do Ekstraklasy sporo by w tej kwestii pomógł, ale Królewski niezmiennie ocenia szansę na to na 50%.

Nie mogło także zabraknąć wątków właścicielskich i jak powiedział prezes - są trzy zagraniczne podmioty, które sprawdzają możliwość inwestycji w klub. Królewski zdradził także, że w końcówce 2022 nie tylko on, ale i drugi z głównych współwłaścicieli - a mianowicie Jakub Błaszczykowski - dofinansował spółkę.


 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


20    Komentarze:

~~~analityk
Skandaliczne warunki dzierżawy Myślenic i lobbing w sprawie ich wykupu
Wyjątkowo skąpe informacje zostały udzielone nt. wykupu bazy w Myślenicach. Obecnie jest to najbardziej gorący temat bo do 2024 roku można podjąć decyzję o rezygnacji z tego tymczasowego miejsca treningowego. Trzeba już działać aby zapobiec konieczności dalszej dzierżawy tej nieakceptowalnej lokalizacji na skandalicznych warunkach finansowych. Od roku 2014 spółka Sport Myślenice na mocy niekorzystnych umów otrzymała od Wisły Kraków z tytułu samej tylko dzierżawy blisko 10 milionów złotych za wynajem bazy w Myślenicach. Baza nigdy nie trafiła nawet w części w ręce klubu, pomimo że już na dzień dzisiejszy Wisła zapłaciła za nią więcej, niż wynosił całkowity koszt budowy tych 3 zwykłych boisk oraz prostego budynku zaplecza. Po 8 latach płacenia ciężkiej kasy klub pozostał z pustymi rękami. Żeby tego było mało sprawy idą dalej i jak słychać chcą teraz rękami Królewskiego przeprowadzić wykup bazy treningowej. Tą decyzją klub zostanie skazany na kolejne lata tułaczki do lokalizacji która w profesjonalnych klubach nawet nie byłaby brana do analiz a co dopiero wykupu. Godzina dojazdu w jedną stronę i godzina w drugą stronę, dodatkowo z fatalną komunikacją publiczną to udręka dla piłkarzy. Dla kibiców to koniec marzeń o otwartych treningach. Zero szans na rozwój szkolenia młodzieży. No ale co tam, dla niektórych widać ważniejsze że Spółka 'Sport Myślenice' zarobi podwójnie. W tym samym czasie Widzew Łódź za 25mln zł buduje własne świetnie skomunikowane centrum szkoleniowe pod Łodzią. Połowę funduszy płaci Ministerstwo Sportu, dokładają się sponsorzy. Ale w Wiśle się nie da, mamy przecież w klubie "mądrzejszych", którzy kupili przecież 10 książek o zarządzaniu klubem piłkarskim i..."mają zamiar przeczytać"...kiedyś. Co tam mogą wiedzieć kibice o poziomie inteligencji "muszki owocówki" czy ja to tam raczył sz. P. Królewski określić.

79            -86
~~~anacharsi ss scythae
Lanie wody
Primo, zniszczono potencjal mlodych wspaniala polityka kadrowa, zarowno Starzynskiego (18 lat ma dopiero, potencjal jak Ziyech) jak i Plewki, bo sciaga sie zobojetnialych na Wisle najemnikow kij wie skad, a po pol roku sie ich i tak wykopuje. A nasze chlopaki typu wlasnie Starzu czy Plewka (fakt, dluzej kontuzjowany) mieli realne szanse grac tylko za Hyballi. To samo Szot, Szota, Gruszkowski. Dopiero teraz Sobol postawil w koncowce na Szota i Gruszke. Nie ma absolutnie zadnej polityki wobec NASZYCH mlodych zawodnikow, a potencjal maja/mieli. A czekajcie, w Widzewie sie nawet ten jeden "slabeusz" sprawdza, gra o puchary... Dalej wypuszczajcie nasze talenty, wypozyczajcie! Totalna destrukcja mlodych. Mlodych czyli tez w dalszej perspektywie $$$, bo mlodych mozna sensownie sprzedac. A teraz znow sciaga sie miernoty jak nie z Czechoslowacji, to Hiszpanii. Pol roku nie grali w pile, za kolejne pol roku juz tu ich nie bedzie. To jest budowanie klubu? Lac wode mozna w kazdym wywiadzie, co miesiac, ale patrzmy realnie na fakty, co sie udalo temu zarzadowi JB JK (+TJ): +14.000.000 dlugu i spadek, a teraz srodek tabeli w 1 lidze.

38            -149
~~~sympatyk
do anacharsi ss scythae
jak przeczytałem że Starzyński ma potencjał jak Ziyeh to spadłem z krzesła ze smiechu:)

159            -20
~~~WNH
Zaczyna się
Pompowanie balonika ,niestety kto mądry zna już wynik.Doputy zostanie w klubie chodź 1 tzw prawdziwy Wiślak dotąt będziemy szorować po dnie,nie- dla kumoterstwa i wzajemnej adoracji.

43            -81
~~~GrzegorzS
Myślę, że z Fernandezem
bez awansu do ekstraklasy trudno będzie nam się porozumieć, ale ważne by zawodnik pomógł Wiśle zrealizować cel podstawowy. Realnie oceniając już dokonane wzmocnienia na papierze stała się Wisła najsilniejszym zespołem na 1 ligowym froncie i dokonuje istotnych ruchów transferowych. Mocna kadra topodstawa by dać sobie szansę awansu. Jeśli drużyna będzie dobrze motorycznie i taktycznie przygotowana do rundy to w tak wyrównanej lidze zapewni sobie punkty potrzebne do relizacji celu głównego. Trzeba dobrze wystartować i wygrać minimum 10 z 16 meczy i podeprzeć to paroma remisami. Patrząc na poprzdnią rundę nie jest to próg nie do pokonania. Ok. 50/56 to bareiera udziału w barażach w ubiegłych trzech sezonach. 10 punków więcej to bezpośredni awans. Patrząc na to co dzieje się w innych klubach i jake są dokonywane ruchy transferowe oraz jakisą możliwości finansowe rywali to w sumie większośc będzie w podobnej sytuacji kadrowej jak to miało miejsce jsienią. Mocniejsza Wisła da sobie dodatkowe atuty w walce o awans. By to osiągnąc potrzebujemy po stratach punktowych z ubiegłej rundy trzeba mocno wejśc w rundę i utrzymać formę i wyniki przez 4 miesiące co nie jest możliwe do realizacji. Mędxziemy mieć mocny wymagający kalendarz wyjazdowy, ale podstawą będzie 8 meczy przy R22 i te musimy wygrać to są 24 punkty które zespół musi zainkasować po brakujące będzie musiała sięgac na boiskach rywali w pozostałych 8 spotkaniach. Na tym trzeba się skupić. Krlweski daje gwarancję stabilizacji klubu, dobrej organizacji i rozwoju. Ten dynamizm ktoy reprezentuje daje kopa do potępu. Skończył się czas gdy po decyzje biegano między gabinetami a odpowiedzialnośc się rozmywała. Pan Krlewski chce brać odpowiedzialnośc i bierze ja na własne plecy trzeba mu pomóc frekwencją na trybunach i wsparciem dla zespołu. Te głosy powyżej to bredzenie o kolorach i opowieści z mchu i paproci. Oczywiście jak się w czytac w to co te sraksy w nich wpisały to widć, że albo nie potrafią słuchać ze zrozumieniem albo po prostu nie słyszały co Królewski w swoich odpowiedziać powiedział. Trzeba to olać i obejść jak śmierdzące .... czas to posprząta.

73            -38
Mario
Gorzej już być chyba nie może
Wierzę w Jarka i Kubę. Nie możemy kopać pod nimi dołków, a co do oczyszczenia kadry to nareszcie . Nie można w nieskończoność dawać młodzieży szansę , bo spadniemy i wtedy będzie dramat. Muszą się obudzić , jak to powiedział Sobol. Brać na swoje barki odpowiedzialność i grać w piłkę , a nie pogrywać jak na orliku, bo czasami mam takie wrażenie , że nie krótszy to sobie przyszli pokopać w piłkę dla kasy i trochę dla pieniędzy , a czy się wygra czy przegra to już jest drugoplanowa kwestia.

61            -26
~~~Irasiad
malkontenci
Jak zawsze wszystko wiecie lepiej ... [...] jak się czyta te przemądrzałe komentarze ludzi którzy w życiu zarobili pińćset złotych to krew zalewa

61            -27
~~~KibicRepr y
do analityk
Obecnie na Reymonta oprócz boiska głównego(stadion) jest jedno boisko treningowe(te co zawsze było koło nowej hali) plus jakieś (pseudo) boisko, które powstało w miejsce basenu odkrytego. Dla mnie to też jest porażka, że Wisła nie ma na Reymonta przynajmniej 3-4 boisk treningowych. Pytanie czy w ramach działek należących do TS WISŁA nie da się jakoś sensownie zagospodarować terenu pod jeszcze jedno boisko(tam są stare parkingi, jest stare boisko betonowe do kosza itp...- można by to jakoś zaaranżować). Wisła przez chwilę koszystała jeszcze z boiska(takiego z bieżnią), które znajdowało się na działce 179/6 (link ») ale obecnie jest już tam hotel budowany. Niestety nie zadbano o to aby to boisko przejęła Wisła, a szkoda bo dzisiaj młodzież miałaby gdzie trenować. Można na upartego dostawić jeszcze jedno boisko na błoniach - obok Juvenii :). Nikt nawet nie zauważy - jedno boisko w te czy wewte;).

37            -17
Niewierny Tomasz
Nie przekonuje mnie ten człowiek
Myśli że przeczyta 17 książek i będzie fantastycznie przygotowany do kierowania takim klubem jak Wisła. Fantasta i goguś !

35            -124
~~~Paweł
Wisła
Możecie mnie hejtować na liście transferowej powinni się znależć Radosław Sobolewski i ten obrońca z Francji po pół roku nawet nie pamiętam jak mu tam, Wiśle potrzeba tylko dobrego trenera i nic więcej

43            -69
~~~kibicZNH
a co z planami bazy w skawinie
dlaczego ten temat upadł? to chyba bardziej rozsądną odległość, już nie pamiętam kiedy oglądałem piłkarzy na treningu a do myślenic wcale się nie uśmiecha jechać

44            -27
~~~tom88
Myślenice
nie no sorry, ale co Wam przeszkadzają te Myślenice?! przy dobrych wiatrach 20 min od Krakowa dwupasmówką. Jaka Skawina? to wcale nie jest o wiele bliżej i niekoniecznie szybciej. Piłkarze wiedzą gdzie będą dojeżdzać i pewnie wynajmują domy/mieszkania na wylocie na Zakopiankę. To naprawdę nie jest problem. Powietrze pewnie trochę lepsze i w ogóle. Też bym chciał, żeby wszystko była na R22, ale to jest bardzo trudne, chyba niemożliwe. Z tego co pamiętam, to Burmistrz Myslenic zaoferował, że wszystko wybuduje w krótkim czasie i bedzie nam wynajmował, no a telefonika miała tam zakład, więc były kontakty. Myślę, że nie stać nas obecnie na przenosiny, że są ważniejsze problemy. Kupowac też nie ma sensu, bo sytuacja jest dalej niestabilna i nie można wykluczyć upadłości. Że trzeba płacić czynsz i media? No a gdzie nie trzeba?!

45            -27
~~~grzegorz
kupować Myślenice jak chcą sprzedać
Ja tam się cieszę bo mieszkam w Myślenicach to zawsze mogę wpaść na trening

33            -27
~~~Tss
Do kibicZNH
Mam nadzieję, że temat Skawiny to był blef żeby coś ugrać w Myślenicach. Działka gdzie miała by powstać baza to prawie przy samej elektrowni. Max kilometr od kominów. Powietrze takie, że nasi hiszpanie po jednym treningu musieliby być chyba reanimowani.

30            -25
~~~marian
co wy opowiadacie
Kupowanie bazy tak daleko od miasta napewno nie jest w interesie klubu. A skoro nie w interesie klubu, to w czyim? To pytanie pozostawiam osobom inteligentnym...

22            -18
~~~Monty
A ja nic z tego nie rozumiem.
Najpierw opowiadają jaka to nieopłacalna ekonomicznie i droga w utrzymaniu jest baza w Myślenicach, że nawet nie opłaca się w niej 3 tygodnie trenować i taniej jest jechać do Turcji za pół miliona, po czym wyskakują z planami jej wykupu i rozbudowy.

22            -15
stary wiślak
~~Ąnacharsi ss nscythae!
O jakim zmarnowanym potencjale mówisz? Przecież od lat z Wisły odchodzili młodzi z "potencjałem" i co dalej? Czemu gdzie indziej,ten potencjał się nie rozwinał,skoro Wisła taka zła? Co takiego zwojował,Surma,Kokoszka, Nawotczyński,Czekaj,Brud ,czy póżniej Stolarski,Zając czy ostatnio Olek Buksa? Może z tym potencjałem coś nie tak,skoro po opuszczeniu wstrętnej Wisły,oszałamiająco się nie rozwinęli?

50            -8
Niewierny Tomasz
Módlmy się...
O MASPEX !!

17            -11
~~~fabio
Niewierny Tomasz
AMEN

14            -6
~~~Ostrożny
do Stary Wiślak
Uszczegóławiając: Surma -mistrz Polski, reprezentant, Kokoszka-mistrz Polski reprezentant, Nawotczyński - Mistrz Polski, Stolarski- Mistrz Polski, czołowe polskie kluby.. Buksa -zobaczymy.. Czekaj,Brud nic

1            -1