Wtorek, 17 stycznia 2023 r.

Dor Hugi piłkarzem Ihud Bnei Sakhnin

Dor Hugi jest pierwszym piłkarzem, z zimowej listy transferowej "Białej Gwiazdy", który żegna się z Krakowem. 27-letni skrzydłowy podpisał bowiem właśnie obowiązujący do końca sezonu kontrakt z izraelskim klubem Ihud Bnei Sakhnin, do którego został wypożyczony.

Hugi debiutował w Wiśle Kraków 26 lipca 2021 roku, w spotkaniu ligowym z Zagłębiem Lubin (3-0). Zagrał w naszych barwach w 40 meczach, strzelając jednego gola.

Nowy klub byłego już wiślaka zajmuje aktualnie dziesiąte miejsce w tabeli izraelskiej ligi.

Według doniesień nowego pracodawcy Hugiego umowa wypożyczenia zawiera opcję wykupu i kontrakt zawodnika, który będzie ważny przez kolejny rok. Przypomnijmy, że piłkarz związany jest umową z Wisłą do końca czerwca 2024 roku.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


20    Komentarze:

~~~maRcin
Kasa?
Transfer czy za darmo?

16            -55
~~~elektryk
Wypożyczenie
Szkoda, że tylko wypożyczenie a nie transfer definitywny ale zawsze to dobra wiadomość z rana.

89            -6
~~~TSW
Chłop
był tragiczny

35            -68
~~~Gucio
Hugi
Był drogi a nie pokazał co potrafi.Ale i tak był lepszy od tej zbieraniny.

88            -28
~~~Jaki
Wisła
szkoda tej klasy gracza ale nie pokazał w Wiśle potencjału który pewnie ma.Zgadzam się że był lepszy ni żwiększość pozostałych graczy,ale drogi i chyba to zadecydowało głównie.

89            -11
~~~analityk
był drogi ale przynajmniej grał i biegał ile sił
Zarabiał 50 tys miesięcznie, może nie był jakąś rewelacją, ale był zdolny do gry, biegał, walczył, starał się, zwłaszcza w końcówce w ekstraklasie. Natomiast taki byk Ondraszek bierze 64 tys miesięcznie i tylko panoszy się na tym zgrupowaniu w Turcji bo do gry nie zdolny. W jakiej roli on tam pojechał? Kumpla Błaszczykowskiego? Podobnie Głowacki,co on tam robi? Na jakiej podstawie tam przyjeżdżają osoby które nie są zatrudnione w klubie? To nas przy 47mln długu na to stać żeby finansować przyjazd prywatnych osób na zgrupowanie zespołu?

65            -69
stary wiślak
~~~maRcin!
Przecież jest napisane,że jest wypożyczony.

46            -5
GrzegorzS
To życzen Hugiemy, by błyszczał
w Izraelu i jego nowy klub bardzo szybko wprowadził w życie klauzulę wykupienia tego zawodnika z Wisły. Zaś przy okazji nasuwa się taka myśl. Jak popatrzeć na efekty zatrudnienia Kiko i jego ścisłą współpracę z Królewskim to naprawdę widać, że wreszcie przyszło nowe i oby na długo zostało i miało takie efekty. W niecałe dwa miesiące klub uwolnił się od dwóch bardzo wysokich kontraktów skrzydłowych, które nic nie wnosiły do wyników i jedynie poprawiały obraz gry i wprowadzono do drużyny trzech solidnych jak się wydaje zawodników. Co więcej wydaje się, że współpraca na linii trener i sztab a dyrektor sportowy i prezes wygląda więcej niż zadowalająco. Odnoszę takie wrażenie, że wreszcie sprawa odpowiedzialności przestała się rozmywać między gabinetami, oby tak dalej i oby to przełożyło się na wynik sportowy.

86            -14
~~~komato
Przykra w Krakowie dola Dora...
To dosyć specyficzne uczucie, ale...cieszę się z tego odejścia. Dor Hugi okazał się jednym z najbardziej przepłaconych piłkarzy w historii Wisły. Nie broniły go ani liczby, ani wyniki klubu. W kilku meczach zrobił pozytywne wrażenie, ale bądźmy poważni - to kategorycznie zbyt mało jak na jedną z największych pensji w zespole, rzekomo wyższą nawet od Luisa Fernandeza. Mam tylko nadzieję, że Kiko tak to ugadał z Izraelczykami, że finalnie nie będziemy musieli dopłacać ani szekla...za wypożyczenie wychodzące z klubu. Brzmi to nad wyraz kuriozalnie, ale to właśnie kwintesencja pobytu Hugiego w Krakowie - była to transakcja korzystna tylko dla jednej ze stron. Po odejściach Pereiry i Dora obydwa skrzydła Wisły wymagają uzupełnienia. Ciekawi mnie, co skrywa słynny notes Kiko. Królewski podkreśla, że ma na oku obsadzenie dwóch wakatów na skrzydłach. Wierzę, że będą to wzmocnienia, które dadzą Naszej Wiśle wiele pożytku. Tego też życzę - sobie i Wam! :)

73            -9
~~~KibicRepr y
Prawy pomocnik
Dzięki Hugi za grę dla Wisły. Powodzenia. Prawe skrzydło pozostaje więc w Wiśle do obsadzenia. Wiem, że nie będzie to łatwe(znaleźć takiego grajka)ale przydałby się ktoś pokroju Grześka Patera lub Damiana Gorawskiego. Szybki i lubiący techniczną grę zawodnik. Wiem, wymagania spore ale jak mamy grać tak jak chce Sobol to nie ma wyjścia, trzeba szukać takiego zawodnika. Liczę również, że w końcu odpali Starzyński(u nas lub na wypożyczeniu) no i że jednak wróci Kuba, który raczej będzie zmiennikiem ale po pierwsze potrzebujemy zmiennika na prawą stronę, po drugie piłkarsko Kuba to Kuba - na pewno wniesie jakość do gry. Tak czy siak prawe skrzydło jest do obsadzenia.

53            -6
~~~TS Krisek
Bez żalu.
Najmniejszego. Piłkarz, który zagrał I dobrą polowe meczu. Tragiczny technicznie, nie mający pojęcia co to gra kombinacyjna. Powodzenia gdzieś tam.

31            -29
~~~Zen
Wisła
Żegnaj i nie wracaj Dorze Hugi

33            -26
~~~Kathi Kibice z Bremen
Hugi
Dziekujemy i zyczymy powodzenia.

29            -5
Mario
Jednego Mola mniej
Nawet w 10% nie nawiązał do jakości jaką sobą reprezentowali żydzi grający w Wiśle.

20            -17
~~~Britney
Słaba jakość do ceny
pewnie. Ale zejdziemy co najważniejsze.

25            -4
~~~Misioł
Ja po Hugim płakać nie bede
Ale jednak trochę szkoda zmarnowanego potencjału, chłopak miał pojęcie o co chodzi.tylko ze ten klub już z niejednego niezłego grajka zrobił szrot i Hugi jest kolejną ofiarą. Trzeba się skupić na tym żeby nie zaorać potencjału nowych, żeby się znowu nie okazało że w zamian za Hugiego przyjdzie konkretny piłkarz a za pól roku będziemy mu na siłę szukać nowego pracodawcy. I tu jeszcze zaznaczę, że nowy skrzydłowy MUSI przyjść bo właśnie pozbyliśmy się dwóch a jeśli ktoś jeszcze liczy że Kuba po powrocie da nam powtarzalną jakość to moim zdaniem się przeliczy. Raz, że zdrowia już nie ma, dwa - Kuba przed kontuzją już nieco nie dojeżdżał i robiły się straty i wolne przestrzenie w obronie. Moim zdaniem w jego przypadku możemy liczyć tylko na jakieś pojedyncze błyski w ofensywie i raczej na 10tce, bo na skrzydle trzeba biegać w obie strony

22            -12
~~~fabio
Kenji Joel Gorre
Jak pisze Karcz miał być zakontraktowany Kenii Joel Gore ale wtedy pojawiła się opcja Hugiego.Jak wiemy po raz kolejny błedna.Powodzenia ale już nie wracaj.Teraz ciekawe kogi sprowadzi Kiko?

29            -11
~~~Mark
Mo
Komunikat jak czeski film zagmatwany coś

6            -3
~~~BADACZ
Powodzenia
Oby zagrał tam rundę życia i niech go wykupią! Niech mu się ram darzy jak najlepiej a do Krakowa tylko niech po resztę dobytku wróci ?

24            -8
~~~Kroolik
Nietypowe
Pierwszy Izraelczyk, który u nas nic nie pokazał. Nie nawiązał do tradycji Meliksona, Bittona i Turgemana. Szkoda.

43            -5