Piątek, 27 stycznia 2023 r.

Miki Villar piłkarzem Wisły Kraków

Nowy zawodnikiem krakowskiej Wisły został 26-letni skrzydłowy Miki Villar. Hiszpan związał się z "Białą Gwiazdą" umową, która obowiązywać będzie do 30 czerwca 2024 roku.

Miguel Villar Alonso urodził się 19 września 1996 roku w hiszpańskim Nigrán. Swoją karierę rozpoczynał w juniorskich drużynach RC Celta de Vigo oraz w Rápido Bouzas. W tym ostatnim klubie zapoczątkował grę na poziomie seniorskim, a w swoim CV ma też występy w Pontevedra CF, CD Boiro, SD Compostela.

W 2021 roku trafił do UD Ibiza, gdzie występował w rozgrywkach Segunda División, co miało miejsce także w bieżącym sezonie, kiedy to zagrał w piętnastu spotkaniach, zdobywając jedną bramkę. Łącznie na zapleczu La Liga zaliczył dotychczas 47 występów.

Z klubem z Ibizy rozstał się rozwiązując swój kontrakt, więc pod Wawel przenosi się na zasadzie "wolnego transferu".


Źródło: Wisła Kraków SA

Foto: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


8    Komentarze:

~~~sympatyk
...
sprytny i szybki,zdrowia,Vamos Miki

68            -10
~~~fabio
Witamy
Powodzenia

60            -5
~~~Kathi Kibice z Bremen
Miki
Witamy w Klubie

50            -5
Mario
Witaj
Pokaż cały swój potencjał. Tylko Wisła!

28            -5
~~~Janko Buszewski
Miód malina w sensie
ze może konkurencja wymusi w tym zespole ducha rywalizacji i. przy okazji odstrzeli nieudaczników. Ileż można patrzeć na parodystow w stylu Moltenisa,Wachowiaka czy Mlynskiego...? Hiszpanie gwarantuja dobre wyszkolenie techniczne i znajomosc taktyki gry.La Liga czy nawet secunda division nie przepusci niedorobki.Pozostaje aspekt mentalny i to z tym ewentualnie może byc zonk u niektorych.Czasem brak rodziny,brak znajomosci miasta a nawet brak slonca i aura inna niż na poludniu , moze powodować blokadę w głowie. Oby nie.No i tylko nie dopuścić do stworzenia się grupek, jednej hiszpańskiej a drugiej polskiej, bo.podziały jeszcze nigdy nic dobrego nie przyniosły. No ale od tego jest Sobol ze sztabem i przede wszystkim Królewski i Kiko.Próbuje być optymistą .

54            -8
~~~tom88
Janko
mental powinien być, bo jest cała kolonia hiszpańska i mają do kogo gebę otworzyć. Z tym słońcem to też bym nie przesadzał, są w Hiszpanii miejsca gdzie przez pół roku pada deszcz (La Coruna). Trzeba coś zmienić, bo przecież nie da się oglądać tej lipy co odstawiają "perspektywiczni Polacy".

47            -2
~~~Janko Buszewski
tom88 to słońce to metafora
(choć w takiej np.Sevilli czy Kadyksie się słońce świeci 300 dni w roku),chodzi bardziej o całą otoczkę spowodowana zmiana miejsc, kraju,ligi,miasta.

17            -1
GrzegorzS
No to mamy wreszcie dorosłych skrzydłowych
a rywale mam nadzieje maja problemy.

10            0