Środa, 1 lutego 2023 r.

Komunikat dotyczący organizacji meczów domowych

Wisła Kraków opublikowała komunikat, który dotyczy organizacji meczów na stadionie przy ulicy Reymonta wiosną bieżącego roku. Przypomnijmy, że z powodu trwającego remontu czeka nas runda z mocno ograniczoną pojemnością naszego obiektu w trakcie meczów ligowych.

Oto jego treść:

W minionym tygodniu przedstawiciele klubu odbyli serię spotkań z odpowiednimi służbami oraz z Zarządem Infrastruktury Sportowej, które miały na celu wypracowanie optymalnego schematu rozgrywania meczów z udziałem publiczności. Po otrzymaniu wszelkich niezbędnych ekspertyz wynikających z bieżącego ograniczenia dostępnej infrastruktury stadionowej, we wtorek 31 stycznia Klub złożył stosowne dokumenty w celu uzyskania pozytywnych opinii wymaganych do organizacji imprezy masowej.

Modernizacja Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana wymusiła na klubie zmianę dotychczasowej formuły organizacji meczów domowych. Wisła Kraków dokłada wszelkich starań, by móc rozgrywać mecze przy udziale jak największej liczby fanów, którzy stanowią wielką wartość dla klubu, będąc ogromnym wsparciem dla drużyny, dlatego złożyła wniosek o udostępnienie trybuny północnej (sektory C1-C5) oraz dolnego piętra trybuny wschodniej (sektory E11-E16).

W związku z dostępnością dwóch trybun Klub zmuszony został do zmiany miejsc dla części karnetowiczów. Osoby posiadające abonamenty na sektory C1, C2, C3, C4, C5 oraz E11, E12, E13, E14, E15, E16 pozostaną na dotychczasowych miejscach. Z kolei pozostali kibice, którzy nabyli karnety na sektory wyłączone z użytku, będą mieli możliwość wyboru miejsca na trybunie C lub E.

Proces zmiany miejsca będzie odbywał się w turach, aby zapewnić wybór najlepszego miejsca posiadaczom karnetów. O starcie procesu poinformujemy w osobnym komunikacie.

Po jej zakończeniu uruchomiona zostanie sprzedaż biletów, która obejmie wyłącznie trybunę północną (sektory C1-C5), gdyż trybuna E przeznaczona będzie wyłącznie dla karnetowiczów.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


14    Komentarze:

~~~Pamiętamc zasyKulawika
Jużm
Majchrowski już kończysz rządy ...

89            -8
~~~fanatyk
a czemu nie gramy w Myślenicach?
Przecież tam też jest stadion który można wydzierżawić od spółki Sport Myślenice.

5            -107
kuszczak
Czyli na C wejdzie 5,8 tysięcy kibiców a na dolne E jakieś 3,5 tysiąca. Łącznie gdzieś koło 9,3 tys.
Także nie ma tragedii ale rankingu ilości kibiców można już nie publikować :) Ważne żebyśmy wrócili na jesień do ekstraklasy na odświeżonym stadionie.

95            -5
~~~WISŁA KRAKÓW
majchlojski
czas odejsc bo nie długo cie wywiozą na taczkach

77            -10
GrzegorzS
Dobrze coś wiedzieć
patrząc realnie jest szansa, że na R22 po raz pierwszy od dawna będą co mecz komplety publiczności i to bez różnicy jak zespół będzie grał. Druga sprawa to ciekawe, czy to pojemność na cała rundę czy też będzie coś sukcesywnie dopuszczane do użytkowania. Ciekawe, czy wejście na trybunę E będzie po przez bramę wjazdową czy tez może przez sklep bo przecież jest taka możliwość. Bo jakoś nie wierze, że na pierwsze mecze będzie można wejść przez normalne wejścia. Kolejna sprawa, czy będzie dostępny catering i jak rozwiązane zostaną sprawy sanitarne. Naprawdę szkoda, że tego remontu nie robiono w czasie pandemii gdy stadion i tak był nie dostępny a wiadomo było, ze przed tymi niby igrzyskami musi iść do remontu. Wydaje się też że przy ok. 11 tysięcznej frekwencji i tak będziemy liderem frekwencji w pierwszej lidze a często też obiektem o jednej z najwyższych frekwencji w skali tygodnia w Polsce. Pytanie ile klub będzie płacił miastu za wynajem obiektu, bo moim zdaniem powinien nie płacić nic lub tyle co Garbarnia dwa lata temu.

50            -16
~~~t
fanatyk
wy jak coś to w rącznej chociaż to i tak za duże trybuny dla was

54            -9
GrzegorzS
Ciekawe też
co ze Sky-boksami, trybuną dla prasy dziennikarzy, bo to jest w sumie ponad 1000 miejsc na stadionie a chyba te obiekty nie sa remontowane bo dopiero co były modernizowane?

31            -9
~~~olo
wyjazdy
Przy takiej liczbie "obłożenia" meczów domowych nie widzę innej możliwości niż nasze komplety w sektorach gości w rundzie wiosennej.

32            -2
~~~M1sti
Dzieciaki na C?
Ciekawe czy jak ktoś miał karnet np z dzieckiem to czy a) rozdziela ich losowo b) czy charakter C się trochę zmieni, czy 2-klasiści będą stać pod sektorówką, pozdrawiać zgody i [...] sędziego xd

29            -15
~~~Azyl
Bilety
Czyli Całe E.. będzie dla karnetowiczow.bo miejsc jest tam 3.500 a karnetów poszło ponad 4tys.pewnie trochę kibiców ma na C. karnety.wiec jedno jest pewne całe C będzie pełne oj oj będzie miazga oby wszystkim się chciało przyjść na sektor fanatyków.ABG.ps.Majchro wski co ..Ty...k..

26            -7
~~~Kibol z Reymonta
Nie ma co narzekać
Co ma powiedzieć Ruch Chorzów który ma znacznie bardziej realne szanse na awans a całą rundę wiosenną będzie grał w w Gliwicach.

7            -14
~~~Onomatope jus
Ale rezerwacja miejsca na przyszły sezon zostaje?
Całe kibicowskie życie siedziałem na A21 i chcę tam zostać po półrocznej "banicji".

2            -11
~~~kibic 1968
sektory!!
Skoro można wpuścić na dolne E, to dlaczego nie można na górne E?

7            -4
~~~Robert
Karnet
Mam karnet na H i mam do wyboru C lub E czy tam gdzie mnie komputer wylosuje?

1            -1