Środa, 15 marca 2023 r.

Sytuacja kadrowa Wisły przed meczem ze Skrą

W spotkaniu 24. kolejki ligowej sezonu 2022/2023, w którym zmierzymy się na wyjeździe ze Skrą Częstochowa, trener zespołu Wisły Kraków - Radosław Sobolewski - nie będzie mógł skorzystać z sześciu zawodników.

Z powodów zdrowotnych, tak jak przed tygodniem, wykluczony jest występ Igora Sapały i Patryka Plewki, a do grona zawodników kontuzjowanych dołączył niestety Konrad Gruszkowski. Obrońca doznał skręcenia stawu kolanowego podczas treningu, ale do zajęć powinien wrócić już w przyszłym tygodniu.

Ostatnio nieobecny Kamil Broda bierze już udział w treningu łączonym, tj. na siłowni oraz na boisku.

Wciąż poza kadrą meczową będą wdrażani stopniowo do treningów rekonwalescenci - Jakub Błaszczykowski i Zdeněk Ondrášek, którzy ćwiczą z drużyną, ale nadal w ograniczonym zakresie.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


5    Komentarze:

~~~s1zee
Ondrasek
Jak tak dalej pojdzie to ondrasek nawet to treningow pelnych nie wroci przed koncem kontraktu xD

48            -7
~~~kibic 1968
Kuba i Zdenek!
... na pożegnanie kariery zafetują z kibicami na Rynku po awansie do ekstraklasy!

60            -6
GrzegorzS
Oby tak dalej, dawno nie było tak komfortowo
za nami już najtrudniejszy moment jeśli chodzi o stan upraw, bo już raczej wielkich opadów śniegu i mrożenia boisk nie można się spodziewać. Na horyzoncie nie ma tez zapowiedzi jakiś długotrwałych deszczy więc stan boisk będzie coraz lepszy co zazwyczaj przy bieganiu pozwala mniej eksploatować stawy i mięśnie nie mówiąc już o możliwości lepszej technicznej gry. Jeśli też jak zapowiadają w Chorzowie zagramy na Stadionie Śląskim a nie na zrytej murawie w Gliwicach, to mniej powinno być urazów około meczowych wynikających ze stanu murawy. Boisko przy R22 jest więcej niż przyzwoite boiska treningowe w Myślenicach dobre a murawy w Bełchatowie, Niepołomicach, Łodzi, Bielsku i Łęcznej też nadają się do grania a nie chodowi buraków. To powinno sprzyjać unikaniu kontuzji związanych z przeciążeniem układu ruchowego i kostnego i pozwalać wykorzystać te elementy wyszkolenia zawodników w których nasz zespół ma przewagę nad rywale. Jeśli by też sędziowie utemperowali brutalne poczynania rywali wobec naszych piłkarzy to może to być runda jakiej dawno nie było i zawodnicy będa trenowac i grac a nie leczyć kontuzje. Oby tak było.

16            -13
Iron Maiden
Feta
To teraz z powodu powrotu do ekstraklasy miałaby być feta? Dawniej pełny rynek i Małecki lejący szampana z Sukiennic, a teraz..... obecność Wisły w ekstraklasie to powinna być oczywistość = dogmat, a nie stan wymagający "fety"

28            -10
~~~inek
poziom boisk
Moim zdaniem stan boisk, generalnie w całej I lidze jest podobny. Obecna zima zrobiła im wielkiej szkody. Czyli zmienna stan boisk nie wpłynie znacząco na poziom naszej gry. Gramy dobrze, do będziemy grac dobrze, poziom boisk jest bez znaczenia.

9            -5