Czwartek, 31 sierpnia 2023 r.

Joseph Colley piłkarzem sierpnia

Za nami drugi miesiąc ligowych zmagań w sezonie 2023/2024, a to oznacza, że najwyższy czas, aby przedstawić zawodnika, który otrzymywał od Was w sierpniu najlepsze oceny w pomeczowych głosowaniach. I był nim Joseph Colley.

To dla części kibiców będzie zapewne niespodzianka, no ale liczby - jak zawsze - nie kłamią. Colley, którego wielu fanów widziało już wśród piłkarzy w dziale "transfery" - wywalczył sobie ostatnio miejsce w podstawowym składzie "Białej Gwiazdy" i choć w sierpniu cały nasz zespół solidnie dołował (przynajmniej aż do meczu z Arką), to nawet w tych słabszych występach Colley niespecjalnie w swoich poczynaniach zawodził. No i w konsekwencji otrzymał to nieznaczne wyróżnienie. A "nieznaczne", bo też średnia nota wynosząca 4.40 punktów wielkiej euforii przynieść nie może. Zresztą poza Szwedem sierpniowa średnia zaczynająca się od "czwórki" należy jeszcze tylko do Kacpra Dudy, Ángela Baeny oraz Ángela Rodado. Mówi to niestety wszystko o tym, jakie oceny dostawali w kończącym się właśnie miesiącu wiślacy...

A oto komplet sierpniowych ocen:

meczów średnia
Joseph Colley 3 4.40
Kacper Duda 4 4.29
Ángel Baena 2 4.27
Ángel Rodado 4 4.09
Vullnet Basha 3 3.94
Jesús Alfaro 4 3.91
Goku 4 3.91
Miki Villar 4 3.87
Alan Uryga 2 3.75
David Juncà 3 3.63
Eneko Satrústegui 4 3.52
Jakub Krzyżanowski 2 3.52
Dawid Szot 3 3.46
Álvaro Ratón 4 3.40
Bartosz Jaroch 4 3.20
Patryk Gogół 2 2.60
Szymon Sobczak 3 2.58
Igor Łasicki 2 2.37
Igor Sapała 2 1.96
Zawodnicy niesklasyfikowani (ocenieni mniej razy, niż 50% rozegranych spotkanń): Marc Carbó (6.40 w meczu z Arką), Dawid Olejarka (6.37 w meczu z Arką),


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


3    Komentarze:

~~~komato
Nieco dłuższy wywód z Józkiem (i nie tylko) w tle
Wymowne, że to właśnie Józek został zawodnikiem miesiąca. Gość, którego jeszcze nie tak dawno próbowano opchnąć i spieniężyć gdzie popadnie (do Czech, Szwecji czy nawet Kazachstanu) , wykręcił najsolidniejsze liczby na przestrzeni niezbyt udanego miesiąca. Na początku też byłem tym z lekka zdziwiony, ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Atak? Poza kanonadą z Arką i szczęśliwą wygraną z Polonią...nie istniał. Środek pola? No ludzie kochani...Obrona? Poza Józkiem...była bida z nędzą. Nie potrafię zrozumieć, jakim "cudem" taktyka treneiro Sobolinho doprowadziła do tego, że Bartek Jaroch i (zwłaszcza!!) Pan Piłkarz David Junca z piłkarzy niemalże nietykalnych stali się...tykalnymi. Jak można było doprowadzić do stanu, gdzie gracze o doświadczeniu gry w LaLiga rozsypują się w defensywie jak domek z kart? O kapitanie zespołu, który nieraz dokonywał boiskowego sabotażu nie wspominawszy...Co do obsady bramki komentarz jest równie znamienny. Raton, który pograł troszkę (ale jednak pograł...) na solidnym poziomie w Hiszpanii, w sparingach był bardzo pewnym punktem, bronił praktycznie wszystko, ba - nie wpuścił w nich żadnej bramki. Tymczasem po wdrożeniu w system Łaciak-ball...z pozornie pewnego siebie golkipera przeistoczył się w iberyjski ręcznik, dla którego każda piłka stanowi poważne wyzwanie. Mecz z Arką wydaje się być słodką narkozą, która chwilowo wyciszyła w Nas poczucie, że ten klub stanął w miejscu. Narkoza ma jednak to do siebie, że po pewnym czasie ustaje. Jeśli chcemy wejść na wyższy pułap, musimy dokonać zmian na ławce. Tak po prostu.

36            -7
~~~Wisłak90b r
Colley-Uryga
Zawsze uważałem że to powinna być nasza podstawowa para stoperów pod warunkiem że obaj będą w ODPOWIEDNIEJ FORMIE..

34            -4
~~~Janko Buszewski
Ten ranking i zwycięzca
kategorii,jasno i wyraznie pokazuje nam,jak funkcjonuje obecna Wisła.Piłkarz który niedawni nie miał miejsca w składzie i nie ze względu na jego atrybuty sportowe a ponoć wysokie apanaże,miał zostac sprzedany GDZIEKOLWIEK,byle szybko i skutecznie,nagle zostaje u nas piłkarzem miesiąca.Ktoś mi to spróbuje rozsądnie wyklarować!?

10            -3