Sobota, 9 września 2023 r.

Radosław Sobolewski po meczu sparingowym z GKS-em Tychy

- Zakończyliśmy bardzo mocny mikrocykl bardzo mocnym treningiem, czyli grą kontrolną z GKS-em Tychy. Chcieliśmy wypróbować pewne rzeczy, dać również szanse w bardzo dużym stopniu naszej młodzieży. Zawodnikom, którzy na co dzień grają w drugim zespole - powiedział po sparingowym meczu z GKS-em Tychy trener zespołu Wisły Kraków - Radosław Sobolewski.

- To był bardzo cenny i wartościowy mecz kontrolny, jeśli popatrzeć z tej perspektywy. Tym sparingiem zakończyliśmy mocny tydzień. Były dni z dwoma treningami. Chcieliśmy nad pewnymi rzeczami popracować. Myślę, że wykonaliśmy bardzo dobrą pracę, która zaowocuje. Kolejny tydzień będzie już typowo startowy pod mecz z Chrobrym Głogów - mówił szkoleniowiec.

- Dawid Szot zagrał na stoperze, bo pewne rzeczy zostały wymuszone, ale popatrzmy choćby na grę Szymona Sobczaka i Ángela Rodado razem. Chciałem zobaczyć, jak będzie wyglądała ich współpraca. I póki utrzymywał się ten w miarę podstawowy skład, to wyglądało to nieźle. Enis Fazlagić trenuje, bardzo mocno pracuje. Potrzebowałem, aby zagrał na lewej obronie i tak się wydarzyło. A w tym meczu sparingu najmniej ważny był wynik - kontynuował.

Opiekuna wiślaków zapytano ponadto o nieobecność kilku zawodników z podstawowego składu.

- To wynikało z indywidualizacji treningu. Podchodzimy bardzo indywidualnie do zawodników. Niektórzy potrzebują wypoczynku, niektórzy potrzebują gier, stąd takie wybory, jeśli chodzi o ten mecz - zaznaczył trener.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


13    Komentarze:

~~~Bane
Eeee idzTy
Bajoku.... czytam że Pacheta przymierzamy jest do Villarreal czemu nie próbowano go ściągnąć kilka tygodni temu

38            -11
~~~Wiślak
Parodysta
Dlaczego jest tak źle skoro jest tak dobrze? Chłopie masz kadre na zdobycie w tej lidze maxa punktów, może ze 3,4 remisy na wyjeździe a Ty kopiesz sie po czole na 9 miejscu i uważasz że jest super.. żenada! Dopóki ten typ bedzie w Wiśle nie dam ani grosza na socios i bilety! Jaro fajnie by było jakbys to przeczytal i przemyślal bo takich jak ja jest więcej

56            -25
~~~tabaluga
Haha
"chcielismy wypróbować pewne rzeczy" - ciekawe kiedy zrozumieją, że problemem są wrzutki i SFG.

49            -10
~~~Wisła123
TRENER
Żenady ciąg dalszy. Nie takiej informacji od trenera oczekiwałem.

45            -15
~~~Brck
Wynik
Dla Pana chyba w każdym meczu (łącznie z ligowymi) najmniej ważny jest wynik..liczą się statystyki, "pomysl" , "intensywnosc"..statysty ki nie dają 3 punktów a tego pomysłu i taktyki to próbuję się doszukać już któryś miesiąc ale widocznie jestem zbyt dużym laikiem bo ja osobiście nic z tych rzeczy nie widzę ehh apel do Pana Pezezesa - na prawdę obudzi się Pan za chwilę w innej rzeczywistości w momencie gdy kibice już na serio będą mieli dość robienia nas w ... I wpływy do kasy z biletów,koszulek,pamiąte k i socios się przykroca..gdy staniemy się średniakiem 1 ligi przestaniemy być medialnym klubem o którym się mówi i pisze,który przyciąga partnerów i sponsorów.. nie będziemy wiecznie ciągnęli na historii i jeśli na prawdę nie widzi Pan tego że zmierzamy w kierunku który może Nas pochłonąć na długi okres czasu to już nic Nam nie pomoże.. to Pan jest osobą decyzyjna i to Pan decyduje o przyszłości tak wielkiego klubu jak Wisła Kraków.. a na razie lecimy po równi pochyłej w dół i w końcu przyjdzie moment że będzie za późno na działania.. proszę to przemyśleć bo zegar tyją nieublaganie

43            -11
~~~PS
.
Na całym świecie jest takie podejście do sparingów (jednostka treningowa) , ale jak widać, znajdą się tacy, których przerasta przyswojenie tak prostej kwestii...

20            -33
~~~Daniel190 6
Kadra
W następnym sparnigu albo i nawet meczu wystaw Szota na bramce! Z utęsknieniem czekam na informacje ze nie jest już Pan Trenerm Wisły Kraków.

59            -14
~~~Onomatope jus
Cieszy indywidualne podejście do zawodników
Wolałbym jednak zgrywać obronę. I być w dobrym nastroju za tydzień wieczorem.

33            -3
Wqrwiony
przemeczenie....?
"Podchodzimy bardzo indywidualnie do zawodników. Niektórzy potrzebują wypoczynku, niektórzy potrzebują gier, stąd takie wybory, jeśli chodzi o ten mecz - zaznaczył trener". Cholera,niepotrzebnie Wisla gra w pucharze Europy i stad przemeczenie niektorych zawodnikow nadmiarem gier.A NIEEEEE.PRZECIEZ WISLA GRA TYLKO W 1 LIDZE.wiec czym sa tak bardzo przemeczenie niektorzy zawodnicy?Toz to dopiero nawet nie polowa rundy jes.Co sie stalo Sobolewskiemu,ze Jego wypowiedzi sa coraz bardziej oderwane od rzeczywistosci?Czyzby tak dzialala na Niego "sztuczna inteligencja i tzw algorytmy" wdrazane w klubie przez Prezesa?Wiselko-dokad zmierzasz klubie?

41            -5
~~~Mr. Kibic
A trener zadowolony...
Co prawda to tylko sparing i wynik nie powinien mieć znaczenia ale podejście do meczu sposób jego rozegrania, szlifowanie pewnych schematów i ogrywanie zawodników na pozycjach do których mają predyspozycje już tak. Więc czemu Szot na stoperze a nie np. w ataku, czemu Fazlagić na lewej obronie a nie np. na bramce, przecież każdy przeciętny kibic wie że ci zawodnicy nie poradzą sobie na tych pozycjach co grali.... to taka trochę zagrywka przeciw kanonom i próba zawrócenia biegu rzeki w drugą stronę, to zagranie w stylu Franka Smudy,kiedy to kibice wymogli powołanie Małeckiego do repry a on ustawił go tak by pokazać i udowodnić że ma rację że nie powołuje go "swojej" reprezentacji. Nie wiem co chciał osiągnąć Sobol.. poza chyba udowodnieniem swojego chłopskiego /co to żywemu nie przepuści/ ego... nic nie osiągnął! ...Tre tylko wkurzył jeszcze bardziej wk.ur.onych kibiców. Z tym trenerem AWANSU NIE BĘDZIE ! koniec kropka.

41            -8
~~~Grzegorz Partyka
Radek PROSZĘ
jesteś legendą w Wiśle, byłeś walczakiem na boisku , ale jako trener to raczej hossa trwała tylko chwilę czy to w naszej Wisełce czy w Płocku. trenerze pora zrezygnować bo doprowadzisz do katastrofy. odpuść wiemy że masz serce Wisły ale taktyka leży - już nie mówię o dokonywanych zmianach . a jeszcze jedno ,była taka informacja że pan trener jest specjalistą od trenowania sfg- widziałem ten ostatni sparing - to chyba ktoś zakłamuje zeczywistość

29            -6
~~~Fifi
Won!!
Won!! Im dłużej Ty i twój sztab jesteś trenerem to z meczu na mecz oddalamy się od awansu !! Won !! Liczę na to że Cie kibice pogonią bo Ty ambicji nie masz aby się poddać do dymisji!!

41            -8
~~~Józef
Brednie
Znowu ćwiczyli stałe fragmenty gry.I tak jest od spadku ,ale ...... przecież to legenda ??

8            0