Piątek, 15 września 2023 r.

Radosław Sobolewski przed meczem z Chrobrym: - Potrzebujemy punktów

Po przerwie na mecze reprezentacyjne czas wrócić na ligowe boiska. Oto co na konferencji prasowej, przed potyczką ligową z Chrobrym Głogów, mówił trener piłkarzy Wisły Kraków - Radosław Sobolewski.

Wiślacy mieli w ostatnich dniach sporo czasu na trening i o to, czy opiekun naszego zespołu mógłby kogoś za te dni wyróżnić - zapytano na wstępie.

- Nie chciałbym indywidualnie wyróżniać któregoś z zawodników, ale mogę całościowo powiedzieć, że naprawdę chłopcy bardzo mocno pracowali, z niesamowitym nastawieniem, przez te dwa tygodnie. Tym bardziej, że praca była niełatwa. Po analizie musieliśmy się skupić nad pewnymi elementami, które musieliśmy wzmocnić, jeśli chodzi o przygotowanie motoryczne. Była tutaj natomiast fajna praca. A jeśli chodzi o wskazanie, to skorzystaliśmy z wielu zawodników z drugiego zespołu. Daliśmy szansę, żeby zobaczyli jak pracuje pierwszy zespół, jak to wszystko wygląda od środka. Nie tylko ten pierwszy tydzień popracowali z nami, ale również podczas meczu sparingowego i to mnie bardzo cieszy, że mogli tego dotknąć. Oczywiście te pierwsze 45 minut rozegrali zawodnicy, którzy regularnie grają w pierwszym zespole, natomiast druga połowa była poświęcona temu, żeby ci młodzi chłopcy mogli pokazać się z jak najlepszej strony. Wiadomo, że tam parę rzeczy może nie wyszło, straciliśmy bramki, natomiast na pewno ich zaangażowanie i taka wola jak najlepszego pokazania się była imponująca - przyznał trener.

Szkoleniowiec został także zapytany o kadrowiczów, bo w na zgrupowaniach młodzieżowych reprezentacji przebywali ostatnio Kacper Duda oraz Jakub Krzyżanowski.

- Wrócili bardzo zadowoleni, choć wiadomo, że przez te podróże trochę potrzebują odświeżenia, natomiast na pewno są zadowoleni z pracy, którą wykonali w reprezentacjach i mogą być z niej dumni. Mam nadzieję, że kolejne powołania również otrzymają i będą mogli reprezentować Polskę, ale tak jak powiedziałem - teraz musieli chwilę odpocząć i będą absolutnie gotowi do spotkania z Chrobrym - powiedział Sobolewski.

Następne z pytań dotyczyło hierarchii na lewej obronie, bo tutaj pole manewru jest jednak mniejsze, bo trener nie będzie mógł skorzystać w najbliższych paru meczach z kontuzjowanego Eneko Satrústeguiego.

- Trzeba byłoby się też cofnąć do okienka transferowego i do poprzedniego sezonu. Wiadomo, że tutaj David jest naszym numerem jeden, jeśli chodzi o lewą obronę i wiemy w jak dobry sposób może się prezentować na boisku, natomiast gdzieś tam te problemy zdrowotne cały czas wybijają go z rytmu. Wielokrotnie już to mówiłem, bo i w czasie okresu przygotowawczego, ale i również podczas tej rundy też czasami wypada na parę dni i brak tej regularności w treningu uniemożliwia mu optymalne przygotowanie się do meczów. Przerwę na kadrę i czas wcześniejszy przepracował już bardzo mocno i liczę, że wreszcie zobaczymy Davida na takim poziomie, na jakim imponował w poprzednim sezonie - mówił szkoleniowiec.

Gdy już byliśmy przy absencjach, zapytano trenera o sytuację zdrowotną ostatnio nieobecnego Ángela Baenę.

- Ángel już trenuje i fajnie, że nie obawia się pewnych rzeczy, bo wiadomo co mu się przytrafiło. Jego nastawienie jest bardzo pozytywne. Trenuje z nami, przetrenował ten mikrocykl, ale też wcześniej pracował indywidualnie, żeby była jasność. Robił to co mógł robić, wyłączając tę rękę. Bardzo mocno trenował i tak naprawdę jest do dyspozycji, jeśli chodzi o ten mecz - przyznał Sobolewski.

Kolejne z pytań dotyczyło Kuby Wiśniewskiego, młodzieżowca, którego Wisła zgłosiła do gry w I lidze. Jak się okazuje poza zasługami tego 19-latka, taki ruch wymusiła kontuzja Patryka Gogóła.

- Chcemy zabezpieczyć pozycję "młodzieżowca", ale też przyglądamy się bardzo uważnie temu, jak chłopcy się rozwijają w drugim zespole. Naprawdę śledzimy to co robią, jak grają, w jaki sposób idą do przodu i myślę, że to dobry sygnał dla reszty zawodników w drugim zespole, że sztab pierwszego zespołu przygląda się ich pracy. Kuba na pewno pokazuje się z bardzo dobrej strony i to jest podstawowa rzecz, natomiast wdrażanie go w pierwszy zespół przyśpieszyła kontuzja Patryka Gogóła - powiedział.

Trenera Sobolewskiego zapytano także o Mikołaja Biegańskiego, który z pierwszego bramkarza Wisły w poprzednim sezonie spadł w tej hierarchii dopiero na miejsce trzecie...

- Praca trenera polega na wyborze i to nie jest tak, że Mikołaj ma aż taki zjazd formy. Rywalizuje, a ja musze wybrać tych najlepszych. I w tym momencie mój wybór jest taki. Jeśli będzie dobra praca wykonana przez Mikołaja, to ta kolejność w tej hierarchii może się zmienić - przyznał Sobolewski, a dopytywany o to, czy Biegański może zagrać w rezerwach, odpowiedział: - Już mieliśmy plan wcześniej na takie rozwiązanie, ale do zamknięcia okienka transferowego nie mogliśmy z niego skorzystać, natomiast można powiedzieć, że jutro Mikołaj Biegański wystąpi w drugim zespole. Można powiedzieć, że ma to zlecone i mam nadzieję, że meczami w IV lidze pomoże drugiemu zespołowi, ale też sobie do uzyskania jak najlepszej formy.

Oczywiście nie mogło też zabraknąć pytania o Chrobrego Głogów.

- Wiemy dużo o zespole Chrobrego, mamy to wszystko przeanalizowane. Na pewno musimy uważać na szybkość na bokach, na doświadczonego napastnika. Też ostatnie spotkanie z Tychami, które wygrali u siebie, na pewno może ich napędzić, natomiast my musimy zrobić swoje. Mamy plan na to spotkanie, przygotowaliśmy pewne rozwiązania i pracowaliśmy nad pewnymi elementami dość mocno w tych dwóch tygodniach, tak żebyśmy zaprezentowali się dobrze i konkretnie w tym spotkaniu - mówił Sobolewski.

Nie zmienia to oczywiście faktu, że Wisła wydaje się być zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania, przez co sporo zależeć będzie od "głowy" wiślaków.

- Całe życie i tak samo teraz przygotowując się z chłopcami do tego spotkania przestrzegam, żebyśmy absolutnie nie zaniedbali żadnego elementu i od pierwszej do ostatniej minuty grali swoje, z pełną koncentracją, z dobrym nastawieniem, ale i z dyscypliną taktyczną, bo wtedy możemy liczyć, że ten mecz może się ułożyć po naszej myśli. I tutaj absolutnie te słowa padły. Nie mamy prawa nikogo lekceważyć, poza tym niesamowicie potrzebujemy punktów, potrzebujemy regularności w zdobywaniu tych punktów, więc absolutnie jestem przekonany, że chłopcy wyjdą z niesamowitym nastawieniem, aby to spotkanie wygrać - powiedział.

Kolejne z pytań dotyczyło jeszcze ostatnich tygodni oraz tego, czy spodziewać się można lepiej zgranej drużyny, czy też jak to czasami bywa po przerwie w rozgrywkach - niewiadomej?

- Tutaj nie ma żadnej niewiadomej. Ten zespół - jak już powiedziałem - będzie grać i musi grać lepiej. To jest poza wszelką dyskusją. Już te dwa ostatnie mecze, czyli z Arką i z Miedzią na wyjeździe pokazały, że możemy grać dobrze w piłkę, że możemy kreować, że możemy być zdeterminowani i to pewno dwa takie mecze, które dają nam dużo optymizmu, plus ta praca, którą wykonaliśmy przez te dwa tygodnie, ale musimy to wszystko potwierdzić na boisku przez 90 minut - przyznał Sobolewski.

Na zakończenie zapytano jeszcze trenera o to, czy możemy się jeszcze spodziewać zmian w kadrze naszej drużyny i dołączenia do niej jeszcze jakiegoś zawodnika "z kartą na ręce"?

- Na tę chwilę kadra jest zamknięta i bazujemy na tych zawodnikach, których posiadamy - zakończył trener Radosław Sobolewski.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


18    Komentarze:

~~~Jai
Wisła
Trenerze zrób serię 3-4 zwycięstw i wróćmy do walki o awans a jutro pewne 3 punkty.Nie ma innej opcji inaczej szkoda to ciągnąć.Tylko 3 punkty tylko zwycięstwo się liczy.Poza tym mam nadzeję że Goku zacznie strzelać i pech go opuści i zacznie stanowić o sile Wisły.

49            -7
~~~Daniel190 6
Liga
Mówił Pan już przed sezonem że chłopcy (jak mnie to irytuje) bardzo ciężko pracowali, cały czas jest to samo gadanie. Ja tylko czekam kiedy przestanie Pan pełnić funkcję trenera,może to będzie jutro może za miesiąc ale wiem jedno Pan już więcej z tymi "chłopcami" nie wyciągnie.

64            -16
~~~Brck
Plan
O matko..jak już slysze stale stwierdzenie "mamy plan na ten mecz" to mam dosc..ale..może to będzie w końcu ten mecz że ten słynny "plan" pana trenera będzie widać bo oprócz niego jak do tej pory nikt inny go nie dostrzega..obym się mylił ale nie za bardzo jestem przekonany co do zdobycia punktów w tym najbliższym meczu:-(

48            -12
~~~tom88
sens?
Jaki sens mają takie konferencje? Nie interesuję się innymi klubami, nie wiem czy innni też urzadzają takie konferencje? ale u nas to jest bez sensu, bo trenet gada same bzdety (że trenowali, a co k... mieli robić) a z ważnych rzeczy to albo kłamie (Biegański) albo nie mówi (a dziennikarze boja się zapytać, żeby nie stracić akredytacji). Strata czasu.

59            -9
~~~tabaluga
Heh
Biegański pewnie się postawił i tyle w temacie, bo zawsze był hardy (a przynajmniej tak się słyszało). No i cyk rezerwy. To gościa wypożyczyć gdzieś a nie robić mu pod górkę. Z resztą ten Raton wcale lepszy nie jest.

60            -4
~~~WNH
Powodzenia trenerze
Gdybyś tylko miał lepszych piłkarzy.

6            -57
~~~Bob
Sezon
Jeśli chcemy awansować, to konieczne jest zwolnienie Radosława Sobolewskiego. Im szybciej to nastąpi, to większe szanse na uratowanie tego sezonu.

63            -13
~~~Wislak Drek1906
Nostradamus
Ok sprawa ma się tak .Nie jest to ciężko przewidzieć jutro wygrana (choć z trudnościami ) bo w tym sezonie raczej każdy wygrywa z Chrobrym Ale następne mecze to już wiadomo męczarnia i nie pewny wynik . To nie rokuje ten sztab i to widać gołym okiem nie wspomagając się i nie wierząc ślepo sztucznej inteligencji i wykresom . Czasem chłodna kalkulacja i chłopski rozum jest wskazany .....

33            -5
GrzegorzS
Dobrego i efektywnego meczu
przede wszystkim lepszego startu niż w poprzednim sezonie po przerwie reprezentacyjnej. Bo w marcu do niej było bardzo dobrze potem popracowali i parę spraw się posypało. Mam nadzieję, ze teraz wyciągnięto wnioski i zespół będzie miał wystarczająca świeżość na te kolejnych parę meczy, do kolejnego okienka reprezentacyjnego, bo te mecze zdecydują czy będziemy mieli szansę dogonić czołówkę tabeli już jesienią. Mamy w lidze cztery spotkania w tym trzy u siebie i to trzeba wygrać i przełożyć na punkty.

16            -26
~~~Astralis
Mecz ktory ...nic nie da
Wygrana, ktora jest absolutnym musem, nie wywinduje nas ani na minute nawet na to bidne 6te miejsce. Takze taki mecz, ktory trzeba odhaczyc i poprawic sobie nastroje, ale liczyc sie beda dopiero kolejne

10            -3
~~~Jakub
Chłopcy
Panie trenerze, chłopcy to są w pewnym przybytku, natomiast w drużynie piłkarskiej powinni występować mężczyźni.

20            -1
~~~Inek
Nieźle
Jest niezły. Zorientował się że nie mamy punktów.

19            -3
~~~Angol
3 punkty bezwzględnie
Trener niestety wyczerpał mój kredyt zaufania, jednakowoż zawsze życzę Wiśle powodzenia, więc i tym razem trzymam kciuki za dobry mecz i wynik. Brak wygranej z Chrobrym powinien oznaczać już tylko jedno.

6            -1
~~~TSwiślak
Tylko 3
Tu już żadne pomeczowe gadki-szmatki nie pomogą w przypadku braku TRZECH punktów.Trenerze Radosławie-balansujesz na zdefektowanej linie i pomimo wszystko nie życzę Ci,żebyś z niej spadł.Czyli po 3 jazda ,jazda,jazda z Chrobrym! Oby wieczór był dla nas very happy!

5            -1
~~~stary
Chłopcy
Pracowaliście cały tydzień? Mocno? Czekaliście na występ ukochanego klubu? To dzisiaj zobaczycie, że było warto. Chyba, że nie.

5            -1
~~~Krak
I liga na długo
Z Chrobrym wygramy, z Motorem wtopimy i tak w kółko- Duet Sobolewski-Kmiecik nie da nam awansu

2            -2
~~~Piotrek NH
Se gramy
Dramat...

1            -1
~~~Krystyna
NIE !!
Nie mogę Cię słuchać dłużej , ty człowieku bredzisz

1            0