Czwartek, 23 listopada 2023 r.

Oficjalnie: Bruk-Bet Termalica nie wpuści kibiców Wisły

Klub Bruk-Bet Termalica oficjalnie poinformował o tym, że nie wpuści na swój stadion zorganizowanej grupy kibiców Wisły Kraków na zaplanowany na 1 grudnia br. mecz ligowy obydwu klubu, który rozegrany zostanie na obiekcie w Niecieczy.

Oto oficjalny komunikat klubu Bruk-Bet Termalica:

Z uwagi na zaplanowany na dzień 1 grudnia 2023 r. mecz ligowy o mistrzostwo Fortuna I ligi pomiędzy BRUK - BET Termalica Nieciecza, a Wisła Kraków, Zarząd Klubu BRUK - BET Termalica Nieciecza Klub Sportowy S.A. podjął decyzję o nieprzyjęciu zorganizowanej grupy kibiców drużyny gości tj. Wisły Kraków.

Zgodnie z postanowieniami uchwały nr II/85 z dnia 20 lutego 2013 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zasad udziału kibiców drużyny gości na meczach piłki nożnej podczas rozgrywek szczebla centralnego organizowanych przez PZPN i Ekstraklasę S.A. Klub drużyny gospodarza ma prawo nie przyjmować zorganizowanej grupy kibiców drużyny klubu gościa m in. w szczególnie uzasadnionych przypadkach, gdy istnieją realne, udokumentowane przesłanki wskazujące na możliwość zaistnienia zagrożeń dla bezpieczeństwa uczestników lub przebiegu meczu.

W dniu 5 sierpnia 2023 r. w Radłowie (a więc w sąsiedniej gminie w stosunku do gminy Żabno, na terenie której znajduje się miejscowość Nieciecza) w trakcie turnieju kibiców Unii Tarnów doszło do tragicznego incydentu z udziałem m in. kibiców Wisły Kraków, w trakcie którego poniósł śmierć kibic innej drużyny.

W świetle powyższego w przypadku udziału zorganizowanej grupy kibiców drużyny Wisły Kraków w trakcie planowanej na dzień 1 grudnia 2023 r. powyższej imprezy masowej zachodzi realne zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników tej imprezy.

W tym stanie rzeczy Zarząd Klubu BRUK - BET Termalica Nieciecza Klub Sportowy S.A. zmuszony jest podjąć powyższą decyzję.


Źródło: Bruk-Bet Termalica Nieciecza

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


15    Komentarze:

~~~t
chuligani
bruk-betu tylko na ręce

29            -7
~~~Bta
I co
I o my z tym robimy. Tak się prezes odgrażał że dział w tej sprawie. Jakie wyniki chyba już pora ogłosić co się dzieje lub zrobiło w tej sprawie. Może bardziej czy wrogów się coś w tej sprawie zrobiło.

28            -24
~~~Ło Panie
A pies im m..de lizał
[...] ich pies. Nasi Komandosi z Nawarony dadzą sobie radę bez dopingu.

20            -13
~~~Antoni
?
Sam się zabił, to po pierwsze. A po drugie. Co on tam robił?

83            -6
~~~Roman
Kibice
Gdzie jest prezes Wisły?

30            -28
~~~wnh
wisłocki
co?,ty wiesz co

53            -4
~~~567
DO ~~~wnh
wisłocki to pionek , może tyle co za sprzedażą Wisły kambodżańskiemu księciu , zresztą tam też brał udział w pertraktacjach , żaden z niego Wiślak , zwykły płatny najemny pracownik .

39            -5
~~~KibicRepr y
Nasuwa się pewna analogia
Proponuję aby przy następnej okazji jak jakiś durny pirat drogowy wjedzie w drzewo jadąc 150km/h po wiejskiej drodze aby ukarać tych co budowali drogę oraz ustalić kto sadził drzewo. Pirat jeśli jakimś cudem przeżyje powinien dostać odszkodawanie, a w/w postacie do odsiadki na kilka lat minimum. Poza tym nie bardzo rozumiem logikę tego oświadczenia - bo gdyby jeszcze Wisła skasowała tam(w Radłowie) kogoś miejscowego to może faktycznie istniałyby przesłanki do pewnych środków ostrożności. Tylko problem polega na tym, że Wisła nikogo nie skasowała, a kibic który poniósł śmierć był z Bielska czyli nawet nie obok miejscówka, ani sąsiednia gmina, ani sąsiednia sąsiedniej. Bo to inne województwo "miszczowie" z Niecieczy.

65            -2
~~~gamber
Pzpn
Czas zmienić ten dziwaczny punkt uchwały zarządu PZPN. Jeśli ktoś nie umie zapewnić bezpieczeństwo to niech nie bierze się za organizowanie meczy. A nie stosuje niby odpowiedzialność zbiorową. Bo że ten nieszczęśnik sam się zabił bo racy prawidłowo nie umiał odpalić to już ustalił prokurator. To o co chodzi tym wszystkim klubikom z I ligi? Nie kumam. Królewski powinien wynająć prawników i uzyskać nakaz wpuszczenia mnie na każdy mecz gdzie chcę jako kibica Wisły bo nic nie zawiniłaem, a ogranicza mi się moje prawa obywatelskie. Ten punkt uchwały jest niezgodny z Konstytucją moim zdaniem.

49            -3
~~~nołnejm
A co za problem
zapełnić Wiślakami incognito ten śmieszny stadionik? Tambylsi się i tak zesrają względem skali przyjezdnych

31            -6
~~~ZKS
~~~nołnejm
Nie zapełnisz bo nie kupisz biletu. Zrobili to samo co Bielsko. Musisz mieć minimum jeden mecz w obecnej rundzie zaliczony żeby nabyć bilet.

10            -2
~~~Kikor
Hipokryzja
Ciekawe czy nas craxa wpuści w przyszłości.?Jak można być takimi hipokrytami nie rozumiem . Wszyscy działają na szkodę naszego klubu a Królewski nic z tym nie robi bo tak samo było z Komarem. Może czas zacząć coś z tym zrobić ? Bo taka nagonka na nas nie przysporzy nam sponsorów itd. Bez kibiców piłkarze na wyjazdach też mają trudniej .

9            -5
~~~Antoni
Jeszcze o kibicach
Czy nasze zgody, Ruch i Widzew solidaryzują się z nami? Czy w związku z tą całą checą oni wpuszczają kibiców przyjezdnych? Bo może powinni odmówić ich wpuszczania?

6            -5
Five
!
"Proponuję zamknąć autostradę A4 na odcinku między Katowicami a Mysłowicami, gdyż nie dawno doszło tam do tragicznego wypadku samochodowego" Kur... co za idiotyczne tłumaczenie

7            -2
~~~AMu
Wsparcie drużyny
Myślę, że w zaistniałej sytuacji przydało by się wsparcie drużyny w postaci takiego gestu solidarności z kibicami, że na meczach wyjazdowych wychodzą na murawę 5 minut później (tak aby nie odgwizdali walkowera). Takie symboliczne oczekiwanie na kibiców. W tym czasie rozgrzewka przy linii bocznej poza boiskiem. Zacznie to uwierać Polsat i tą śmieszną ligę to może coś z tym zrobią. Dość tego!

3            -1