Wtorek, 11 czerwca 2024 r.

Szymon Kawała podpisał profesjonalny kontrakt z Wisłą Kraków

17-letni napastnik krakowskiej Wisły Szymon Kawała podpisał profesjonalny kontrakt z naszym klubem. Umowa została zawarta na najbliższe dwa lata i zawiera opcję przedłużenia o kolejny rok.

Urodzony 10 stycznia 2007 roku Kawała szeregi "Białej Gwiazdy" zasilił w lipcu 2022 roku, kiedy to przeniósł się do naszego klubu z GKS-u Katowice. W minionym sezonie występował w naszym zespole U-17. Zagrał w 26 spotkaniach, w których zdobył 9 bramek. Kawała ma za sobą również debiut w seniorskiej piłce, wystąpił w IV-ligowym spotkaniu wiślackich rezerw z Orłem Ryczów.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


10    Komentarze:

~~~robert
Powodzenia młody!
Tylko WISŁA Nasz ts!

25            -2
~~~Piastów 74
Kontrakty
Oby jak najwięcej takich informacji. Gramy na czterech frontach. Może niech wszyscy juniorzy podpiszą profesjonalne kontrakty. Będzie szeroka kadra.

17            -7
~~~Vess
Super
Brawo młody. Ale gdzie są wzmocnienia pierwszej drużyny? Przygotowania za niecały tydzień , rozgrywki za około miesiąc . Jak widać Królewski ma czas .

27            -11
~~~Janko Buszewski
Bardzo dobrze
bo taki podpisany kontrakt nie przysposabia nam dużego ryzyka a daje zabezpieczenie,gdyby chłopak okazał się w krótkim czasie "złotym dzieckiem".Tylko że my,prócz opcji przyszłościowej,potrzebu jemy na już konkretnych transferów,jeśli chcemy po raz trzeci ( sic!) zaatakować ekstraklasę.Niedoświadcz eni Letniowski,Kutwa,Krzyżan owski ,Kawała i reszta młodzieży,owego awansu na pewno nam nie zrobi.

19            -8
~~~Gosia;
Kazek Moskal
Kazek musi mieć graczy bo znowu większość powie, że to słaby trener. Królewski sprowadź mu chociaż ze czterech obrońców!

33            -4
~~~Gustaw
Co się dzieje?
Straszna cisza w kwestii transferów z klubu (wciąż pozostaje wielu do wyrzucenia za tragiczny sezon), i 0 transferów do klubu. Takich dzieciaków jak Szymon nie można traktować na poważnie i jako wzmocnieniami bo to co najwyżej pułap rezerw, a i to nie jest pewne. Bo to, że młody, nie znaczy, że zdolny.

36            -4
~~~Kibol z Reymonta
Widać,że się zbroimy....
na maksa.Jakby nie patrzeć możemy przecież zagrać z Ajaxem w Pucharach.

21            -4
~~~GURULI76
Od 17.06 wznawiaja treningi
Więc może coś we czwartek piątek będziemy wiedzieli bo na pewno rozmowy się tocza a moze już jutro.....

9            -1
~~~arkan
Młodzi
Mam pytanie ilu młodych podpisała Wisła w ciągu ostatnich 4 lat ? Następne pytanie ilu z nich zagrało w pierwszej drużynie ilu coś zrobiło dla klubu poza braniem kasy?

16            -2
~~~Kroolik
Euro
Myślę, że pion sportowy z kontraktowaniem zawodników czeka na to, kto się wyróżni na Euro. Bez sensu brać byle kogo.

17            -2