Sobota, 25 marca 2023 r.
Radosław Sobolewski po meczu sparingowym z Odrą Opole
A- A+

- Pierwszy tydzień przerwy na kadrę zakończyliśmy sparingiem z Odrą. W ostatnich dniach ciężko pracowaliśmy, co długimi momentami było widać na boisku. Potraktowaliśmy to spotkanie jako bardzo mocną jednostkę treningową. Cieszymy się, że mogliśmy zmierzyć się z tym rywalem przy Reymonta, bo jest dla nas ważne, żeby zawodnicy jak najczęściej mogli tutaj grać, by dobrze odnajdowali się w tej przestrzeni - powiedział po sparingowym meczu z Odrą Opole trener wiślaków - Radosław Sobolewski.

Wydarzeniem tego spotkania był powrót do gry rekonwalescentów - Jakuba Błaszczykowskiego i Zdenka Ondráška.

- Powrót na boisko Kuby i Zdenka jest bardzo dużym wydarzeniem. Obaj bardzo mocno wierzyli, że ten moment nastąpi, a szczególnie Kuba, który bardzo mocno pracował, by tak się stało, by mógł pomóc zespołowi w walce o awans. Podobnie było w przypadku Zdenka i Alana Urygi, bo każdy z nich miał długi rozbrat z piłką, ale na ten moment najważniejsze jest to, że wrócili. Potrzebują jednak jeszcze sporo czasu, żeby wrócić do optymalnej formy - powiedział szkoleniowiec, który odniósł się również do występu innego rekonwalescenta - Kamila Brody. - Kamil zagrał na bardzo dobrym poziomie, co bardzo mnie cieszy. Mam nadzieję, że z każdym treningiem i z każdym tygodniem będzie wyglądał coraz lepiej.

W kadrze meczowej na piątkowy sparing zabrakło między innymi Alana Urygi i Vullneta Bashy.

- Alan ma drobny problem ze zdrowiem, ale to normalne, że po tak długiej przerwie, kiedy wraca się do pełni zdrowia, ono czasami się odzywa. Mogą pojawiać się wtedy inne problemy, ale nie jest to nic poważnego. W podobnej sytuacji jest Vullnet, dlatego nie chcieliśmy ryzykować jego występem w tym meczu - dodał.

Za tydzień wiślaków czeka już jednak kolejne spotkanie ligowe, tym razem z Chrobrym Głogów.

- Od poniedziałku ruszamy z przygotowaniami do meczu z Chrobrym. Mamy zespół, który jest odpowiednio nastawiony mentalnie na mecze ligowe. Nie ma w nas bojaźni, ale nie ma też mowy o lekceważeniu jakiegokolwiek rywala. Mogę zapewnić, że Chrobrego też nie zlekceważymy. Chcemy wygrywać, bo wiemy, co jest przed nami i chcemy się na to jak najlepiej przygotować - zakończył trener Sobolewski.


Dodał: Redakcja
Tagi: Radosław Sobolewski |


Dodaj komentarz:


Nick:


Temat:


Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »

Komentarze:

2023-03-25 15:20
~~~Siwy
Tylko tak
Tylko tak można się sprawdzić i odpowiedzieć na kilka pytań np. kto powinien sobie szukać klubu, bo my potrzebujemy piłkarzy gotowych do grania.
44
2
Ocena postu: 42

© 1998-2024 WISLAPORTAL.PL. Portal Kibiców Klubu Wisła Kraków    |    Strona wygenerowana w 0.016 sek.   |    Kontakt: redakcja@wislaportal.pl
Korzystając z portalu akceptujesz jego politykę prywatności & politykę cookies »