Piątek, 1 grudnia 2023 r.
Na przekór wszystkim! Wisła gra dziś w Niecieczy
A- A+

Dzisiejszym spotkaniem z Bruk-Betem Termaliką ekipa krakowskiej Wisły kończy pierwszą część zmagań bieżącego sezonu, bo po ostatnim gwizdku sędziego tego meczu, a więc Pawła Raczkowskiego, będziemy na półmetku rywalizacji 2023/2024. I bez względu na końcowy rezultat więcej będzie w jej połowie pomruków niezadowolenia, niż zadowolenia.

Nawet bowiem ewentualna efektowna - czy jakakolwiek inna - wygrana nie sprawi, że wymagający kibice Wisły nagle zaczną "piać" z zachwytu nad ekipą prowadzoną przez trenera Radosława Sobolewskiego. Ten zresztą "na cenzurowanym" jest u części fanów od końca poprzedniego sezonu. Co zaś wręcz zatrważające - są też tacy, którzy życzą mu... kolejnych porażek, byleby już nie prowadził dalej "Białej Gwiazdy"... To sytuacja niemalże kuriozalna, by nie nazwać jej jeszcze bardziej dobitnie, no ale ciężko w ogóle na ten temat dyskutować. Bo nie ma o czym.

Wisła nie ma na pierwszoligowych boiskach łatwo, zresztą nakręcona wokół kibicowskiego świata atmosfera wokół klubu i fanów z ulicy Reymonta doszła już do kolejnych granic absurdu. Kibice "Białej Gwiazdy" nie mogli w zorganizowanej grupie udać się na żaden z ośmiu meczów wyjazdowych bieżącego sezonu swojej drużyny, co także jest sytuacją bez precedensu! Nie będzie ich także dziś w Niecieczy, co jednych w "słoniowym" klubie bardzo cieszy, a innych zdecydowanie smuci. Zamiast więc kibicowskiego święta będzie dziś w podtarnowskiej miejscowości raczej mocno "piknikowo". No ale ważne, że zrobiło się komuś "na złość".

Wszyscy nas nienawidzą!

Tym bardziej więc - patrząc też na ten powyższy śródtytuł - warto byłoby, aby kibice oraz nasz zespół zjednoczyli się w jednym celu i dodało to wszystkim motywacji, do tego, aby odpłacić się pięknym za nadobne naszym rywalom! Jeśli kogoś cieszy bowiem fakt, że nie wpuścił na swój stadion kibiców "bo tak", to czy nie najlepszą na to odpowiedzią będzie ta na zielonej murawie?! Czy jednak całej wiślackiej ekipie nie należą się w związku z tym słowa wsparcia, a nie jeszcze dodatkowe podkopywanie morale? Warto się może nad tym zastanowić!

Fakty są bowiem takie, że przynajmniej w szatni wiślacka ekipa mocno trzyma się bowiem razem i czy to się komuś podoba, czy nie, piłkarze stoją murem za swoim szkoleniowcem! I choć jak na razie w tej mocno nieprzewidywalnej lidze nie idzie nam tak, jakbyśmy chcieli, to przynajmniej na finiszu roku chyba warto choć na chwilę zakopać przysłowiowe "topory" i stanąć murem za całą naszą ekipą! I miejmy nadzieję, że ta odpłaci się wszystkim na murawie!

A sam mecz? No cóż - Wisła nie zagra w optymalnym składzie, bo trener Sobolewski musi przebudować formację defensywną. Za kartki pauzuje bowiem Joseph Colley, a z walki o jego zastępstwo - z powodu choroby - wykluczony jest Igor Łasicki, stąd też obok Alana Urygi zagra Eneko Satrústegui. Także nasza siła ognia będzie uszczuplona, w związku z kłopotami z mięśniem dwugłowym, które dopadły Goku. Niespodziewanie do kadry meczowej dołączył natomiast Ángel Rodado, który na przekór diagnozom bardzo szybko wyleczył swój kontuzjowany staw skokowy i jak mówił Sobolewski - pali się do gry. A jak ta będzie wyglądać? Na dziś niezmiennie dla nas najważniejsze są punkty. I oby dopisała je Wisła!


Dodał: Redakcja
Tagi: Zapowiedzi meczów | I liga | Bruk Bet Termalica Nieciecza |


Dodaj komentarz:


Nick:


Temat:


Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »

Komentarze:

2023-12-01 09:18
~~~ET
Jazda Jazda Jazda
Po 3 pkt Wisełko!
37
5
Ocena postu: 32
2023-12-01 10:40
~~~Nick
Tylko Wisła!

32
4
Ocena postu: 28
2023-12-01 15:44
~~~Miki78
Mecz raczej będzie przełożony ...
Widzieliście dzisiejsze prognozy pogody? Ma sypać śnieg i to ostro. Od późnych godzin popołudniowych. Raczej nie sądzę żeby w tych warunkach ten mecz się odbył.
7
10
Ocena postu: -3
2023-12-01 16:21
~~~jaki
Wisła
Na przekór wszystkim wygrać pewnie w Niecieczy i pokazać że my jesteśmy Wisłą i nas się muszą bać.Tylko wygrana dziś.
12
4
Ocena postu: 8

© 1998-2024 WISLAPORTAL.PL. Portal Kibiców Klubu Wisła Kraków    |    Strona wygenerowana w 0.011 sek.   |    Kontakt: redakcja@wislaportal.pl
Korzystając z portalu akceptujesz jego politykę prywatności & politykę cookies »