Nasze newsy:

Damian Pawłowski: - Mecze wygrywa się teraz przede wszystkim walką

Niedziela, 12 lipca 2020 r.     0
- Robiliśmy wszystko, żeby wygrać. Walczyliśmy od początku do końca i na pewno ta niefortunna czerwona kartka przeszkodziła, ale daliśmy z siebie wszystko, zostawiliśmy serce i myślę, że trzeba też ten punkt szanować - mówił po meczu z Koroną Kielce pomocnik krakowskiej Wisły, Damian Pawłowski.

Kamil Wojtkowski: - Sędzia nie pozwalał na zbyt wiele

Niedziela, 12 lipca 2020 r.     0
- Dobrze rozpoczęliśmy tę rywalizację. Wyszliśmy wysokim pressingiem, strzeliliśmy bramkę, a Korona miała problemy, żeby wyjść z własnej połowy. Kiedy zaczęliśmy grać w osłabieniu o wiele trudniej było podtrzymać takie tempo, jakie narzuciliśmy na początku. Straciliśmy bramkę, ale dzięki dobrej organizacji gry zdołaliśmy utrzymać wynik remisowy do końca - powiedział po meczu z Koroną Kielce, pomocnik krakowskiej Wisły, Kamil Wojtkowski.

Statystyki meczu: Wisła - Korona

Sobota, 11 lipca 2020 r.     2
Choć mocno liczyliśmy na podtrzymanie zwycięskiej passy i kolejną wygraną piłkarzy Wisły Kraków w Ekstraklasie - tym razem wiślacy dopisali do swojego dorobku tylko jeden punkt, remisując ze zdegradowaną już Koroną Kielce 1-1. Zapraszamy Was do zapoznania się z najważniejszymi statystykami tego spotkania.

Maciej Sadlok: - Taka jest niestety piłka

Sobota, 11 lipca 2020 r.     0
- Tak długo graliśmy w osłabieniu, że trzeba ten wynik szanować, choć dążyliśmy cały czas do zwycięstwa - mówił po zremisowanym 1-1 meczu z Koroną Kielce, jedyny obrońca Wisły Kraków, który nie obejrzał w tej potyczce żółtej kartki, a więc Maciej Sadlok.

Artur Skowronek: - Na pewno stać nas na więcej

Sobota, 11 lipca 2020 r.     4
- Chcieliśmy od początku tego meczu bardzo wysoko wyjść na przeciwnika, chcieliśmy stosować dużo wysokiego pressingu, a po odbiorze kontrolować nasz atak pozycyjny i uważam, że to wyglądało nieźle. Udokumentowaliśmy takie nastawienie w tym meczu szybko strzeloną bramką, później szliśmy po drugą i mieliśmy kolejną szansę. Przede wszystkim z tym rzutem karnym, którego nie wykorzystaliśmy. No i to napędziło przeciwnika - mówił po remisie z Koroną Kielce, trener piłkarzy Wisły Kraków, Artur Skowronek.

Kamil Kuzera: - Zabrakło nam wyrachowania

Sobota, 11 lipca 2020 r.     4
- Jeszcze na dobre się ten mecz nie rozpoczął, a już musieliśmy gonić wynik i to się mogło dla nas źle skończyć. Kluczowa dla nas była interwencja i obrona rzutu karnego przez naszego bramkarza, bo dodało nam to wiary - mówił po meczu Wisły z Koroną Kielce, asystent pierwszego szkoleniowca naszego rywala, Kamil Kuzera.

Transmisja konferencji prasowej po meczu Wisła - Korona

Sobota, 11 lipca 2020 r.     3
Zapraszamy na transmisję wideo konferencji prasowej po meczu Wisła - Korona, w której wezmą udział trenerzy obydwu drużyn - prowadzący dziś kielczan pod nieobecność zawieszonego Macieja Bartoszka - Kamil Kuzera oraz Artur Skowronek.

Podsumowanie 35. kolejki PKO Ekstraklasy

Sobota, 11 lipca 2020 r.     9
W 34. kolejce ligowej sezonu 2019/2020 poznaliśmy wszystkich spadkowiczów, natomiast po 35. wiemy już kto zdobył mistrzostwo Polski. Przypieczętowała je zwycięstwem 2-0 nad Cracovią - ekipa warszawskiej Legii.

Kto dał takiego słabego sędziego? Wisła - Korona 1-1

Sobota, 11 lipca 2020 r.     20
W spotkaniu 35. kolejki ligowej - "Biała Gwiazda" tylko zremisowała 1-1 z Koroną Kielce i można powiedzieć, że trochę na "własne życzenie". Prowadząc 1-0, po bramce Alona Turgemana, nasz napastnik nie wykorzystał w 18. minucie rzutu karnego. Zamiast więc prowadzić 2-0, straciliśmy najpierw Mateusza Hołownię, który obejrzał czerwoną kartkę, a zaraz potem gola na 1-1. Całość już do końca zawodów była niekoniecznie piłkarska, bo na murawie dominowała nerwowość, liczne faule, kartki oraz kolejne kontrowersje sędziego Wojciecha Mycia. Zdecydowanie najsłabszego aktora tego widowiska.

Oceń grę wiślaków (i nie tylko) w meczu z Koroną

Sobota, 11 lipca 2020 r.     9
Zapraszamy Was do tradycyjnego pomeczowego głosowania na piłkarza meczu. Tym razem po rozegranym w ramach 35. kolejki ligowej spotkaniu z Koroną Kielce.