Nasze newsy:

Z Lechem w sobotę

Piątek, 27 listopada 2020 r.     0
Ekstraklasa SA opublikowała szczegółowy terminarz 14. kolejki ligowej sezonu 2020/2021. W niej piłkarzy Wisły Kraków czeka wyjazdowe spotkanie z Lechem Poznań. Zostanie one rozegrane w sobotę, 19 grudnia, o godzinie 20:00. Mecz transmitowany będzie m.in. na antenie stacji TVP Sport.

Artur Skowronek przed meczem z Zagłębiem: - Udowodnić, że nas na te cechy charakteru stać

Piątek, 27 listopada 2020 r.     22
- Już bezpośrednio po ostatnim meczu, nie owijając w bawełnę, powiedzieliśmy sobie w podobnym tonie to co powiedziałem na konferencji, że kolejny raz dostajemy sygnał od czego trzeba zaczynać pracując na boisku. Ta drużyna ma bardzo duże umiejętności, ale to nie jest pierwsza sprawa, od której trzeba zaczynać - mówił na konferencji prasowej przed meczem ligowym z lubińskim Zagłębiem, trener piłkarzy Wisły Kraków, Artur Skowronek.

Sytuacja kadrowa Wisły przed meczem z Zagłębiem

Piątek, 27 listopada 2020 r.     5
W spotkaniu ligowym z Zagłębiem Lubin trener Artur Skowronek nie będzie mógł skorzystać z dwóch zawodników. Jednym z nich jest Jakub Błaszczykowski. Ten wciąż zmaga się z urazem, który wykluczył go z gry po pierwszej połowie spotkania z Rakowem Częstochowa.

Zapowiedź 11. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 27 listopada 2020 r.     7
Szlagierem 11. kolejki jest niewątpliwie potyczka liderującej Legii z odbudowanym Piastem. Ciekawie będzie też zapewne w Gdańsku, gdzie zjawi się poraniony porażką na własne życzenie w Lidze Europy Lech. "Biała Gwiazda" zagra tym razem na własnym stadionie, podejmując zawsze niewygodne dla siebie Zagłębie Lubin.

Krótsza przerwa zimowa w sezonie ligowym 2020/2021

Piątek, 27 listopada 2020 r.     3
Rada Nadzorcza Ekstraklasy S.A. zarekomendowała decyzję o skróceniu przerwy zimowej i wznowieniu rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy już 29 stycznia 2021 roku. W pierwotnej wersji terminarza 15. kolejkę PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2020/2021 zaplanowano na 6-7 lutego 2021 roku.

Sebastian Jarzębak sędzią meczu Wisła Kraków - Zagłębie Lubin

Czwartek, 26 listopada 2020 r.     20
Sebastian Jarzębak z Piekar Śląskich będzie arbitrem głównym meczu 11. kolejki ligowej w sezonie 2020/2021, w którym Wisła Kraków zmierzy się na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin. Spotkanie to rozegrane zostanie w sobotę, 28 listopada, o godzinie 20:00.

Podsumowanie 10. kolejki PKO Ekstraklasy

Wtorek, 24 listopada 2020 r.     25
Zapowiadany na szlagier 10. kolejki mecz Lecha z Rakowem nie zawiódł, bo oglądaliśmy w nim całkiem sporo świetnych akcji, do tego aż sześć bramek, bo spotkanie zakończyło się remisem 3-3. Potknięcie liderujących dotychczas częstochowian wykorzystała Legia, która pokonując 1-0 Cracovię została nowym liderem ligi. Mimo prowadzenia po pierwszej połowie meczu z Wartą, nawet punktu nie przywiozła z Grodziska Wielkopolskiego drużyna "Białej Gwiazdy", która w kompromitującym stylu przegrała z beniaminkiem 1-2.

Debiut Kamila Wojtkowskiego w Jagiellonii

Poniedziałek, 23 listopada 2020 r.     10
Były pomocnik krakowskiej Wisły, Kamil Wojtkowski, zadebiutował w barwach swojego nowego klubu, którym jest Jagiellonia Białystok. Wojtkowski zagrał w spotkaniu ligowym białostoczan, przeciwko Wiśle Płock. Na murawie pojawił się w 67. minucie, zmieniając Przemysława Mystkowskiego.

Oceny dla piłkarzy Wisły po meczu z Wartą

Poniedziałek, 23 listopada 2020 r.     17
Według naszej podstawowej zasady głosowania na "piłkarza meczu" dany zawodnik, aby być później oceniany, zagrać powinien przez co najmniej piętnaście minut. Śmiało można byłoby więc po sobotnim meczu przeciwko poznańskiej Warcie w ogóle zrezygnować z tej "zabawy". Piłkarze "Białej Gwiazdy" zagrali bowiem w sobotę tylko przez pierwsze... dziewięć minut, a więc do momentu zdobycia bramki na 1-0. Potem grę już wyłącznie "udawali"... Siłą więc rzeczy - można stwierdzić, że nie wypełnili wymaganego do wystawienia oceny "kwadransa".

Z Legią w sobotę

Poniedziałek, 23 listopada 2020 r.     7
Ekstraklasa SA opublikowała szczegółowy terminarz 13. kolejki ligowej sezonu 2020/2021. W niej piłkarzy Wisły Kraków czeka spotkanie na własnym stadionie z Legią Warszawa. Zostanie one rozegrane w sobotę, 12 grudnia, o godzinie 20:00. Mecz transmitowany będzie m.in. na antenie TVP Sport.