WISŁA PORTAL - wersja light
   strona główna »
   News
Wiślaccy krwiodawcy wracają do gry
Do gry, meczem z Piastem Gliwice, wracają nasi piłkarze, wracamy i my - wiślaccy krwiodawcy. W dniu 31 stycznia 2021 roku na parking przed Stadionem Miejskim im. Henryka Reymana - od strony ulicy Reymonta - podstawiony zostanie ambulans do poboru krwi. Punktualnie o godzinie 10:00 ekipa medyczna z RCKiK w Krakowie rozpocznie, organizowaną przez KHDK PCK Wisła Kraków wspólnie z Fundacją Kibicujemy Życiu, pierwszą w tym roku wiślacką akcję honorowego krwiodawstwa.
Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że krew jest najbardziej specyficznym lekiem na świecie. Jego wyjątkowość polega głównie na dwóch kwestiach: po pierwsze na tym, że bez niego wiele operacji, w tym ratujących życie, nie mogłoby się odbyć; po wtóre zaś, że nie da się go wyprodukować w żadnym laboratorium. Potrzebujący mogą liczyć wyłącznie na wspaniały odruch serca tych, którzy zechcą podzielić się częścią siebie. I na taki gest naszych niezawodnych krwiodawców jak zwykle liczymy.

Jednocześnie możemy już dzisiaj zapowiedzieć inicjatywę związaną ze sto piętnastą rocznicą powstania Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. Z tej okazji wyznaczyliśmy sobie cel pod hasłem "115 na 115".

Oznacza to, że do 19 czerwca (19.06) będziemy chcieli zebrać co najmniej 115 litrów krwi. Cel ten możemy osiągnąć tylko dzięki zaangażowaniu naszych wiślackich krwiodawców. O szczegółach poinformujemy w osobnym komunikacie.

A tymczasem zachęcamy raz jeszcze do przybycia pod nasz stadion w najbliższą niedzielę od godz. 10:00.
KHDK PCK Wisła Kraków
   Zobacz także:
 
   wislaportal.pl