OSTATNIE MECZE PIŁKARZY:
NAJBLIŻSZE MECZE PIŁKARZY:
  • Piątek, 7 października 2022 r. 20:30
    I liga: Wisła Kraków - ŁKS Łódź
  • Sobota, 15 października 2022 r. 17:30
    I liga: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków
TABELA LIGOWA:
1. Ruch Chorzów 12 25 17 - 9
2. Puszcza Niepołomice 12 23 18 - 13
3. ŁKS Łódź 12 21 16 - 12
4. Arka Gdynia 12 20 19 - 13
5. GKS Katowice 12 19 15 - 11
6. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 12 18 20 - 17
7. Stal Rzeszów 12 17 21 - 17
8. WISŁA KRAKÓW 12 17 15 - 13
9. Chrobry Głogów 11 17 18 - 18
10. Podbeskidzie Bielsko-Biała 12 17 14 - 16
11. Zagłębie Sosnowiec 12 16 12 - 12
12. GKS Tychy 12 15 19 - 19
13. Chojniczanka Chojnice 12 14 15 - 18
14. Skra Częstochowa 12 14 8 - 12
15. Górnik Łęczna 12 11 18 - 19
16. Resovia 12 11 13 - 18
17. Odra Opole 11 10 12 - 20
18. Sandecja Nowy Sącz 12 6 7 - 20
MECZE LIGOWE:

Piątek, 30 września:
18:00: ŁKS Łódź 1-1 Zagłębie Sosnowiec
20:30: Chojniczanka Chojnice 1-0 WISŁA KRAKÓW

Sobota, 1 października:
15:00: Skra Częstochowa 0-1 GKS Katowice
17:30: Stal Rzeszów 3-4 Resovia
20:00: Górnik Łęczna 3-2 GKS Tychy

Niedziela, 2 października:
12:40: Ruch Chorzów 2-1 Sandecja Nowy Sącz
15:00: Puszcza Niepołomice 2-0 Arka Gdynia
18:00: Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2-2 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Poniedziałek, 3 października:
18:00: Chrobry Głogów - Odra Opole

 
NAJBLIŻSZE MECZE JUNIORÓW:
  • 09.10 11:00: Lech Poznań (w)
  • 15.10 12:00: Korona Kielce (w)
TABELA CLJ U-19:
1. MKS Polonia Warszawa 8 16 18 - 12
2. Górnik Zabrze 8 16 11 - 6
3. Legia Warszawa 7 15 26 - 13
4. Raków Częstochowa 7 14 9 - 5
5. Korona Kielce 8 14 19 - 15
6. Jagiellonia Białystok 8 14 20 - 13
7. WISŁA KRAKÓW 8 14 13 - 8
8. Lech Poznań 7 13 18 - 11
9. Escola Varsovia Warszawa 8 13 13 - 9
10. Śląsk Wrocław 8 11 12 - 16
11. Zagłębie Lubin 8 10 19 - 22
12. Lechia Gdańsk 8 9 10 - 15
13. Arka Gdynia 7 7 10 - 13
14. Cracovia 8 5 7 - 19
15. Pogoń Szczecin 8 2 7 - 20
16. Miedź Legnica 8 1 4 - 19
TRANSFERY:
PRZYSZLI:
» Vullnet Basha (AO Ionikós Níkeas) - kontrakt do 30.06.2024 r.
» Kamil Broda (Chojniczanka Chojnice) - powrót po wypożyczeniu
» Sławomir Chmiel (Hutnik Kraków) - powrót po wypożyczeniu
» Kacper Duda (Garbarnia Kraków) - powrót po wypożyczeniu
» Dorian Frątczak (Garbarnia Kraków) - kontrakt do 30.06.2024 r.
» Bartosz Jaroch (Resovia) - kontrakt do 30.06.2024 r.
» Ivan Jelić Balta (FC Koper) - kontrakt do 30.06.2024 r.
» Igor Łasicki (Pogoń Szczecin) - kontrakt do 30.06.2023 r.
» Adi Mehremić (Maccabi Petach Tikwa) - powrót po wypożyczeniu
» Boris Moltenis (US Boulogne Côte d'Opale) - kontrakt do 30.06.2023 r.
» Jakub Niewiadomski (Lech II Poznań) - kontrakt do 30.06.2024 r.
» Michaël Pereira (Kocaelispor Kulübü) - kontrakt do 30.06.2023 r.
» Ángel Rodado Jareño (UD Ibiza) - kontrakt do 30.06.2025 r.
» Wiktor Szywacz (Garbarnia Kraków) - powrót po wypożyczeniu
» Bartosz Talar (Olympique Lyonnais B) - kontrakt do 30.06.2024 r.
» Krystian Wachowiak (GKS Tychy) - powrót po wypożyczeniu
» Michał Żyro (Jagiellonia Białystok) - kontrakt do 30.06.2024 r.

ODESZLI:
» Giorgi Citaiszwili (Lech Poznań) - koniec wypożyczenia
» Enis Fazlagić (DAC 1904 Dunajská Streda) - wypożyczenie do 30.06.2023 r.
» Michal Frydrych (Baník Ostrawa) - transfer
» Matěj Hanousek (Gazişehir Gaziantep FK) - koniec wypożyczenia
» Daniel Hoyo-Kowalski (Wieczysta Kraków) - wypożyczenie do 30.06.2023 r.
» Paweł Kieszek - koniec kontraktu
» Jan Kliment (FC Viktoria Plzeň) - rozwiązany kontrakt
» Nikola Kuveljić (FK TSC Bačka Topola) - wypożyczenie do 30.06.2023 r.
» Elvis Manu (Botew Płowdiw) - koniec kontraktu
» Adi Mehremić (İstanbulspor AŞ) - transfer
» Marko Poletanović (Zagłębie Lubin) - transfer
» Sebastian Ring (Amiens SC) - klauzula wygaśnięcia kontraktu
» Kacper Rosa - koniec kontraktu
» Maciej Sadlok (Ruch Chorzów) - koniec kontraktu
» Stefan Savić (Tuzlaspor Kulübü) - koniec kontraktu
» Michal Škvarka (APO Levadiakós) - rozwiązany kontrakt
» Hubert Sobol (Górnik Łęczna) - wypożyczenie do 30.06.2023 r.
» Serafin Szota (Widzew Łódź) - transfer
» Gieorgij Żukow (Cangzhou Mighty Lions) - koniec kontraktu


Sukcesy piłkarzy Wisły:


» Mistrzostwo Polski (13):
1927, 1928, 1949, 1950, 1978, 1999, 2001, 2003, 2004, 2005, 2008, 2009, 2011.
» Wicemistrzostwo Polski (13):
1923, 1930, 1931, 1936, 1947, 1948, 1951, 1966, 1981, 2000, 2002, 2006, 2010.
» Brązowy medal mistrzostw Polski (9):
1925, 1929, 1933, 1934, 1938, 1953, 1976, 1991, 1998.
» Puchar Polski (4):
1926, 1967, 2002, 2003.
» Finalista Pucharu Polski (6):
1951, 1954, 1979, 1984, 2000, 2008.
» Puchar Ligi (1): 2001.
» Finalista Pucharu Ligi (1): 2002.
» Superpuchar Polski (1): 2001.
» Mistrzostwo ligi (1): 1951.

Sukcesy międzynarodowe:
» Puchar Europy 1/4 finału: 1979.
» Puchar Zdobywców Pucharów 1/8 finału: 1968, 1985.
» Puchar UEFA 1/8 finału: 2003.
» Faza grupowa Pucharu UEFA: 2006/2007.
» Faza grupowa Ligi Europy: 2011/2012.
» Liga Europy 1/16 finału: 2012.
» Chicago Trophy: 2007.

Sukcesy młodzieżowe:
Mistrzostwo Polski juniorów (10):
1936, 1937, 1958, 1975, 1976, 1982, 1996, 1997, 2000, 2014.
Wicemistrzostwo Polski juniorów (2):
1938, 2021.
Brązowy medal mistrzostw Polski juniorów (4):
1954, 1974, 1987, 1998.
Mistrzostwo Polski juniorów młodszych U-17 (1):
2013.
Wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych U-17 (3):
2000, 2003, 2022.
Brązowy medal mistrzostw Polski juniorów młodszych U-17 (1):
1999.
Mistrzostwo Młodej Ekstraklasy (1):
2008.
Wicemistrzostwo Młodej Ekstraklasy (1):
2009.
NAJBLIŻSZE MECZE PIŁKARZY:
  • Piątek, 7 października 2022 r. 20:30
    I liga: Wisła Kraków - ŁKS Łódź
  • Sobota, 15 października 2022 r. 17:30
    I liga: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków
TABELA LIGOWA:
1. Ruch Chorzów 12 25 17 - 9
2. Puszcza Niepołomice 12 23 18 - 13
3. ŁKS Łódź 12 21 16 - 12
4. Arka Gdynia 12 20 19 - 13
5. GKS Katowice 12 19 15 - 11
6. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 12 18 20 - 17
7. Stal Rzeszów 12 17 21 - 17
8. WISŁA KRAKÓW 12 17 15 - 13
9. Chrobry Głogów 11 17 18 - 18
10. Podbeskidzie Bielsko-Biała 12 17 14 - 16
11. Zagłębie Sosnowiec 12 16 12 - 12
12. GKS Tychy 12 15 19 - 19
13. Chojniczanka Chojnice 12 14 15 - 18
14. Skra Częstochowa 12 14 8 - 12
15. Górnik Łęczna 12 11 18 - 19
16. Resovia 12 11 13 - 18
17. Odra Opole 11 10 12 - 20
18. Sandecja Nowy Sącz 12 6 7 - 20
MECZE EKSTRAKLASY:
TABELA CLJ U-19:
1. MKS Polonia Warszawa 8 16 18 - 12
2. Górnik Zabrze 8 16 11 - 6
3. Legia Warszawa 7 15 26 - 13
4. Raków Częstochowa 7 14 9 - 5
5. Korona Kielce 8 14 19 - 15
6. Jagiellonia Białystok 8 14 20 - 13
7. WISŁA KRAKÓW 8 14 13 - 8
8. Lech Poznań 7 13 18 - 11
9. Escola Varsovia Warszawa 8 13 13 - 9
10. Śląsk Wrocław 8 11 12 - 16
11. Zagłębie Lubin 8 10 19 - 22
12. Lechia Gdańsk 8 9 10 - 15
13. Arka Gdynia 7 7 10 - 13
14. Cracovia 8 5 7 - 19
15. Pogoń Szczecin 8 2 7 - 20
16. Miedź Legnica 8 1 4 - 19
TRANSFERY:
PRZYSZLI:
» Vullnet Basha (AO Ionikós Níkeas) - kontrakt do 30.06.2024 r.
» Kamil Broda (Chojniczanka Chojnice) - powrót po wypożyczeniu
» Sławomir Chmiel (Hutnik Kraków) - powrót po wypożyczeniu
» Kacper Duda (Garbarnia Kraków) - powrót po wypożyczeniu
» Dorian Frątczak (Garbarnia Kraków) - kontrakt do 30.06.2024 r.
» Bartosz Jaroch (Resovia) - kontrakt do 30.06.2024 r.
» Ivan Jelić Balta (FC Koper) - kontrakt do 30.06.2024 r.
» Igor Łasicki (Pogoń Szczecin) - kontrakt do 30.06.2023 r.
» Adi Mehremić (Maccabi Petach Tikwa) - powrót po wypożyczeniu
» Boris Moltenis (US Boulogne Côte d'Opale) - kontrakt do 30.06.2023 r.
» Jakub Niewiadomski (Lech II Poznań) - kontrakt do 30.06.2024 r.
» Michaël Pereira (Kocaelispor Kulübü) - kontrakt do 30.06.2023 r.
» Ángel Rodado Jareño (UD Ibiza) - kontrakt do 30.06.2025 r.
» Wiktor Szywacz (Garbarnia Kraków) - powrót po wypożyczeniu
» Bartosz Talar (Olympique Lyonnais B) - kontrakt do 30.06.2024 r.
» Krystian Wachowiak (GKS Tychy) - powrót po wypożyczeniu
» Michał Żyro (Jagiellonia Białystok) - kontrakt do 30.06.2024 r.

ODESZLI:
» Giorgi Citaiszwili (Lech Poznań) - koniec wypożyczenia
» Enis Fazlagić (DAC 1904 Dunajská Streda) - wypożyczenie do 30.06.2023 r.
» Michal Frydrych (Baník Ostrawa) - transfer
» Matěj Hanousek (Gazişehir Gaziantep FK) - koniec wypożyczenia
» Daniel Hoyo-Kowalski (Wieczysta Kraków) - wypożyczenie do 30.06.2023 r.
» Paweł Kieszek - koniec kontraktu
» Jan Kliment (FC Viktoria Plzeň) - rozwiązany kontrakt
» Nikola Kuveljić (FK TSC Bačka Topola) - wypożyczenie do 30.06.2023 r.
» Elvis Manu (Botew Płowdiw) - koniec kontraktu
» Adi Mehremić (İstanbulspor AŞ) - transfer
» Marko Poletanović (Zagłębie Lubin) - transfer
» Sebastian Ring (Amiens SC) - klauzula wygaśnięcia kontraktu
» Kacper Rosa - koniec kontraktu
» Maciej Sadlok (Ruch Chorzów) - koniec kontraktu
» Stefan Savić (Tuzlaspor Kulübü) - koniec kontraktu
» Michal Škvarka (APO Levadiakós) - rozwiązany kontrakt
» Hubert Sobol (Górnik Łęczna) - wypożyczenie do 30.06.2023 r.
» Serafin Szota (Widzew Łódź) - transfer
» Gieorgij Żukow (Cangzhou Mighty Lions) - koniec kontraktu

Sukcesy piłkarzy Wisły:


» Mistrzostwo Polski (13):
1927, 1928, 1949, 1950, 1978, 1999, 2001, 2003, 2004, 2005, 2008, 2009, 2011.
» Wicemistrzostwo Polski (13):
1923, 1930, 1931, 1936, 1947, 1948, 1951, 1966, 1981, 2000, 2002, 2006, 2010.
» Brązowy medal mistrzostw Polski (9):
1925, 1929, 1933, 1934, 1938, 1953, 1976, 1991, 1998.
» Puchar Polski (4):
1926, 1967, 2002, 2003.
» Finalista Pucharu Polski (6):
1951, 1954, 1979, 1984, 2000, 2008.
» Puchar Ligi (1): 2001.
» Finalista Pucharu Ligi (1): 2002.
» Superpuchar Polski (1): 2001.
» Mistrzostwo ligi (1): 1951.

Sukcesy międzynarodowe:
» Puchar Europy 1/4 finału: 1979.
» Puchar Zdobywców Pucharów 1/8 finału: 1968, 1985.
» Puchar UEFA 1/8 finału: 2003.
» Faza grupowa Pucharu UEFA: 2006/2007.
» Faza grupowa Ligi Europy: 2011/2012.
» Liga Europy 1/16 finału: 2012.
» Chicago Trophy: 2007.

Sukcesy młodzieżowe:
Mistrzostwo Polski juniorów (10):
1936, 1937, 1958, 1975, 1976, 1982, 1996, 1997, 2000, 2014.
Wicemistrzostwo Polski juniorów (2):
1938, 2021.
Brązowy medal mistrzostw Polski juniorów (4):
1954, 1974, 1987, 1998.
Mistrzostwo Polski juniorów młodszych U-17 (1):
2013.
Wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych U-17 (3):
2000, 2003, 2022.
Brązowy medal mistrzostw Polski juniorów młodszych U-17 (1):
1999.
Mistrzostwo Młodej Ekstraklasy (1):
2008.
Wicemistrzostwo Młodej Ekstraklasy (1):
2009.