Szukano tagu: Rycerze wiosny


1.

Rycerze wiosny. GKS Katowice najlepszym zespołem I ligi w 2024 roku

Niedziela, 26 maja 2024 r.     3
Wiosna bieżącego roku należała do GKS-u Katowice, który rzutem na taśmę nie tylko zapewnił sobie wygraną w wirtualnym rankingu "rycerzy wiosny", ale też powrót do Ekstraklasy! Na finiszu katowiczanie wyprzedzili w tabeli całego sezonu Arkę Gdynia, a w wiosennym zestawieniu dotychczas liderującą w nim Lechię Gdańsk.

2.

Rycerze wiosny. Lechia i GKS Katowice zdominowały rywali

Poniedziałek, 20 maja 2024 r.     3
Wiosna bieżącego roku w pierwszej lidze należy zdecydowanie do dwóch drużyn - gdańskiej Lechii oraz katowickiego GKS-u. Te niezmiennie i bardzo wyraźnie prowadzą w wirtualnym rankingu "rycerze wiosny".

3.

Rycerze wiosny. Lechia i Gieksa nie do zatrzymania

Poniedziałek, 13 maja 2024 r.     5
Do końca sezonu zostały już tylko dwie kolejki i w zakończonej właśnie serii gier numer 32. całych rozgrywek w komplecie zwycięstwa zaliczyły czołowe zespoły rankingu wiosny, a mianowicie Lechia Gdańsk, GKS Katowice oraz trzecia w tej tabeli - Arka.

4.

Rycerze wiosny. Czołówka odjeżdża reszcie stawki

Poniedziałek, 6 maja 2024 r.     2
Dwa najlepsze wiosną zespoły, a więc Lechia Gdańsk oraz GKS Katowice, w 31. kolejce wygrały pewnie swoje mecze i powiększyły przewagę nad resztą stawki w tabeli "rycerze wiosny".

5.

Rycerze wiosny. Lechia o krok przed GKS-em

Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r.     2
Wprawdzie w ostatni weekend dość niespodziewanie komplet punktów straciła gdańska Lechia, ale lider całego sezonu pozostał też wciąż liderem rankingu "rycerzy wiosny". Gdańszczanie mają jednak już tylko punkt więcej od katowickiej "Gieksy", która wróciła na zwycięską ścieżkę.

6.

Rycerze wiosny. Lechia powiększa przewagę

Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.     4
Po kolejnej wygranej Lechia umacnia się na fotelu lidera rankingu "rycerzy wiosny". Wszystko to za sprawą już trzeciej z rzędu straty punktów katowickiej "Gieksy", która to jeszcze niedawno mocniej rywalizowała z gdańszczanami.

7.

Rycerze wiosny. Lechia samodzielnym liderem

Niedziela, 21 kwietnia 2024 r.     1
Nowym samodzielnym liderem rankingu "rycerzy wiosny" została gdańska Lechia, która wygrywając w ten weekend w Łęcznej, wykorzystała potknięcie GKS-u Katowice w Niecieczy.

8.

Rycerze wiosny. Lechia dogoniła GKS

Niedziela, 14 kwietnia 2024 r.     9
Wprawdzie w 27. kolejce ligowej porażkę zaliczył GKS Katowice, ale ekipa ta pozostała najlepszym zespołem I ligi w tabeli "rycerzy wiosny". Gieksę dogoniła wprawdzie w zdobyczach punktowych Lechia, ale katowiczanie mają lepszy bilans bramek.

9.

Rycerze wiosny. Gieksa samodzielnym liderem

Poniedziałek, 8 kwietnia 2024 r.     2
Samodzielnym liderem tabeli "rycerze wiosny" jest od tego tygodnia drużyna GKS-u Katowice. Sześć zwycięstw z rzędu, w tym to z niedzieli nad Lechią sprawiają, że katowiczanie dopisali do swojego dorobku w bieżącym roku aż 21 punktów.

10.

Rycerze wiosny. Zamiana miejsc na czele

Wtorek, 2 kwietnia 2024 r.     4
Najlepszymi zespołami pierwszoligowych zmagań wiosną 2024 roku są niezmiennie GKS Katowice oraz Lechia Gdańsk, choć przez lepszy bilans bramek zespoły te zamieniły się właśnie kolejnością w tabeli.

11.

Rycerze wiosny. Lechia i Gieksa nadal na czele

Niedziela, 17 marca 2024 r.     3
Będące od początku rundy w wysokiej formie zespoły Lechii oraz GKS-u Katowice w pełni wykorzystały fakt, że w ramach 24. kolejki ligowej grały z outsiderami rozgrywek, a więc odpowiednio z Zagłębiem i z Podbeskidziem. Wysokie wygrane pozwalają umocnić się tym zespołom na czele rankingu "rycerze wiosny".

12.

Rycerze wiosny. Lechia i Gieksa na czele

Poniedziałek, 11 marca 2024 r.     6
Jedynym zespołem w I lidze z kompletem punktów, w trakcie rundy wiosennej, jest już tylko gdańska Lechia. Cztery kolejne zwycięstwa sprawiają, że to "biało-zieloni" są liderem rankingu "rycerze wiosny".

13.

Rycerze wiosny. Zaczynamy nową edycję

Poniedziałek, 4 marca 2024 r.     1
Trzy pełne kolejki spotkań w rundzie wiosennej to zawsze idealny moment, aby wznowić na naszych łamach cykl pt. "Rycerze wiosny". I jak na razie na pierwszoligowych boiskach w 2024 roku najlepiej spisują się ekipy Arki Gdynia, Lechii Gdańsk oraz GKS-u Katowice, które zdobyły po 9 punktów.

14.

Rycerze wiosny. Wisła nie miała sobie równych!

Sobota, 3 czerwca 2023 r.     9
Krakowska Wisła była najlepszą drużyną rundy wiosennej sezonu 2022/2023 na pierwszoligowych boiskach. W 16 meczach zdobyliśmy aż 36 punktów i w tabeli "rycerzy wiosny" wyprzedziliśmy o cztery oczka Bruk-Bet Termalikę, o sześć Ruch Chorzów oraz aż o siedem ŁKS. Przewrotnie - w odwrotnej kolejności drużyny te zajęły miejsce w tabeli całego sezonu!

15.

Rycerze wiosny. W tabeli wiosny nikt już Wisły nie prześcignie

Poniedziałek, 29 maja 2023 r.     18
Mimo porażki z Zagłębiem Sosnowiec wiosną 2023 roku krakowska Wisła zapewniła już sobie najlepsze miejsce w pierwszoligowej tabeli "rycerzy wiosny". Na kolejkę przed końcem zasadniczej części sezonu ligowego "Biała Gwiazda" ma w wiosennej tabeli cztery punkty więcej od drugiego w niej Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

16.

Rycerze wiosny. Na górze bez zmian

Poniedziałek, 22 maja 2023 r.     2
Trzecia od końca kolejka sezonu 2022/2023 w I lidze nie przyniosła praktycznie żadnych niespodzianek, bo faworyci solidarnie w niej wygrywali. I tak jak nie zmieniła się tabela całego sezonu, tak nie doszło również do żadnych zmian w tabeli "rycerzy wiosny". Tutaj wciąż zdecydowanym liderem jest Wisła Kraków, która o sześć punktów wyprzedza Ruch Chorzów oraz o siedem ekipę Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

17.

Rycerze wiosny. Wisła znów powiększyła przewagę

Poniedziałek, 15 maja 2023 r.     4
Wygrana w meczu na szczycie Wisły nad Bruk-Betem Termaliką sprawiła, że nasza przewaga w wirtualnej "tabeli wiosny" znów wzrosła. Przed tygodniem nad wtedy wiceliderującym w tym zestawieniu zespołem z Niecieczy mieliśmy czteropunktową przewagę, a teraz nad nowym wiceliderem, którym jest Ruchu Chorzów, mamy o sześć oczek więcej.

18.

Rycerze wiosny. Wisła przed Słoniami

Poniedziałek, 8 maja 2023 r.     6
Porażka Wisły w Łodzi z ŁKS-em sprawiła, że nasza przewaga w tabeli "rycerzy wiosny" nad łodzianami stopniała do pięciu punktów. Jeszcze mniejszą od ŁKS-u stratę do wiślaków ma aktualnie ekipa Bruk-Betu Termaliki, bo tych "wiosennych punktów" zostało im mniej zaledwie o cztery. Potyczka "Białej Gwiazdy" ze "Słoniami" już w najbliższy piątek przy Reymonta jawi się nam więc jako prawdziwy "szlagier wiosny"!

19.

Rycerze wiosny. Dominacja Białej Gwiazdy!

Poniedziałek, 1 maja 2023 r.     5
Jak wielką pracę wykonano zimą przy transferach oraz w stworzeniu drużyny krakowskiej Wisły doskonale widać w tabeli, w której zestawione są osiągnięcia poszczególnych zespołów wyłącznie w rundzie wiosennej. W niej po jedenastu rozegranych spotkaniach "Biała Gwiazda" ma sześciopunktową przewagę nad drugim Ruchem oraz siedmiopunktową nad trzecim Bruk-Betem Termaliką.

20.

Rycerze wiosny. Wisła nie straciła przewagi

Poniedziałek, 24 kwietnia 2023 r.     2
Pomimo porażki z Ruchem krakowska Wisła utrzymała pięciopunktową przewagę w tabeli "rycerzy wiosny". Wszystko to za sprawą przegranej dotychczas drugiego w wiosennym zestawieniu Bruk-Betu Termaliki w Łęcznej. "Słonie" na pozycji wicelidera wyprzedził ŁKS.

21.

Rycerze wiosny. Wisła przed Słoniami

Poniedziałek, 17 kwietnia 2023 r.     5
Najlepsze zespoły wiosny 2023 roku w I lidze to niezmiennie krakowska Wisła, Bruk-Bet Termalica Nieciecza oraz ŁKS. "Biała Gwiazda" zdobyła jednak w tej rundzie pięć punktów więcej od niecieczan oraz aż osiem więcej od łodzian!

22.

Rycerze wiosny. Wisłę gonią trzy zespoły

Wtorek, 11 kwietnia 2023 r.     1
Mimo pierwszej w tym roku porażki krakowska Wisła zachowała co zrozumiałe liderowanie w wirtualnej tabeli ligowej wiosny. Jej przewaga nad goniącym ją trio, a mianowicie ŁKS-em, Bruk-Betem Termaliką oraz Ruchem, wynosi aktualnie sześć punktów. Pamiętać jednak należy, że już jutro "Słonie" z Niecieczy czeka zaległy mecz z Puszczą, więc ta różnica może się zmienić.

23.

Rycerze wiosny. Siedem zwycięstw i siedem punktów przewagi Wisły!

Poniedziałek, 3 kwietnia 2023 r.     4
Porażka Ruchu w Niecieczy nie kosztowała jeszcze chorzowian utraty miejsca premiowanego bezpośrednim awansem do Ekstraklasy, w tabeli całego sezonu, ale już w "tabeli wiosny" ekipa "Niebieskich" przesunęła się poza podium. Na nim jest niezmiennie liderująca "Biała Gwiazda", za którą plasują się od tego tygodnia Łódzki Klub Sportowy oraz wspomniana drużyna z Niecieczy.

24.

Rycerze wiosny. Rośnie przewaga Wisły

Niedziela, 19 marca 2023 r.     4
Po sześciu wiosennych zwycięstwach krakowska Wisła jest zdecydowanym liderem w tabeli "Rycerze wiosny" na pierwszoligowych boiskach. A wykorzystując remis Ruchu z ŁKS-em powiększa w niej przewagę nad tymi ekipami. I choć oczywiście tabela wiosny jest wyłącznie wirtualna, to najlepiej oddaje aktualny podział sił na pierwszoligowych boiskach.

25.

Rycerze wiosny. Wisła niezmiennie liderem

Poniedziałek, 13 marca 2023 r.     6
Pięć kolejek i pięć kolejnych zwycięstw to tegoroczne osiągnięcie "Białej Gwiazdy" na pierwszoligowych boiskach, a to oznacza, że wciąż to krakowianie są najlepszą ekipą w wiosennej tabeli Fortuna I Ligi, a więc w rankingu "Rycerze wiosny".

26.

Rycerze wiosny. Wisła samodzielnym liderem

Poniedziałek, 6 marca 2023 r.     8
Po czterech kolejkach rundy wiosennej już tylko krakowska Wisła jest jedyną ekipą, która na pierwszoligowych boiskach nie zgubiła choćby punktu. Przed tygodniem z takiego osiągnięcia cieszyć mógł się jeszcze chorzowski Ruch, ale "Niebiescy" zremisowali w Łęcznej. "Biała Gwiazda" jest więc aktualnie samodzielnym liderem tabeli pt. "Rycerze wiosny".

27.

Rycerze wiosny. Wisła i Ruch z kompletem punktów

Poniedziałek, 27 lutego 2023 r.     6
Trzy pełne kolejki spotkań w rundzie wiosennej to dobry moment, aby wznowić na naszych łamach dział pt. "Rycerze wiosny". Na pierwszoligowych boiskach w 2023 roku najlepiej spisują się jak na razie ekipy Wisły Kraków i Ruchu Chorzów, które jako jedyne zdobyły po 9 punktów.

28.

Rycerze wiosny. Raków najlepszą drużyną wiosną 2022 roku

Sobota, 21 maja 2022 r.     0
Najlepszą drużyną wiosną 2022 roku był częstochowski Raków i to do tej ekipy trafia tytuł "rycerzy wiosny". Miejsce na podium zajęły ponadto Lech Poznań i Piast Gliwice. Z kolei najsłabsze drużyny rundy wiosennej to Stal Mielec, Górnik Łęczna oraz Wisła Kraków, co tylko pokazuje że dwie z ostatnich wymienionych ekip zasłużenie spadły z ligi. 

29.

Rycerze wiosny. Tutaj jeszcze nie wszystko jest rozstrzygnięte

Niedziela, 15 maja 2022 r.     1
Oczywiście tabelę tzw. "rycerzy wiosny" traktować należy jako wyłącznie zabawę, ale wiernie oddaje jednak ona to, co działo się w Ekstraklasie od początku bieżącego roku. I w niej choć jeszcze przed dwoma tygodniami niemalże pewnym wydawało się, że w cuglach ten tytuł przypadnie Rakowowi, to po ostatnich jego wpadkach o krok za ekipą z Częstochowy są Lech oraz Piast, które mogą tę drużynę jeszcze zdetronizować.

30.

Rycerze wiosny. Lech nowym wiceliderem

Poniedziałek, 9 maja 2022 r.     1
Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu 2021/2022 tabela ligowa całej rywalizacji solidnie się przetasowała, z kolei w tej wiosennej - choć liderem są niezmiennie piłkarze z Częstochowy - to jednak za ich plecami nie ma już tak jak przed tygodniem Piasta, bo wskoczyła tam ekipa "Kolejorza". Co ma jak wiemy poważne odzwierciedlenie również w grze o mistrzostwo Polski.

31.

Rycerze wiosny. Raków przed Piastem

Niedziela, 1 maja 2022 r.     2
Po dwunastu kolejkach ligowej wiosny wciąż najlepszą drużyną w wirtualnej tabeli "rycerzy wiosny" jest drużyna Rakowa, ale nowym jej wiceliderem został Piast Gliwice.

32.

Rycerze wiosny. Raków powiększył przewagę

Poniedziałek, 25 kwietnia 2022 r.     0
Po pełnych jedenastu kolejkach ligowej wiosny przewagę nad resztą stawki w wirtualnej tabeli "rycerzy wiosny" powiększyła ekipa Rakowa, która już o pięć punktów wyprzedza Pogoń oraz aż o sześć Lecha oraz Piasta.

33.

Rycerze wiosny. Dziesięć kolejek już za nami

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 r.     2
Już dziesięć kolejek ligowych rozegrali piłkarze Ekstraklasy w 2022 roku. I po nich niezmiennie najlepszą drużyną jest częstochowski Raków, który korzystając z potknięcia Legii z Piastem - został samodzielnym liderem wirtualnej tabeli "rycerzy wiosny".

34.

Rycerze wiosny. Raków nadal liderem

Poniedziałek, 11 kwietnia 2022 r.     3
Nie zmienił się lider po dziewiątej kolejce tabeli "rycerzy wiosny". Mimo straty punktów w 28. kolejce ligowej pozostał nim częstochowski Raków. Wygrana nad Górnikiem Zabrze sprawiła, że najgorszą drużyną w tym roku nie jest już krakowska Wisła.

35.

Rycerze wiosny. Raków przed Legią

Poniedziałek, 4 kwietnia 2022 r.     3
Po pełnych ośmiu kolejkach ligowej wiosny najlepszymi zespołami w tabeli "rycerzy wiosny" są wciąż Raków i Legia, które zdobyły po 20 punktów i w porównaniu do poprzedniego zestawienia zamieniły się miejscami. Tuż za tą dwójką plasuje się Pogoń.

36.

Rycerze wiosny. Legia i Raków na czele

Niedziela, 20 marca 2022 r.     3
Najnowszy ranking nieformalnej tabeli wiosny w naszej Ekstraklasie nie przyniósł zmian wśród trójki najlepiej punktujących w niej drużyn. Wciąż na trzech czołowych lokatach są Raków, Pogoń oraz Legia, z tą tylko różnicą, że nieznacznie pozamieniały się miejscami.

37.

Rycerze wiosny. Raków ucieka reszcie drużyn

Poniedziałek, 14 marca 2022 r.     1
Czołówka tabeli wiosny w naszej Ekstraklasie pozostaje bez zmian. Dokładnie tak samo jak przed tygodniem trzy pierwsze drużyny to Raków, Pogoń oraz Legia. Z tą jednak różnicą, że częstochowianie mają nad kolejnymi w "wiosennym zestawieniu" drużynami już trzypunktową przewagę.

38.

Rycerze wiosny. Raków wciąż przed Pogonią

Poniedziałek, 7 marca 2022 r.     3
Ani się dobrze nie obejrzeliśmy, a za nami już pięć ekstraklasowych kolejek w 2022 roku. W porównaniu do zeszłotygodniowego zestawienia "wiosennego" rankingu naszej ligi - na jego czele zmieniło się niewiele. Swoje mecze wygrały bowiem najlepsze dotychczas w tej rundzie Raków oraz Pogoń i to te zespoły są najwyżej w stawce.

39.

Rycerze wiosny. Raków przed Pogonią

Poniedziałek, 28 lutego 2022 r.     3
Za nami już cztery wiosenne kolejki ligowe i w porównaniu do zestawienia "Rycerzy wiosny" przed tygodniem - doszło do zmiany lidera. Teraz najlepszym zespołem ekstraklasowym 2022 roku jest częstochowski Raków, który wykorzystał wyraźne potknięcie Pogoni z Lechem. Szczecinianie są aktualnie wiceliderem, a miejsce na podium zachowała Warta.

40.

Rycerze wiosny. Pogoń przed Wartą

Poniedziałek, 21 lutego 2022 r.     1
Już tradycyjnie, tak jak w poprzednich latach, po trzech pierwszych kolejkach nowego roku zaczynamy publikować na naszych łamach ranking "rycerzy wiosny", a więc tabelę ligową, w której pod uwagę brane są tylko wyniki uzyskiwane przez poszczególne drużyny w meczach "rundy wiosennej".

41.

Rycerze wiosny: Legia przed Rakowem i Wartą

Niedziela, 16 maja 2021 r.     1
Najlepszym zespołem w wirtualnej tabeli 2021 roku, a więc "rycerzami wiosny" został zespół warszawskiej Legii, który to miejsce zapewnił sobie już przed tą dzisiejszą - ostatnią kolejką ligową. Warszawski team zdobył w bieżącym roku 35 punktów i o cztery wyprzedził Raków oraz o pięć prawdziwą rewelację wiosny - poznańską Wartę.

42.

Rycerze wiosny: Już nikt nie dogoni Legii

Poniedziałek, 10 maja 2021 r.     0
Tak jak najlepszą drużyną całego sezonu 2020/2021 jest warszawska Legia, tak też wiemy już, że w wirtualnej tabeli wiosny bieżącego roku nikt stołecznego zespołu nie przegoni. Po porażce w Częstochowie z Rakowem nie ma już na to szansy Piast Gliwice, który jako jedyny starał się w ostatnich tygodniach dotrzymywać kroku warszawiakom. W nagrodę za wygraną z zespołem z Gliwic - wspomniany Raków wskoczył na wiosenne podium. Mimo natomiast piątkowego zwycięstwa nad Jagiellonią wciąż na ostatniej pozycji w tabeli wiosny plasuje się Górnik Zabrze.

43.

Rycerze wiosny: Legia przed Piastem

Poniedziałek, 3 maja 2021 r.     0
Za nami już czternaście tegorocznych kolejek ligowych i po nich wciąż najlepszą drużyną w tabeli "rycerzy wiosny" jest warszawska Legia, która w 2021 roku dopisała do swojego dorobku aż 31 punktów. Trzy mniej ma na dziś Piast, a miejsce na podium należy jeszcze do rewelacyjnie spisującej się Warty.

44.

Rycerze wiosny: Legia przed Wartą

Niedziela, 25 kwietnia 2021 r.     1
Po trzynastu kolejkach wiosennej części sezonu 2020/2021 w tabeli "rycerzy wiosny" nie doszło do zmiany lidera, bo tym niezmiennie jest warszawska Legia. Za to za jej plecami nie ma już Piasta, bo ten tylko zremisował w Lubinie, co wykorzystała Warta, która w 2021 roku ma zgromadzone na swoim koncie aż 26 punktów! I jest to można powiedzieć na tym etapie rundy - tylko o cztery mniej od liderującej Legii. Do zmiany doszło ponadto na pozycji wiosennego outsidera, bo od tego tygodnia najgorzej punktującą ekipą ligi w bieżącym roku jest zabrzański Górnik.

45.

Rycerze wiosny: Legia ucieka Piastowi

Środa, 21 kwietnia 2021 r.     4
W dwunastej wiosennej kolejce Ekstraklasy doszło do meczu na szczycie w tabeli "wiosny". Jako że Legia pokonała w nim 1-0 Piasta, więc nie tyle utrzymała liderowanie, ale odskoczyła w rankingu "rycerzy wiosny" od gliwiczan na trzy punkty. Nic nie zmieniło się również na miejscu ostatnim, bo na nim wciąż plasuje się - mimo remisu w Białymstoku - mielecka Stal.

46.

Rycerze wiosny: Warta w pogoni za czołówką

Niedziela, 18 kwietnia 2021 r.     4
Nie zmienia się czołówka tabeli wiosny w 2021 roku. Wciąż na jej czele plasuje się Legia, która wyprzedza Piasta oraz Wartę - z tą jednak różnicą, że swoje mecze w już jedenastej tegorocznej kolejce zremisowały Legia oraz Piast, a że Warta wygrała, wiec na jeden punkt wspomnianą dwójkę dogoniła.

47.

Rycerze wiosny: Piast dogonił Legię

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 r.     4
Remis Legii Warszawa w spotkaniu z Lechem Poznań oraz wygrana w górnośląskich derbach Piasta sprawiły, że w "tabeli wiosny" gliwiczanie dogonili punktowo warszawiaków i przegrywają z nimi jedynie gorszą różnicą bramek. Za tą dwójką niezmiennie plasują się Warta oraz Lechia, które w najnowszej serii gier swoje mecze zremisowały. Na ostatnie miejsce w "wiosennej" tabeli wróciła po porażce w Białymstoku - Cracovia. 

48.

Rycerze wiosny: Na czele bez zmian

Poniedziałek, 5 kwietnia 2021 r.     1
Wiosna 2021 roku należy w naszej lidze do trzech zespołów - Legii Warszawa, Piasta Gliwice oraz Warty Poznań, które jak na razie "odjeżdżają" punktowo reszcie stawki. W komplecie trzy najlepsze w tym roku drużyny wygrały bowiem w świątecznej kolejce ligowej swoje mecze i zanosi się na to, że w grze o podium w wiosennej tabeli Ekstraklasy może w tej trójce zamieszać jedynie gdańska Lechia.

49.

Rycerze wiosny: Legia wciąż liderem

Niedziela, 21 marca 2021 r.     4
Trzy z czterech czołowych zespołów wiosennej tabeli rozgrywek Ekstraklasy wygrały swoje mecze, bo jedynie Lechia nie dopisała w ten weekend punktów, więc w czubie niewiele się zmieniło. Wciąż bowiem lideruje Legia, a za jej plecami znajdują się Piast oraz nadal świetnie punktująca Warta.

50.

Rycerze wiosny: Legia samodzielnym liderem

Poniedziałek, 15 marca 2021 r.     3
Po sześciu rozegranych w 2021 roku kolejkach na czele "tabeli wiosny" były trzy kluby z równą liczbą zdobytych punktów. Po siedmiu został już tylko jeden, a dokładniej warszawska Legia, która jest tym samym samodzielnym liderem rankingu "rycerze wiosny". Za plecami stołecznej ekipy są aktualnie Lechia oraz Piast, a sporo o tej dwójce mogą powiedzieć... kibice krakowskiej Wisły. Zarówno ekipa z Gdańska, jak i z Gliwic, z "Białą Gwiazdą" już grały i swoje z nami zwycięstwa mogą zadedykować przede wszystkim sędziom tych meczów.

51.

Rycerze wiosny: Trzy zespoły na czele

Poniedziałek, 8 marca 2021 r.     4
Przed tygodniem na czele rankingu "rycerzy wiosny" z równym dorobkiem punktów było aż pięć klubów, teraz są tam już jednak tylko trzy. Swoich meczów w szóstej "wiosennej" kolejce nie wygrały bowiem Wisła Kraków oraz Lechia Gdańsk - odpadając ze ścisłej czołówki tabeli wiosny. Na samej zaś górze pozostały Legia, Piast oraz Warta - te w komplecie mają już w tym roku zdobytych po trzynaście punktów.

52.

Rycerze wiosny: Legia przed Wisłą

Niedziela, 28 lutego 2021 r.     18
Po pięciu kolejkach rozegranych w 2021 roku na czele tzw. "tabeli wiosny" uplasowała się warszawska Legia, która mając zdobytych dziesięć punktów lepszą różnicą bramek wyprzedza Wisłę Kraków, Piasta Gliwice oraz Lechię Gdańsk i Wartę Poznań. To w tym roku zdecydowanie najlepiej punktujące drużyny w Ekstraklasie!

53.

Rycerze wiosny: Warta nowym liderem

Poniedziałek, 22 lutego 2021 r.     8
Gdy zapowiadaliśmy na naszych łamach 18. kolejkę bieżącego sezonu ligowego - spotkanie Piasta z Wartą opisaliśmy jako mecz, który wyłonić może samodzielnego lidera rankingu "rycerzy wiosny". Przyznajemy jednak szczerze, że nie spodziewaliśmy się takiego rozstrzygnięcia, jakie ma miejsce. To bowiem beniaminek z Poznania niespodziewanie pokonał dobrze ostatnio punktujących gliwiczan i teraz to Warta jest samodzielnym liderem "wiosennego rankingu"!

54.

Rycerze wiosny: Piast przed Podbeskidziem

Poniedziałek, 15 lutego 2021 r.     7
Już tradycyjnie, tak jak w poprzednich latach, po trzech pierwszych kolejkach nowego roku zaczynamy publikować na naszych łamach ranking "rycerzy wiosny", a więc tabelę ligową, w której pod uwagę brane są tylko wyniki uzyskiwane przez poszczególne drużyny w umownie na dziś nazywanej - "rundzie wiosennej". I w niej na czele mamy cztery zespoły z taką samą liczbą zdobytych punktów. Po siedem dopisały bowiem do swojego dorobku Piast, Podbeskidzie, Warta oraz Pogoń.

55.

Rycerze wiosny. Lech najlepszy, ŁKS najgorszy

Niedziela, 19 lipca 2020 r.     3
Przed laty przydomek "rycerze wiosny" na dobre przylgnął do... Łódzkiego Klubu Sportowego, ale aktualni piłkarze ŁKS-u nie nawiązali do swoich kolegów sprzed lat. W sezonie 2019/2020 łódzka ekipa była najgorszą w lidze i nie nawiązała do dawnych sukcesów swojego klubu. Tym razem na miano "rycerzy" zasłużyli natomiast piłkarze poznańskiego Lecha, który na finiszu wyprzedził w tabeli "wiosny" Legię. "Biała Gwiazda" zakończyła wiosnę na miejscu piątym.

56.

Rycerze wiosny. Zmiana lidera

Środa, 15 lipca 2020 r.     4
Bezbramkowy remis Legii w Gdańsku z Lechią wykorzystała drużyna Lecha Poznań, która po tym jak pokonała 2-1 Cracovię - została najlepiej punktującym zespołem Ekstraklasy w 2020 roku. Porażka z kolei "Białej Gwiazdy" w Lubinie sprawia, że po 16. kolejkach, które to zespoły ligowe rozegrały w bieżącym roku, wiślacy przesunęli się na miejsce piąte. I może warto zaznaczyć, że bez względu na wyniki ostatniej kolejki bieżącego sezonu - podopieczni trenera Artura Skowronka - niżej niż na wspomnianym miejscu piątym już nie będą.

57.

Rycerze wiosny: Kosztowny remis wiślaków

Niedziela, 12 lipca 2020 r.     0
Przed tygodniem, po serii trzech zwycięstw, krakowska Wisła w wirtualnej tabeli "wiosny" zajmowała drugie miejsce i gorsza była w niej jedynie różnicą bramek od warszawskiej Legii. Wczorajszy remis "Białej Gwiazdy" z kielecką Koroną okazał się dla wiślaków dość kosztowny, bo niedzielne zwycięstwa Piasta i Lecha sprawiły, że Wisła wiosną 2020 roku ma aktualnie czwarty wynik w Ekstraklasie. Liderem w wiosennej tabeli pozostała warszawska Legia.

58.

Rycerze wiosny: Wisła dogoniła Legię!

Poniedziałek, 6 lipca 2020 r.     12
Trzecie zwycięstwo z rzędu piłkarzy krakowskiej Wisły doprowadziło nie tylko do tego, że "Biała Gwiazda" zapewniła sobie utrzymanie, ale też przyniosło nam awans w wirtualnej tabeli wiosny. Wiślacy wskoczyli w niej na drugie miejsce, ustępując warszawskiej Legii tylko gorszą różnicą bramek! W meczach, które rozegraliśmy w 2020 roku, zdobyliśmy już 27 punktów!

59.

Rycerze wiosny: Wisła wróciła na podium

Poniedziałek, 29 czerwca 2020 r.     3
Po zwycięstwie nad Górnikiem Zabrze - krakowska Wisła wraca na ligowe podium w wirtualnej tabeli "rycerzy wiosny". Wiślacy tylko gorszym bilansem bramek ustępują w niej wspomnianej ekipie z Zabrza, a tylko trzy punkty więcej od "Białej Gwiazdy" zdobyła w 2020 roku zmierzająca po mistrzostwo Polski - Legia Warszawa! To tylko pokazuje jak dobrze w bieżącym roku punktują wiślacy, którzy zasłużenie zmierzają do swojego głównego celu, jakim jest utrzymanie w lidze!

60.

Rycerze wiosny. Legia wciąż pierwsza, teraz goni ją Górnik

Czwartek, 25 czerwca 2020 r.     2
Mimo straty dwóch punktów w spotkaniu z Jagiellonią - wciąż samodzielnym liderem wiosennej tabeli ligowej naszej Ekstraklasy jest warszawska Legia. Zmieniła się natomiast pozycja "drugiej siły" bieżącego roku, bo aktualnie jest nim drużyna Górnika Zabrze, a więc nasz najbliższy rywal. Warto jednocześnie podkreślić, że po pokonaniu Wisły Płock "Biała Gwiazda" utrzymała piątą pozycję w tabeli "rycerzy wiosny". I to na pewno ciekawe, bo wiślacy w 2020 roku od najlepszej w nim Legii mają zaledwie pięć punktów mniej.

61.

Rycerze wiosny. Legia samodzielnym liderem

Niedziela, 21 czerwca 2020 r.     5
Już 25 punktów zdobyła wiosną 2020 roku warszawska Legia, która spokojnie zmierza po kolejny mistrzowski tytuł. Mimo porażki z Rakowem - wciąż na wysokim piątym miejscu w "tabeli wiosny" plasuje się krakowska Wisła, która w bieżącym roku dopisała do swojego dorobku 18 oczek.

62.

Rycerze wiosny. Wisła przez gorszy bilans bramek piąta

Niedziela, 14 czerwca 2020 r.     0
Bezbramkowy remis Wisły Kraków w Gdyni, przy wygranych Górnika oraz Lecha sprawia, że w wirtualnej tabeli ligowej, w której brane są pod uwagę tylko wyniki osiągane w bieżącym roku, nasz zespół przesuwa się z trzeciego na piąte miejsce. Wprawdzie mamy zdobytych tyle samo punktów, co wspomniani zabrzanie i poznaniacy, ale gorszy od nich bilans bramek. Dzięki niemu liderowanie utrzymała Legia, ale punktowo warszawiaków dogonił Piast.

63.

Rycerze wiosny: Wisła znów na podium

Środa, 10 czerwca 2020 r.     0
Zwycięstwo wiślaków nad Rakowem pozwoliło "Białej Gwieździe" nie tylko zapewnić sobie 13. miejsce na koniec sezonu zasadniczego, ale też trzy zdobyte punkty sprawiają, że podopieczni trenera Artura Skowronka znów znajdują się na ligowym podium w tabeli, która prezentuje wyłącznie wyniki osiągnięte przez zespoły naszej Ekstraklasy w roku 2020. Wisła ustępuje w niej tylko warszawskiej Legii oraz Piastowi Gliwice.

64.

Rycerze wiosny. Wisła już tylko czwarta

Niedziela, 7 czerwca 2020 r.     3
Gdy piłkarskie rozgrywki ligowe niemal na całym świecie zatrzymała pandemia koronawirusa - w Polsce najlepiej punktującą drużyną w 2020 roku była krakowska Wisła. Niemal trzymiesięczna przerwa w grze wywróciła jednak naszą postawę do góry nogami, bo po wznowieniu rywalizacji osłabiona przez liczne absencje swoich piłkarzy "Biała Gwiazda" doznała dwóch porażek. A te sprawiły, że w umownej "wiosennej tabeli" Ekstraklasy Wisła zajmuje już tylko miejsce czwarte.

65.

Rycerze wiosny. Z pierwszego miejsca na trzecie

Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r.     2
Zanim rozpoczęła się przymusowa przerwa w rozgrywkach ligowych, którą przyniosła nam pandemia koronawirusa, krakowska Wisła była najlepiej punktującym zespołem w całej Ekstraklasie. W sześciu wiosennych spotkaniach - wiślacy zdobyli aż 14 punktów i z bilansem bramek 11-3 - patrzyli z góry na resztę stawki "tabeli wiosny". Podopieczni trenera Artura Skowronka bardzo słabo wyglądali jednak na inaugurację ligowego restartu, a porażka aż 0-4 z Piastem sprawiła, że w wiosennej tabeli nie jesteśmy już liderem. Wyprzedziły nas bowiem warszawska Legia oraz ekipa z Gliwic.

66.

Rycerze wiosny. Wisła najlepsza jest!

Poniedziałek, 9 marca 2020 r.     15
Po sześciu wiosennych kolejkach ligowych najlepszą drużyną w Ekstraklasie jest krakowska Wisła! "Biała Gwiazda" jest jedyną niepokonaną ekipą w 2020 roku! Nasza drużyna zdobyła 14 punktów, o jeden więcej od Legii oraz o dwa od Piasta. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że "Biała Gwiazda" pochwalić się może najlepszą defensywą w lidze, bo w sześciu spotkaniach straciliśmy tylko trzy bramki!

67.

Rycerze wiosny. Czołówka bez zmian

Środa, 4 marca 2020 r.     3
Kolejka numer pięć w 2020 roku w naszej Ekstraklasie nie przyniosła zmian w czołówce tabeli tzw. "rycerzy wiosny". W niej dwa najlepiej punktujące zespoły w trwającej rundzie solidarnie wygrały - Wisła pokonała bowiem 2-0 Cracovię, a Legia w takich samych rozmiarach ograła Lechię. Wspomniane ekipy mają po 13. zdobytych punktów, wciąż jednak lepszy bilans bramkowy mają od wiślaków warszawiacy i to oni dzięki niemu - nieznacznie wyprzedzają Wisłę.

68.

Rycerze wiosny. Legia przed Wisłą

Niedziela, 1 marca 2020 r.     3
Po czterech kolejkach ligowej wiosny w tabeli "rycerzy wiosny" mamy zmianę lidera. Bramka stracona przez Wisłę Kraków w doliczonym czasie gry w meczu z Wisłą Płock, kosztowała "Białą Gwiazdę" utratę dwóch cennych punktów! Nie są więc już podopieczni trenera Artura Skowronka jedynym zespołem w lidze, który w 2020 roku zalicza komplet zwycięstw. Wiślacy mają aktualnie dziesięć zdobytych punktów i jest to taki sam dorobek, jak warszawska Legia. Ta po czterech kolejkach wiosny ma jednak od Wisły lepszą różnicę bramek.

69.

Rycerze wiosny. Biała Gwiazda bezapelacyjnym liderem!

Niedziela, 23 lutego 2020 r.     30
Zgodnie z coroczną tradycją - od trzeciej kolejki "wiosennej" części rozgrywek ligowych - na naszych łamach starać się będziemy publikować tabelę, w której znajdziecie zdobycze punktowe i bramkowe drużyn naszej Ekstraklasy, osiąganych tylko w ramach trwającej rundy, czyli tabelę tzw. "rycerzy wiosny". Ta po trzech kolejkach 2020 roku wygląda dla "Białej Gwiazdy" znakomicie! Jesteśmy bowiem jedynym zespołem w lidze z kompletem zwycięstw, a do tego bez straty bramki! Aż miło popatrzeć!

70.

Rycerze wiosny. Piast bierze wszystko

Niedziela, 19 maja 2019 r.     3
Bezapelacyjnie najlepsza drużyna piłkarskiej wiosny w 2019 roku, którym był Piast Gliwice, sięgnął nie tylko po wirtualny tytuł "rycerzy wiosny", ale zdobywając w tej rundzie aż tuzin punktów więcej od Legii - po trzech kolejnych tytułach dla warszawskiego klubu - to piłkarze Waldemara Fornalika zdobyli mistrzostwo Polski!

71.

Rycerze wiosny. Piast przed Cracovią

Środa, 15 maja 2019 r.     0
Wprawdzie najlepsza drużyna wiosny 2019 roku, którą jest Piast Gliwice, tym razem nie dopisała kompletu punktów, bo tylko zremisowała w Szczecinie z Pogonią, ale przy porażkach dwóch pozostałych czołowych dotychczas drużyn "wiosny", a więc Zagłębia Lubin oraz Legii Warszawa, ten duet przegoniła właśnie Cracovia. Nie zmienia to jednak faktu, że gliwiczanie zdobyli w bieżącym roku aż 38 punktów, czyli dokładnie o dziesięć więcej od ekipy Legii Warszawa. To dokładnie wyjaśnia dlaczego tabela ligowa całego sezonu wygląda tak, a nie inaczej.

72.

Rycerze wiosny. Piasta Gliwice w wiosennej tabeli już nikt nie dogoni!

Niedziela, 12 maja 2019 r.     1
Po wygranej z Jagiellonią Białystok, ekipa Piasta Gliwice wskoczyła nie tylko na pierwsze miejsce w tabeli całego bieżącego sezonu, ale też zapewniła sobie zwycięstwo w tabeli tzw. "rycerzy wiosny". W bieżącym roku podopieczni Waldemara Fornalika zdobyli w piętnastu rozegranych spotkaniach aż 37 punktów i jest to aż o dziewięć więcej od kolejnych w wiosennym zestawieniu - Zagłębia Lubin i Legii Warszawa.

73.

Rycerze wiosny. Piast nie do zatrzymania

Poniedziałek, 6 maja 2019 r.     3
Ekipa Piasta Gliwice, po wygranej na Łazienkowskiej, ma już siedem punktów więcej zdobytych wiosną bieżącego roku od kolejnych drużyn w zestawieniu tzw. "rycerzy wiosny", którymi są Zagłębie Lubin oraz Legia Warszawa. Gliwiczanie są więc nie do zatrzymania i dziś chyba nie ma kibica w Polsce, który nie zadawałby sobie pytania - czy ktoś Piasta w ogóle zatrzyma? A jeśli nie, to jak piłkarze Waldemara Fornalika bieżący sezon zakończą?

74.

Rycerze wiosny. Piast niezmiennie liderem

Poniedziałek, 29 kwietnia 2019 r.     15
Kolejne zwycięstwo, w już trzeciej finałowej kolejce ligowej wiosny Piasta Gliwice sprawia, że zespół ten niezmiennie jest liderem w rankingu "rycerzy wiosny" i ma w tym roku cztery punkty zdobyte więcej od warszawskiej Legii, z którą zmierzy się w najbliższej kolejce. Na tę chwilę będzie to prawdziwy mecz na szczycie Ekstraklasy!

75.

Rycerze wiosny: Piast umocnił się na prowadzeniu

Czwartek, 25 kwietnia 2019 r.     0
Najlepszą drużyną wiosny 2019 roku pozostaje niezmiennie ekipa Piasta Gliwice, która w dwunastu spotkaniach zapisała na swoim koncie już aż 28 punktów. Zespół prowadzony przez trenera Waldemara Fornalika ma cztery punkty więcej od drugiej w tym zestawieniu Legii oraz pięć od Zagłębia Lubin. Swój pierwszy wiosenny komplet punktów zapisała na swoim koncie Arka Gdynia, ale wciąż jest wiosną najsłabiej punktującą drużyną ligi.

76.

Rycerze wiosny: Piast wraca na fotel lidera

Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r.     0
Zwycięstwo w Gdańsku, w 31. kolejce ligowej, oznacza dla Piasta Gliwice nie tylko umocnienie się na trzeciej pozycji w tabeli całego sezonu, ale korzystając z wpadki Zagłębia Lubin - ekipa z Górnego Śląska to teraz najlepszy zespół ligowej wiosny. W jedenastu meczach Piast wywalczył aż 25 punktów i dzierży też berło teamu z najlepiej grającą defensywą.

77.

Rycerze wiosny: Zagłębie Lubin nadal liderem

Sobota, 13 kwietnia 2019 r.     2
Porażka w Lubinie to duże rozczarowanie dla kibiców Wisły, bo przekreśliło nasze marzenia o grze w górnej "ósemce", ale też patrząc na tabelę wiosennej części sezonu widać, że grę o miejsce w górze tabeli przegraliśmy z nie byle kim, bo nasz dzisiejszy pogromca to jak na razie prawdziwi "rycerze wiosny". W dziesięciu wiosennych meczach lubinianie zdobyli aż 23 punkty.

78.

Rycerze wiosny. Zagłębie Lubin wiosną najlepsze

Poniedziałek, 8 kwietnia 2019 r.     26
O tym jak trudne zadanie czeka w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Ekstraklasy piłkarzy Wisły Kraków, niech świadczy aktualna tabela "rycerzy wiosny". W niej prezentujemy wyniki osiągane przez poszczególne zespoły ligowe tylko w trakcie rywalizacji w bieżącym roku i tutaj samodzielnym liderem zostało właśnie lubińskie Zagłębie, z którym to przyjdzie nam się zmierzyć w najbliższą sobotę. "Miedziowa" drużyna dopisała do swojego dorobku w dziewięciu wiosennych meczach aż 20 punktów, czyli aż o siedem więcej od wiślaków.

79.

Rycerze wiosny. Piast wrócił na fotel lidera

Środa, 3 kwietnia 2019 r.     2
Zwycięstwo Piasta Gliwice z Wisłą Płock, przy jednoczesnym remisie Zagłębia Lubin z Górnikiem Zabrze sprawiły, że ponownie liderem klasyfikacji wiosennej części sezonu w Ekstraklasie jest ekipa z Gliwic. A warto przypomnieć, że to właśnie gliwiczanie będą teraz rywalem "Białej Gwiazdy" i dla nas jest to kluczowe spotkanie w walce o miejsce w najlepszej "ósemce" ligi.

80.

Rycerze wiosny. Zmiana lidera

Niedziela, 31 marca 2019 r.     4
Porażka Piasta Gliwice w Gdańsku sprawiła, że po siedmiu kolejkach ligowej wiosny nowym liderem rankingu na najlepszą ekipę wiosennej części bieżącego sezonu jest lubińskie Zagłębie. To pokonało bowiem Wisłę Płock i wyprzedziło o jeden punkt dotychczas liderujący w tym zestawieniu zespół Waldemara Fornalika. Po jakże efektownej i wysokiej wygranej nad Legią - na piąte miejsce wiosennej tabeli wskoczyła nasza "Biała Gwiazda". Jednocześnie wiślacy są najskuteczniejszą drużyną w tym roku, mają bowiem na swoim koncie już szesnaście bramek!

81.

Rycerze wiosny: Piast umocnił się na prowadzeniu

Niedziela, 17 marca 2019 r.     3
Kolejne zwycięstwo ekipy Piasta Gliwice sprawia, że przy remisie Zagłębia Lubin oraz przy porażce Cracovii, ekipa Waldemara Fornalika została samodzielnym liderem tabeli "rycerzy wiosny", a więc takiej, w której po każdej kolejce ligowej prezentujemy wyniki osiągane przez poszczególne zespoły wyłącznie w tegorocznej części sezonu. Tabela ta lepiej wygląda też dla "Białej Gwiazdy", bo dziękie wygranym derbom wiślacy wskoczyli w niej na ósme miejsce.

82.

Rycerze wiosny. Piast nadal liderem

Poniedziałek, 11 marca 2019 r.     5
Niezmiennie trzema najlepszymi drużynami wiosennej części bieżącego sezonu Ekstraklasy są drużyny Piasta Gliwice, Zagłębia Lubin oraz Cracovii, które w pięciu wiosennych kolejkach zdobyły solidarnie po 12 punktów. Zupełnie odmienna sytuacja spotyka ekipę Arki Gdynia, bo ta wciąż nie zdobyła w tym roku choćby jednego "oczka".

83.

Rycerze wiosny. Po czterech kolejkach najlepszy Piast

Poniedziałek, 4 marca 2019 r.     14
Najlepszą drużyną Ekstraklasy w pierwszych czterech pełnych kolejkach wiosennej części rozgrywek, jest aktualnie zespół Piasta Gliwice. Podopieczni trenera Waldemara Fornalika zgromadzili dziewięć punktów i choć tyle samo dopisała Cracovia i Zagłębie Lubin, to gliwiczanie mają na swoim koncie najlepszy bilans bramkowy.

84.

Rycerzy wiosny czas zacząć

Poniedziałek, 25 lutego 2019 r.     11
Trzy pełne kolejki ligowe w tegorocznej części rozgrywek Ekstraklasy, to dobry moment, aby wznowić stałą pozycję na naszych łamach, a więc prezentowaną przez nas tabelę tzw. "rycerzy wiosny" - czyli wyników, które poszczególne zespoły naszej ligi osiągają w "wiosennej" części rywalizacji. A w niej samodzielnym liderem jest zespół Cracovii. "Pasy" notują ostatnio kapitalną passę zwycięstw i są jedyną drużyną, która w meczach rozegranych w 2019 roku zanotowała komplet punktów.

Znaleziono 84 wyników zapytania.