Szukano tagu: Zapowiedź kolejki


1.

Zapowiedź 4. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 18 września 2020 r.     0
Bez wątpienia szlagierem 4. kolejki spotkań w sezonie ligowym 2020/2021 będzie potyczka warszawskiej Legii z liderującym Górnikiem Zabrze. W czekającej nas właśnie serii gier rozegrane zostaną ponadto dawno nieoglądane przez kibiców derby Poznania. Szukająca pierwszej wygranej "Biała Gwiazda" zmierzy się ze swoją imienniczką z Płocka.

2.

Zapowiedź 3. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 11 września 2020 r.     4
Za nami pierwsza w sezonie 2020/2021 przerwa reprezentacyjna i po niej czas najwyższy wrócić do gry w Ekstraklasie. A w niej liderujący Górnik podejmować będzie Lechię, z kolei plasujący się tuż za zabrzanami Śląsk zmierzy się z Lechem. I to właśnie to spotkanie zapowiada się na jedno z najciekawszych w 3. kolejce bieżących rozgrywek. Trzecia z drużyn z kompletem punktów, a więc Zagłębie, zmierzy się z Rakowem. Szukająca zaś pierwszego w tym sezonie zwycięstwa "Biała Gwiazda" zagra w Szczecinie.

3.

Zapowiedź 2. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 28 sierpnia 2020 r.     4
Przed nami już druga kolejka ligowa sezonu 2020/2021 i w niej największym hitem ma być potyczka podrażnionej odpadnięciem z kwalifikacji Ligi Mistrzów Legii, z białostocką Jagiellonią. Swój pierwszy mecz w bieżących rozgrywkach zagra na własnym stadionie krakowska Wisła, która podejmować będzie Śląsk Wrocław.

4.

Zapowiedź 1. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 21 sierpnia 2020 r.     13
Spotkaniem Zagłębia z Lechem zainaugurowany zostanie nowy sezon ligowy - 2020/2021, który startuje właśnie dziś. Zanosi się na to, że może on być najbardziej szalonymi rozgrywkami ostatnich lat, bo widząc jak trwająca wciąż pandemia paraliżuje rozgrywki sportowe na świecie - całkiem możliwe, że sparaliżuje je także u nas. Zresztą już teraz do pauzujących za kartki i kontuzjowanych - dochodzi nowa absencja, a mianowicie - zarażony. Nie zmienia to jednak faktu, że dziś powiedzieć należy "czas-start".

5.

Zapowiedź 37. kolejki PKO Ekstraklasy

Sobota, 18 lipca 2020 r.     1
To już ostatnia kolejka tego niewątpliwie trudnego dla każdego klubu naszej Ekstraklasy sezonu. I chyba dla wielu "na szczęście" ostatnia seria gier odbędzie się bez większych emocji. Oczywiście część meczów to będzie jeszcze gra o wyższe miejsce w tabeli, a na czoło wybija się korespondencyjna potyczka Lecha i Piasta o wicemistrzostwo, ale te najważniejsze rozstrzygnięcia już jednak znamy. Tak jak i to, że od ligi odpoczywać będziemy wyjątkowo krótko, wszak nowy sezon ligowy wystartuje po zaledwie pięciotygodniowej przerwie.

6.

Zapowiedź 36. kolejki PKO Ekstraklasy

Wtorek, 14 lipca 2020 r.     1
Przed nami już przedostatnia kolejka innego niż zawsze sezonu ligowego 2019/2020, który rozpoczął się 19 lipca 2019 roku, a zakończy dokładnie rok później. Dla sporej części klubów finał sezonu będzie już rywalizacją na sporym luzie, bo najważniejsze rozstrzygnięcia są znane. Jedynymi ważnymi są rywalizacja Piasta z Lechem o wicemistrzostwo Polski oraz Lecha i Śląska o miejsce premiowane grą w europejskich pucharach. Przy czym do tego ostatniego poznaniacy potrzebują już tylko jednego punktu w dwóch meczach lub jednego potknięcia się wrocławian.

7.

Zapowiedź 35. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 10 lipca 2020 r.     6
Przed nami jeszcze tylko trzy kolejki bieżącego sezonu, który z wiadomych powodów przedłużył nam się o kilkanaście tygodni. W dole tabeli wszystko jest już wiadome, z kolei na jej górze czekamy na ostatnie rozstrzygnięcia. Legia potrzebuje bowiem i wciąż tylko punktu, aby przesądzić losy mistrzostwa, jednocześnie po awansie Cracovii i Lechii do finału Pucharu Polski - skomplikowała się droga do europejskich pucharów Śląskowi Wrocław. Czwarte miejsce w tabeli to za mało, aby w nich zagrać.

8.

Zapowiedź 34. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 3 lipca 2020 r.     2
Przed nami już 34. kolejka ligowa sezonu 2019/2020, po której najważniejsze rozstrzygnięcia mogą być już znane. Warszawskiej Legii brakuje bowiem już tylko jednego punktu, aby zapewnić sobie mistrzostwo Polski. O ten legioniści powalczą w sobotę na stadionie Lecha Poznań. Już dziś natomiast poznać możemy rozstrzygnięcia na dole ligowej stawki. Ewentualna bowiem wygrana krakowskiej Wisły z Łodzi, przy porażce Arki w Kielcach - może przesądzić o degradacji zarówno gdynian, jak i kielczan.

9.

Zapowiedź 33. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 26 czerwca 2020 r.     8
Trwa ligowy maraton, bo przypomnijmy - kolejki numer 32. oraz 33. rozgrywane są nieprzerwanie przez siedem następujących po sobie dni. I w ich trakcie poznaliśmy już pierwsze rozstrzygnięcie, jakim jest spadek do I ligi Łódzkiego Klubu Sportowego. Czy w ten weekend poznamy kolejne? To możliwe, bo jeśli Legia w meczu na szczycie pokona Piasta, a we Wrocławiu potknie się Lech - w Warszawie będą już mogli świętować tytuł.

10.

Zapowiedź 32. kolejki PKO Ekstraklasy

Wtorek, 23 czerwca 2020 r.     7
Jeszcze dobrze nie opadły emocje po pierwszej kolejce ligowej finałowej części bieżącego sezonu, a przed nami solidny maraton z Ekstraklasą, która grać będzie przez najbliższe siedem dni z rzędu! I po takiej dawce będą za nami kolejki numer 32. i 33. My co zrozumiałe zajmiemy się teraz tą najbliższą i w niej najbardziej interesuje nas oczywiście "wiślacka potyczka", bo przed nami rywalizacja Wisły Kraków z Wisłą Płock. A gdzie jeszcze będzie ciekawie? Zapewne w Białymstoku, gdzie tamtejsza "Jaga" podejmować będzie Legię.

11.

Zapowiedź 31. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 19 czerwca 2020 r.     5
Po wznowieniu rywalizacji w Ekstraklasie mamy za sobą już cztery pełne kolejki, a przed nami finałowe siedem, które zadecydują o tym, która z drużyn sięgnie po mistrzostwo Polski oraz czy zmieni się jeszcze układ sił w dole ligowej stawki. W pierwszej kolejce dodatkowej części sezonu za największy szlagier uznać można niewątpliwie potyczkę Piasta z Lechem. "Białą Gwiazdę" czeka mecz z częstochowskim Rakowem.

12.

Zapowiedź 30. kolejki PKO Ekstraklasy

Sobota, 13 czerwca 2020 r.     3
Przed nami ostatnia kolejka zasadniczej części sezonu ligowego 2019/2020 i w porównaniu do finałowych batalii w poprzednich latach - tym razem emocji będzie znacznie mniej. Wiemy już bowiem które z drużyn zagrają w grupie "mistrzowskiej", a które powalczą o utrzymanie, ale też wciąż każdy punkt będzie dla wielu drużyn na wagę złota. Jak choćby w czekającej nas rywalizacji "Białej Gwiazdy" z gdyńską Arką.

13.

Zapowiedź 29. kolejki PKO Ekstraklasy

Wtorek, 9 czerwca 2020 r.     21
Przed nami już prawdziwy finisz zasadniczej części sezonu ligowego Ekstraklasy, a ten solidnie przyśpieszy, bo 29. kolejka zaplanowana została na dwa dni, tj. we wtorek oraz w środę. Wielbiciele ligowego oglądania będą więc musieli wybierać, który mecz oglądać, bo odbywać się będą równolegle - po dwa na dany termin. A gdzie będzie najciekawiej? Patrząc na ligową tabele, gdzie wiele może się jeszcze zmienić - można powiedzieć, że... wszędzie, choć na pewno na pierwszy plan wybijają się derby Górnego Śląska, w których Piast podejmować będzie Górnika. W poszukiwaniu przełamania "Biała Gwiazda" podejmować będzie Raków.

14.

Zapowiedź 28. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 5 czerwca 2020 r.     8
Jeszcze dobrze nie opadł "kurz" po pierwszej po restarcie kolejce ligowej, a przed nami już seria gier numer dwa. W niej wciąż toczy się ostra walka o jak najlepszą pozycję wyjściową przed fazą finałową ligi, bo wciąż nie wiemy kto dokładnie zagra w grupie "mistrzowskiej", a kto w "spadkowej". W tej ostatniej już na pewno znajdzie się "Biała Gwiazda", którą po bardzo słabym wznowieniu rywalizacji i po bolesnej porażce w Gliwicach - czeka jeszcze trudniejsze zadanie, jakim będzie potyczka z rozpędzoną w drodze do kolejnego mistrzostwa Legią...

15.

Zapowiedź 27. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 29 maja 2020 r.     5
Po dwunastu tygodniach przerwy na stadiony ligowe wracają zespoły naszej Ekstraklasy. Powrót to jeszcze niepełny, bo w związku z sytuacją epidemiczną - zabraknie kibiców, ale Ci ze zdwojoną siłą wspierać będą swoje drużyny na odległość. I choć wielu sceptycznie podchodziło do pomysłu wznowienia rywalizacji, to przynajmniej na razie wygrywa optymizm. I oby pozostał on w tym projekcie aż do jego końca!

16.

Zapowiedź 26. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 6 marca 2020 r.     24
Hitem 26. kolejki będzie niewątpliwie potyczka aktualnego wicemistrza z mistrzem Polski, bo już w niedzielę Legia podejmować będzie Piasta. Dla nas najważniejszym wydarzeniem tej serii gier będzie oczywiście rywalizacja Wisły z Lechem, która z racji dobrej postawy w poprzednich meczach obydwu ekip zapowiada się niezwykle ciekawie. Bardzo ważnym meczem kolejka numer 26 też się zakończy, bo jej finałem będzie spotkanie przedostatniej Korony z ostatnim w tabeli ŁKS-em.

17.

Zapowiedź 25. kolejki PKO Ekstraklasy

Wtorek, 3 marca 2020 r.     4
Bez najmniejszych wątpliwości największym wydarzeniem 25. kolejki ligowej sezonu 2019/2020 będą zaplanowane na dzisiaj derby Krakowa, które rozegrane zostaną na stadionie przy ulicy Kałuży. "Pasy" walczyć będą o to, aby ruszyć jeszcze w pogoń za Legią, Wisła z kolei mocno musi oglądać się za siebie, aby znów nie znaleźć się na miejscu spadkowym.

18.

Zapowiedź 24. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 28 lutego 2020 r.     5
Przed nami iście mocna kolejka, bo też w zbliżający się weekend odbędzie się potyczka na samym szczycie ligowej stawki, czyli mecz Legii z Cracovią. Ciekawie będzie też na innych stadionach, bo w niedzielę rozegrane zostaną derby Dolnego Śląska, a także mecz "o wszystko" dla ŁKS-u, który wybiera się do Gdyni. W Krakowie czeka nas za to miła chwila, bo na Reymonta ze swoją Wisłą Płock zawita Radosław Sobolewski. I choć przywitanie się z nim dla każdego kibica "Białej Gwiazdy" jest obowiązkiem, to już później będzie tylko i wyłącznie ostra walka o punkty!

19.

Zapowiedź 23. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 21 lutego 2020 r.     11
Z zapowiedzią kolejnej reformy ligowych rozgrywek do meczów 23. serii gier sezonu 2019/2020 przystąpią piłkarze jeszcze wciąż z zapewnionym emocjami systemem ESA37. Bo nie ulega wątpliwości, że jest to system rozgrywek, który przyprawiał wprawdzie trenerów o zaburzenia sercowe, ale też dostarczał produkt, przy którym na pewno nie było nudno. Jak będzie w nowym rozdaniu, dopiero się przekonamy. A jak będzie w 23. serii gier Ekstraklasy? Tutaj raczej nudzić się nie będziemy, bo w trwającym rozdaniu ligowym wciąż każda z drużyn ma o co walczyć!

20.

Zapowiedź 22. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 14 lutego 2020 r.     10
Jeszcze dobrze nie opadł kurz po pierwszej kolejnej nowej rundy ligowych zmagań, a już czeka nas seria gier numer dwa. Rozpoczniemy ją w Zabrzu, gdzie Górnik podejmować będzie Arkę, co może oznaczać ważne rozstrzygnięcia w dole ligowej stawki. Czy dojdzie do zmian na górze? Liderująca Legia zagra w Bełchatowie z Rakowem, a goniącą ją Cracovię czeka trudna potyczka z Lechem. Trzecia w tabeli Pogoń zmierzy się ze Śląskiem, z kolei "Biała Gwiazda" zagra w Lubinie.

21.

Zapowiedź 21. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 7 lutego 2020 r.     20
Czterdzieści osiem dni zimowej przerwy ligowej minęło błyskawicznie i znów czekają nas ekstraklasowe emocje. Przed nami pierwsza kolejka "wiosennej" części rozgrywek sezonu 2019/2020, która będzie równie szybka. Siedemnaście serii gier rozegrane zostanie w przeciągu niewiele ponad trzech miesięcy, bo liga zakończy się już 17 maja. Kto cieszyć będzie się na jej końcu, a kto zaleje się łzami? Na razie kibice większości zespołów nie mają powodów do zadowolenia, bo zimą nastąpiła solidna wyprzedaż wielu ważnych piłkarzy.

22.

Zapowiedź 20. kolejki PKO Ekstraklasy

Czwartek, 19 grudnia 2019 r.     0
Przed nami nietypowa, bo rozpoczynająca się w czwartek, a kończąca w sobotę - ostatnia kolejka ligowa w 2019 roku. W niej już na starcie czeka nas mocne uderzenie, bo w meczu za "sześć punktów" krakowska Wisła zagra w Łodzi z ŁKS-em. I będzie to bój nie tylko o to, aby nie "zimować" na ostatnim miejscu w tabeli. O to, aby pozostać z kolei na miejscu pierwszym ekipa Legii zagra w Lubinie i tylko od niej samej zależy, czy jesienną część sezonu zakończy na fotelu lidera.

23.

Zapowiedź 19. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 13 grudnia 2019 r.     7
Liderująca Pogoń gra dziś w Krakowie i jest to dla nas oczywiście najważniejsze spotkanie 19. serii gier w Ekstraklasie, ale nie tylko przy Reymonta zanosi się na ciekawe widowisko. Równie interesująco - choć bez obecności kibiców - może być też we Wrocławiu, gdzie Śląsk podejmować będzie Lecha, a także w Białymstoku, gdzie szukająca zmian Jagiellonia podejmować będzie Lechię. Przed nami już przedostatnia kolejka ligowa w 2019 roku!

24.

Zapowiedź 18. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 6 grudnia 2019 r.     1
Niewątpliwie hitem 18. kolejki ligowej będzie potyczka na jej zakończenie, w której liderujący Śląsk podejmować będzie Legię, ale nie tylko we Wrocławiu będzie ciekawie, tym bardziej, że już w piątek czekają nas dwa mecze "za sześć punktów", w których Korona zmierzy się z Arką, a Górnik z "Białą Gwiazdą". Na pewno warto też zwrócić uwagę na spotkanie, które odbędzie się w Szczecinie, gdzie Pogoń zmierzy się z Piastem.

25.

Zapowiedź 17. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 29 listopada 2019 r.     7
Przed nami już 17. kolejka ligowa i tym razem nie ma w niej "wielkich hitów", choć emocji nie powinno brakować. Liderująca Pogoń wybiera się do Gdyni i jest niewątpliwie faworytem konfrontacji z walczącą o pozostanie w lidze Arką. Będąca na drugim miejscu w tabeli Cracovia jedzie również do zespołu z samego dołu ligowej stawki, bo zmierzy się z ŁKS-em. Najtrudniejsze zadanie z ekip z czołówki czeka Śląsk, który wybiera się do Gliwic. "Biała Gwiazda" swoją passę porażek postara się przerwać w rywalizacji z Lechią.

26.

Zapowiedź 16. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 22 listopada 2019 r.     5
Po ostatniej w tym roku przerwie na mecze reprezentacyjne - czeka nas finisz rywalizacji w Ekstraklasie w 2019 roku. Piłkarze rozegrają w nim jeszcze pięć kolejek, po których udadzą się na zimowe urlopy. Przed nami seria gier numer 16. i w niej bez wątpienia za największy hit uznać trzeba potyczkę do niedawna liderującej Pogoni, z aktualnie pierwszą w tabeli Legią. Na starcie sezonu lepsi byli szczecinianie, czy Legia im się za tamten mecz odpłaci? Na mecz "Białej Gwiazdy" przyjdzie nam poczekać do niedzieli, kiedy to wiślacy zagrają we Wrocławiu.

27.

Zapowiedź 15. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 8 listopada 2019 r.     3
Przed nami ostatnia kolejka pierwszej części sezonu, po której znów czeka nas reprezentacyjna przerwa. Jakieś szlagiery? A i owszem, bo też świetnie spisująca się w ostatnim czasie Wisła Płock podejmować będzie Cracovię, a zaraz potem liderująca Legia zmierzy się z Górnikiem. Ciekawie powinno być też w Gliwicach oraz w Gdańsku, gdzie odpowiednio Piast zmierzy się z Jagiellonią, a Lechia zagra z Pogonią. Po sześciu kolejnych ligowych porażkach "Białą Gwiazdę" czeka spotkanie na własnym stadionie z Arką Gdynia.

28.

Zapowiedź 14. kolejki PKO Ekstraklasy

Sobota, 2 listopada 2019 r.     7
Pierwsza runda rywalizacji ligowej sezonu 2019/2020 powoli dobiega końca, wszak w świąteczny listopadowy weekend czeka nas już 14. kolejka spotkań. W niej do miana hitów uchodzić może zaplanowane na sobotę potyczki Cracovii z Lechią, a także Pogoni z Lechem. W niedzielę odbędą się derby Górnego Śląska, a dopiero w poniedziałek dowiemy się, czy Wisła Płock utrzyma swoje sensacyjne liderowanie w tabeli oraz czy Wisła Kraków wreszcie przerwie swoją katastrofalną passę porażek.

29.

Zapowiedź 13. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 25 października 2019 r.     2
Przed nami najbardziej "przesądna" kolejka ligowa każdego sezonu, ale też najbardziej "wygodna". Zawsze będzie można bowiem zrzucić ewentualne niepowodzenie na "pecha". Trzynasta seria spotkań zacznie się od mocnego uderzenia, bo liderująca Pogoń przyjechała do Krakowa, aby zmierzyć się z mającą bardzo ambitne cele Cracovią. Od jeszcze mocniejszego zresztą też się skończy, bo ostatnim spotkaniem tej kolejki będzie "ligowy klasyk", w którym Legia podejmować będzie "Białą Gwiazdę".

30.

Zapowiedź 12. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 18 października 2019 r.     0
Po drugiej w bieżącym sezonie przerwie na mecze reprezentacyjne - na ligowe boiska wraca Ekstraklasa. I już na starcie czeka nas mecz liderującej Pogoni, która zagra w Lubinie. Zaraz potem na murawę wybiegną piłkarze "Białej Gwiazdy", którzy podejmować będą aktualnego mistrza Polski z Gliwic. Ciekawe będzie też w sobotę, bo po kolejne zwycięstwo - tym razem do Kielc - pojedzie Wisła Płock, a potem czekają nas dwa następne hity, w których Legia zmierzy się z Lechem, a Jagiellonia z Cracovią. W niedzielę z kolei rozegrane zostaną Derby Trójmiasta!

31.

Zapowiedź 11. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 4 października 2019 r.     12
Przed nami druga w bieżącym sezonie kolejka, po której nastąpi przerwa reprezentacyjna, a to oznacza, że każda z drużyn przystąpić będzie chciała do niej w jak najlepszych nastrojach. Czy więc na pozycji lidera pozostanie po niej Pogoń? To całkiem możliwe, bo "Portowcy" podejmują beniaminka z Częstochowy. Za hit 11. kolejki uznać można potyczkę aktualnych mistrzów i wicemistrzów Polski, bo Piast zmierzy się w niedzielę z Legią. Po dwóch ligowych porażkach z rzędu - "Biała Gwiazda" wybiera się na trudny wyjazd do Poznania.

32.

Zapowiedź 10. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 27 września 2019 r.     9
Sporo hitów czeka nas w dziesiątej kolejce ligowej sezonu 2019/2020. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście derbowa potyczka Wisły z Cracovią, ale nie tylko przy Reymonta zanosi się na mecz "podwyższonych emocji"! Te zapowiadają się bowiem również przy Łazienkowskiej, gdzie Legia podejmować będzie Lechię, a także przy Słonecznej w Białymstoku, bo tam Jagiellonia zmierzy się z liderującą Pogonią.

33.

Zapowiedź 9. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 20 września 2019 r.     7
Przed nami dziewiąta kolejka rozgrywek Ekstraklasy i zapowiada się ona wyjątkowo ciekawie. Hitem piątku będzie niewątpliwie potyczka Lecha z Jagiellonią, a podobnych szlagierów będzie więcej. W sobotę czekają nas bowiem derby Dolnego Śląska, a w niedzielę wiceliderująca Cracovia podejmować będzie Legię. "Białą Gwiazdę" czeka tym razem wyjazd do Płocka i spotkanie z zespołem Radosława Sobolewskiego.

34.

Zapowiedź 8. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 13 września 2019 r.     2
Za nami pierwsza w sezonie 2019/2020 przerwa reprezentacyjna i od razu po niej czeka nas sporo ligowych hitów. Już na "dzień dobry" spotkanie, które w ostatnich latach elektryzowało kibiców. Mająca ambitne na te rozgrywki plany Jagiellonia podejmować będzie Legię. Ciekawie będzie też w sobotę, kiedy to Lechia zmierzy się z Lechem. Liderujący Śląsk jedzie do Zabrza, a "Biała Gwiazda" do Kielc.

35.

Zapowiedź 7. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 30 sierpnia 2019 r.     3
Przed nami siódma kolejka ligowa, po której nastąpi pierwsza w tym sezonie reprezentacyjna przerwa. W takiej sytuacji kibice poszczególnych zespołów mocno liczą na to, że ich zespół zaprezentuje się jak najlepiej, tak by oczekiwanie na kolejny mecz upływał w przyjemniejszej atmosferze. Seria gier numer siedem zapowiada się nam jednocześnie bardzo ciekawie, a do miana wydarzenia urasta potyczka liderującego Śląska, z wiceliderem ze Szczecina. Ciekawie powinno być też w Gliwicach, gdzie Piast podejmie Lechię.

36.

Zapowiedź 6. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 23 sierpnia 2019 r.     2
Można chyba śmiało powiedzieć, że dobrze się "nie obejrzeliśmy", a przed nami już szósta kolejka ligowa sezonu 2019/2020. W niej już na jej inaugurację czeka nas mecz naszej "Białej Gwiazdy", którą czeka trudny wyjazd do Białegostoku, gdzie tamtejsza Jagiellonia mocno liczy na to, że zacznie gonić liderującą parę Śląsk - Pogoń. Wrocławianie zagrają tym razem w Gdańsku i może być trudno podtrzymać kapitalną passę. Teoretycznie łatwiejsze zadanie czeka szczecinian, którzy znów zagrają w poniedziałek, kiedy to podejmować będą "Nafciarzy" z Płocka.

37.

Zapowiedź 5. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 16 sierpnia 2019 r.     0
Przed nami już piąta kolejka ligowa sezonu 2019/2020, w której czeka nas niewątpliwie kilka ciekawych potyczek. Już zresztą na starcie będzie ciekawie, kiedy to w Krakowie "Biała Gwiazda" podejmować będzie ofensywnie grający ŁKS. Liderujący Śląsk zmierzy się z Cracovią, a w trenerskim debiucie Radosław Sobolewski, ze swoją Wisłą Płock, zagra w Gliwicach. Podbudowana pucharowym awansem Legia zmierzy się z Zagłębiem, a wicelider ze Szczecina wybiera się do Kielc.

38.

Zapowiedź 4. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 9 sierpnia 2019 r.     2
Tym razem nietypowo, bo tylko 14 zespołów rozegra w planowanym terminie czwartą kolejkę rozgrywek Ekstraklasy. Marząca o miejscu w Lidze Europy Legia swój mecz z Wisłą Płock przełożyła, więc tym razem mamy do zaliczenia siedem spotkań. I już na starcie czeka nas rywalizacja "na szczycie" ligowej stawki, w której liderujący Lech podejmować będzie ekipę Śląska. "Białą Gwiazdę" czeka tym razem trudny wyjazd do wiceliderującej Pogoni.

39.

Zapowiedź 3. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 2 sierpnia 2019 r.     3
Jeszcze dobrze pamiętamy okres, w którym czekaliśmy na start piłkarskich rozgrywek w Polsce, a przed nami już 3. kolejka zmagań w nowym sezonie i... niemal w komplecie pożegnanie się naszych eksportowych drużyn z rozgrywkami europejskich pucharów. Na sporym z tego powodu kacu przystąpimy do kolejnych meczów ligowych, w których liderująca Pogoń wybiera się do obitego na... Łotwie - Piasta, a drugi w tabeli Śląsk do zmęczonej swoją własną postawą w Finlandii - Legii. "Białą Gwiazdę" czeka mecz dopiero w poniedziałek, kiedy to podejmiemy Górnika.

40.

Zapowiedź 2. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 26 lipca 2019 r.     6
Przed nami druga seria gier w Ekstraklasie i kolejna dawka piłkarskich emocji. Wielkich hitów w tej kolejce raczej nie ma, ale też każdy z zespołów chce jak najlepiej wystartować, bo nic tak nie buduje morale, jak zwycięstwa. Przed tygodniem żadna z drużyn, która grała jako gospodarz - nie odniosła wygranej, patrząc jednak na zestaw par czekającej nas kolejki - tym razem powinno się to zmienić.

41.

Zapowiedź 1. kolejki PKO Ekstraklasy

Piątek, 19 lipca 2019 r.     9
Długi okres wyczekiwania za nami! Już dziś startuje bowiem piłkarska Ekstraklasa, która w nowej batalii zmienia się dość solidnie. Przede wszystkim po zakończeniu sezonu - z ligą pożegnają się aż trzy zespoły, a nie jak dotychczas - dwa. Do zmian zaliczyć też można nowego sponsora tytularnego oraz te na rynku medialnym. Ligę będzie można oglądać bowiem nie tylko w Canal+ Sport, ale również w TVP, a jakby tego było mało - nie tylko abonenci nc+, ale i Cyfrowego Polsatu - mogą mieć dostęp do meczów! A jak te będą wyglądać? Pierwsza próba już dziś!

42.

Zapowiedź 37. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Sobota, 18 maja 2019 r.     9
Pełen emocji sezon ligowy 2018/2019 - zwłaszcza dla kibiców "Białej Gwiazdy" - dobiega właśnie końca. Dla nas kończy się on happy-endem, bo choć przyszło nam walczyć "jedynie" w grupie spadkowej, to patrząc na jesienno-zimowe zawirowania, sam fakt pozostania w lidze traktować można w kategorii... cudu. Można też śmiało przyznać, że podobnie trzeba byłoby podchodzić do ewentualnych zmian w najważniejszych miejscach w tabeli. Ciężko bowiem liczyć na to, że Piast Gliwice wypuści ogromną szansę na mistrzostwo, podobnie jak i Wisła Płock na utrzymanie!

43.

Zapowiedź 36. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Poniedziałek, 13 maja 2019 r.     1
Już dziś wystartuje przedostatnia kolejka ligowych zmagań w Ekstraklasie. Wprawdzie formalnie gra się wtedy w formule "multiligi" i w każdej z grup rywalizacja przebiegać powinna o tym samym czasie, ale organizacja finałów Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Polsce sprawia, że Arka już dziś podejmować będzie "Białą Gwiazdę", bo na ten turniej zwolnić musi swój stadion. Zwolnień może być jednak więcej, bo przed nami prawdziwy finał zmagań, a że nie każdy będzie po nim usatysfakcjonowany, to i rozstania są więcej niż pewne.

44.

Zapowiedź 35. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 10 maja 2019 r.     2
Przed nami już absolutnie ostatnie dziesięć dni z Ekstraklasą sezonu 2018/2019. I wciąż nie wiemy kto zostanie mistrzem Polski, na co szansę nadal mają trzy zespoły. Wciąż także nie wiemy kogo - poza sosnowieckim Zagłębiem - z ligi pożegnamy, bo matematycznie aż pięć ekip nie może być pewne utrzymania. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak przygotować się do absolutnego finału ligi. Ten się właśnie rozpoczyna!

45.

Zapowiedź 34. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 3 maja 2019 r.     7
Wprawdzie szeroko rozumiane środowisko sędziowskie broniło decyzji sędziego Daniela Stefańskiego z poprzedniej kolejki - w meczu Lechii z Legią. Wprawdzie szefostwo kolegium również rzewnie stawało w jego obronie, to dziwnym trafem arbitra z Bydgoszczy, ale mieszkającego... w Warszawie, nie zobaczymy w 34. kolejce ligowej. A ta zapowiada się bardzo ciekawie. Zresztą już teraz ostrzymy sobie zęby na rywalizację Legii z Piastem, którą sędziować będzie Szymon Marciniak. Także z Mazowsza. Mecz "Białej Gwiazdy" z Górnikiem poprowadzi natomiast Paweł Gil.

46.

Zapowiedź 33. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 26 kwietnia 2019 r.     9
Fani serialu "Gra o tron" ekscytują się właśnie finałowymi odcinkami tej serii, ale też w naszej Ekstraklasie czeka nas kolejka, która w grze o naszą ligową koronę - wyjaśnić może bardzo wiele. Ostatnie wyniki sprawiły bowiem, że choć głównych kandydatów do tego, aby zasiąść na "żelaznym tronie" wciąż jest dwóch, to kto wie, czy po 33. serii gier na poważnie do walki o niego nie włączy się ten trzeci?! Jeśli Piast Gliwice pokona dziś Cracovię, a mierząca się w sobotę Lechia - zremisuje z Legią - różnica punktowa pomiędzy tą trójką będzie minimalna!

47.

Zapowiedź 32. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Wtorek, 23 kwietnia 2019 r.     3
Miłośników polskiej Ekstraklasy czeka niezwykły tydzień. Nie dalej jak wczoraj zakończyliśmy kolejkę spotkań numer 31., a już dziś czeka nas start serii gier numer 32., po której od razu wystartuje kolejka 33. Wszystko to oznacza, że mecze polskiej ligi będzie można oglądać nieprzerwanie przez aż osiem dni! A co czeka nas w kolejce najbliższej? Liderująca od soboty Legia wybiera się do Poznania i liczy na piąte kolejne zwycięstwo. Na przerwanie złej passy liczą natomiast piłkarze Lechii, wybierający się do Szczecina.

48.

Zapowiedź 31. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Sobota, 20 kwietnia 2019 r.     2
Finałową część bieżącego sezonu zaczynamy z przytupem, bo świątecznie. 31. kolejka rozegrana zostanie w okresie wielkanocnym i bez wątpienia już na starcie sporo może wyjaśnić. Liderującej Lechii przyjdzie bowiem zmierzyć się z bardzo dobrze spisującym się wiosną Piastem, z kolei Legia podejmować będzie Cracovię, która w tym roku komplet punktów z Łazienkowskiej już wywiozła. Sporo dziać się będzie też w dole tabeli, bo też zajmujące miejsca spadkowe drużyny Zagłębia Sosnowiec i Arki - zagrają na wyjazdach, odpowiednio do Legnicy i Zabrza.

49.

Zapowiedź 30. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Sobota, 13 kwietnia 2019 r.     4
Wielomiesięczne zmagania na boiskach Ekstraklasy właśnie dziś będą mieć swój finał, bo to właśnie 13 kwietnia 2019 roku czekają nas ostatnie rozstrzygnięcia pierwszej części rywalizacji, przed podziałem na dwie grupy. Kto więc zagra w wymarzonej "ósemce"? O trzy miejsca powalczy aż pięć zespołów, ale nie oznacza, że tylko na ich stadionach, odbywać się będzie nerwowe nasłuchiwanie wyników. System ESA37 sprawia, że do samego końca liczy się każdy zdobyty punkt oraz bramka. Bój o jak najlepsze miejsce w tabeli, przed finałem sezonu, czas zacząć!

50.

Zapowiedź 29. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 5 kwietnia 2019 r.     9
Przedostatnia kolejka ligowa zasadniczej części sezonu 2018/2019 w piłkarskiej Ekstraklasie zapowiada się niezwykle ciekawie. Wciąż bowiem nie wiemy które drużyny znajdą się w "grupie mistrzowskiej". Matematycznie pewne w niej miejsca są bowiem na razie zaledwie trzy. O to, aby w niej zagrać, wciąż walczy ekipa "Białej Gwiazdy", która podejmować będzie tym razem lidera wiosennej części sezonu, którym jest Piast Gliwice. Na innych stadionach będzie jednak równie ciekawie, jak choćby w Gdańsku, gdzie liderująca Lechia podejmować będzie Lecha.

51.

Zapowiedź 28. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Wtorek, 2 kwietnia 2019 r.     4
Przełom marca i kwietnia to mocno intensywny okres dla piłkarzy Ekstraklasy, jeszcze dobrze nie opadł bowiem kurz po meczach 27. kolejki, a przed nami już seria gier numer 28. Upływać ona będzie pod hasłem "zwalniają trenerów", bo też wyniki 27. kolejki nie oszczędziły aż dwóch! I to w "topowych" klubach. Nas oczywiście najbardziej interesować będzie występ wiślaków w Sosnowcu, bo właśnie na stadionie aktualnego outsidera zagrają w tej serii gier podopieczni trenera Macieja Stolarczyka.

52.

Zapowiedź 27. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 29 marca 2019 r.     10
Po przerwie na mecze reprezentacyjne wraca do gry piłkarska Ekstraklasa i to z przytupem. W niedzielę czeka nas bowiem ligowy klasyk, w którym Wisła - przy komplecie publiczności - podejmować będzie Legię, a to nie jedyny hit tej kolejki. Za taki uznać też trzeba potyczkę niepokonanej u siebie i liderującej Lechii, z wygrywającym mecz za meczem Piastem, a także równie ciekawie zapowiadającą się konfrontację Pogoni z Jagiellonią.

53.

Zapowiedź 26. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 15 marca 2019 r.     5
Bez dwóch zdań najważniejszym wydarzeniem 26. kolejki będą Derby Krakowa. I choć w ostatnich tygodniach znacznie lepiej punktowały "Pasy", to jak to zwykle w potyczce derbowej bywa - trudno wskazać faworyta. Bez dwóch jednak zdań mecz ten ma jak zwykle solidny ciężar gatunkowy. Po dwóch meczach bez zwycięstwa liderująca Lechia jedzie w ten weekend szukać kompletu punktów do Sosnowca, a goniąca ją i podrażniona odpadnięciem z rozgrywek Pucharu Polski Legia podejmować będzie ekipę Śląska Wrocław.

54.

Zapowiedź 25. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 8 marca 2019 r.     7
Wprawdzie ciężko wśród par 25. kolejki ligowej znaleźć jakieś wielkie jej "hity", ale jak to bywa w naszej lidze - raczej nigdzie nie będzie nudno, bo też powoli zbliżamy się do finiszu zasadniczej części sezonu, po której dojdzie do decydującej rywalizacji. A przed nią każda z drużyn będzie chciała mieć jak najlepszą pozycję wyjściową.

55.

Zapowiedź 24. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 1 marca 2019 r.     3
Przed nami już czwarta kolejka ligowa w 2019 roku i pierwsza rozgrywana w miesiącu marcu. W niej ciężko doszukiwać się szlagierów, bo ułożyła się według dość ciekawego schematu. W każdej parze rywalizować będą bowiem ze sobą zespoły zajmujące aktualnie miejsce w górnej części tabeli z tymi, które znajdują się w dolnej grupie ligowej stawki. Jeśli te pierwsze udowodnią swoją wyższość - kreska oddzielająca obydwie grupy może się solidnie pogrubić.

56.

Zapowiedź 23. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 22 lutego 2019 r.     9
Całkiem niezły bagaż spotkań, mają do rozegrania piłkarze Ekstraklasy w miesiącu lutym. Wprawdzie wciąż za oknami - kalendarzowa zima, a przyjdzie im zaliczyć już trzecią kolejkę meczów rundy - było nie było - wiosennej. W niej czeka nas zapowiadana na szlagier potyczka Lecha z Legią i można byłoby tak mniemać, gdyby nie kiepska postawa obydwu ekip, które swój start do gry w 2019 roku na pewno nie zaliczą do specjalnie udanych. My oczywiście trzymać będziemy mocno kciuki za piłkarzy "Białej Gwiazdy", którzy udają się na stadion liderującej Lechii.

57.

Zapowiedź 22. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 15 lutego 2019 r.     10
Przed nami już druga "wiosenna" kolejka ligowa bieżącego sezonu i zapowiada się ona aż nadto ciekawie. Już bowiem na inaugurację czekają nas mecze, które każdy chętnie zobaczy, bo też w Szczecinie Pogoń podejmować będzie Górnika, a w Gliwicach Piast podenerwowanego ostatnim niepowodzeniem Lecha. W sobotę do miana hitu urasta potyczka Lechii w Kielcach, a w niedzielę Legia podejmować będzie dzierżącą niezłą passę zwycięstw Cracovię. Dla nas najważniejsze spotkanie zaplanowano na poniedziałek, kiedy to Jakub Błaszczykowski oficjalnie wróci na Reymonta!

58.

Zapowiedź 21. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 8 lutego 2019 r.     10
Niezwykle burzliwa była to dla nas przerwa w ligowej rywalizacji, ale najważniejsze jest to, że zakończona dla nas happy-endem! Dlatego też dziś z uśmiechem na twarzach możemy znów zacząć emocjonować się sportem! Bo to właśnie dzisiaj - choć aura jest jeszcze iście zimowa - startuje rywalizacja w naszej Ekstraklasie. I choć "Biała Gwiazda" na swój pierwszy mecz ligowy w 2019 roku poczekać będzie musiała do poniedziałku, to emocji do tego momentu także nie powinno zabraknąć.

59.

Zapowiedź 20. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Czwartek, 20 grudnia 2018 r.     19
Przed nami już ostatnia seria spotkań, przed przerwą zimową, ale już przed nią wiadomo, które zespoły spędzą ją w czołowej "ósemce", a które o niej myśleć będą przez tygodnie, które dzielą nas od wznowienia rywalizacji. I tak jak najlepsze osiem drużyn znamy, tak nie wiemy kto zostanie "mistrzem jesieni", bo choć najbliżej jest tego Lechia, to na teraz ma tylko trzy punkty więcej od goniącej ją Legii. "Białą Gwiazdę" czeka rywalizacja z lekko ostatnio odrodzonym Lechem Poznań, który wciąż chce też włączyć się do walki o najwyższe miejsca.

60.

Zapowiedź 19. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 14 grudnia 2018 r.     6
Przed nami przedostatnia kolejka ligowej rywalizacji w 2018 roku i tę zaczniemy w Płocku, od potyczki tamtejszych "Nafciarzy" z "Białą Gwiazdą". Trzecia w tabeli Jagiellonia podejmować będzie Zagłębie Lubin, wiceliderująca Legia zmierzy się z Piastem, a lider z Gdańska wybiera się do Legnicy.

61.

Zapowiedź 18. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 7 grudnia 2018 r.     2
Hitem 18. kolejki ligowej bieżącego sezonu będzie bez wątpienia spotkanie na szczycie tabeli, w którym Lechia Gdańsk podejmować będzie warszawską Legię. Pewne jest, że ktoś w tej potyczce punkty straci i bez wątpienia będzie to chciała wykorzystać trzecia w tabeli Jagiellonia, bo ta wybiera się na mecz z naszą lekko "leżącą na deskach" Wisłą. Czy nasi piłkarze będą się jeszcze w stanie podnieść?

62.

Zapowiedź 17. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 30 listopada 2018 r.     8
Przed nami już siedemnasta seria spotkań sezonu 2018/2019 w Ekstraklasie i w niej mamy co najmniej kilka meczów, które zapowiadają się więcej niż ciekawie. Już zresztą na starcie rywalizacji zagrają zespoły z czołówki - liderująca Lechia we Wrocławiu oraz aktualnie trzecia Jagiellonia, która podejmować będzie rozpędzoną ostatnio Arkę. Na mecz "Białej Gwiazdy" przyjdzie nam poczekać do soboty, kiedy to zmierzymy się w Legnicy z obijaną ostatnio przez wszystkich Miedzią.

63.

Zapowiedź 16. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 23 listopada 2018 r.     10
Po ostatniej w tym roku reprezentacyjnej przerwie - piłkarze Ekstraklasy wracają na ligowe boiska, aby rozegrać jeszcze pięć ostatnich kolejek, przed zimową przerwą. Ta która czeka nas w najbliższy weekend będzie dość wyjątkowa, bo rozegrana zostanie w innym, niż dotychczas znaliśmy schemacie. Na piątek zaplanowano bowiem tylko jeden mecz, z kolei na niedzielę aż trzy. Na spotkanie "Białej Gwiazdy" przyjdzie nam poczekać do poniedziałku, kiedy to wiślacy zmierzą się w Gdyni z tamtejszą Arką. Hitem kolejki będzie bez wątpienia potyczka Lechii z "Jagą".

64.

Zapowiedź 15. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 9 listopada 2018 r.     6
Przed nami ostatnia seria spotkań, pierwszej części rywalizacji w Ekstraklasie, po której wszystkie zespoły będą mieć już pomiędzy sobą rozegrane przynajmniej jedno spotkanie. Po tej kolejce czeka nas ponadto kolejna reprezentacyjna przerwa, więc każda z drużyn, może mieć dodatkową motywację, aby przetrwać ją w jak najlepszych nastrojach. A gdzie w 15. kolejce będzie najciekawiej? Być może w Szczecinie, gdzie dobrze spisująca się ostatnio Pogoń, podejmować będzie Legię. Liderująca Lechia zmierzy się z Cracovią, a Jagiellonia zagra z Lechem.

65.

Zapowiedź 14. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 2 listopada 2018 r.     3
W związku z tym, że w bieżącym tygodniu rozgrywane były mecze 1/16 finału Pucharu Polski, bez futbolu na krajowym podwórku kibice funkcjonowali zaledwie jeden dzień, tj. w czwartek. Dość płynnie przechodzimy tym samym do 14. serii spotkań rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2018/2019. W niej już dziś czeka nas mecz niemalże na szczycie ligowej stawki, w którym piąty Piast podejmować będzie czwartą Wisłę. Za hit tej serii gier uchodzi bez wątpienia zaplanowane na niedzielę spotkanie Lecha z z liderującą Lechią.

66.

Zapowiedź 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 26 października 2018 r.     14
Przed nami już trzynasta kolejka ligowa, która dla osób przesądnych jawić się może jako ta "pechowa". Z drugiej zaś strony - nasi ligowcy będą mieli na co zwalić ewentualne niepowodzenia. Czasami szukają bowiem usprawiedliwień w pogodzie, innym razem skupiają się na sędziach, czy krzywiźnie boisk. Tym razem każdego pecha będzie można przesunąć w stronę "trzynastki". A co w tej serii gier zapowiada się najciekawiej? Niewątpliwie mecz Jagiellonii z Legią oraz trójmiejskie derby. My na mecz "Białej Gwiazdy" czekać będziemy musieli aż do poniedziałku.

67.

Zapowiedź 12. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 19 października 2018 r.     11
Po drugiej, w bieżącym sezonie ligowym, przerwie na mecze reprezentacyjne czekają nas w ten weekend spotkania 12. kolejki rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy. W niej bez wątpienia największym hitem będzie ligowy "klasyk", w którym wiceliderująca Legia podejmować będzie trzecią w tabeli Wisłę Kraków. A to nie jedyny ciekawy mecz w tej serii spotkań. Już bowiem na starcie prowadząca w ekstraklasowej stawce Lechia Gdańsk wybiera się do Gliwic na mecz z dobrze radzącym sobie w tym sezonie Piastem.

68.

Najważniejszy mecz rundy! Dziś przed nami Derby Krakowa!

Niedziela, 7 października 2018 r.     11
Przed startem każdego sezonu, jedną z czynności spółki, która prowadzi rozgrywki ligowe, jest ustalenie terminarza. Gdy zaś ten podawany jest do publicznej wiadomości - kibice sprawdzają, kiedy czekać ich będą te najważniejsze mecze. A takimi są zawsze spotkania derbowe. Dziś przed nami pierwsze z nich w bieżącym sezonie. Ekipa "Białej Gwiazdy" wybiera się na stadion Cracovii, aby powalczyć o utrzymanie prymatu w mieście! Poprzednia wizyta na obiekcie przy ulicy Kałuży wypadła dla nas znakomicie. Nie mamy więc nic przeciwko, aby to powtórzyć!

69.

Zapowiedź 11. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 5 października 2018 r.     2
Ostatnia kolejka ligowa, przed kolejną reprezentacyjną przerwą, zapowiada się niezwykle ciekawie. Oczywiście przede wszystkim dla kibiców z Krakowa, wszak czekają nas w ten weekend kolejne derby naszego miasta. Ale ciekawie powinno być nie tylko pod Wawelem. Bardzo dobrze spisujący się ostatnio Śląsk podejmować będzie bowiem Legię, a wreszcie zdobyte trzy punkty przez Lecha powodują, że ten o kolejny ich komplet powalczy w Zabrzu.

70.

Zapowiedź 10. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 28 września 2018 r.     2
Przed nami już 10. kolejka ligowa i w niej ciężko szukać wprawdzie wielkich "hitów", ale kilka spotkań zapowiada się naprawdę ciekawie. Już zresztą w piątek czekają nas występy drużyn z czołówki - Lechii i Legii. "Biała Gwiazda" zagra tym razem na własnym stadionie, podejmując Koronę Kielce. Liderująca Jagiellonia zmierzy się ze Śląskiem. Ciekawie będzie też zapewne w potyczce derbowej Piasta z Górnikiem oraz dwóch drużyn zajmujących aktualnie dwa ostatnie miejsca w tabeli, a więc Zagłębia Sosnowiec i Cracovii.

71.

Zapowiedź 9. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 21 września 2018 r.     3
Przed nami już 9. kolejka ligowa, w której już na jej starcie czeka nas potyczka liderującej aktualnie Wisły Kraków w Szczecinie, z tamtejszą Pogonią. Chrapkę na ewentualne potknięcie wiślaków ma całkiem sporo zespołów, bo też w czołówce mamy solidny ścisk, a różnica pomiędzy pierwszą "Białą Gwiazdą", a szóstą Legią, wynosi tylko trzy punkty. Wspomnianych legionistów czeka jednak niełatwy wyjazd, bo do Legnicy, gdzie tamtejsza Miedź mocno walczyć będzie o wskoczenie do górnej części ligowej stawki.

72.

Zapowiedź 8. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 14 września 2018 r.     15
To będzie całkiem mocny weekend, z wracającą do gry po reprezentacyjnej przerwie Ekstraklasą. Już na dzień dobry czekają nas bowiem derby Dolnego Śląska i potyczka Zagłębia ze Śląskiem. W sobotę grać będziemy natomiast "mecz na szczycie", bo wiceliderująca Wisła podejmować będzie pierwszą aktualnie w tabeli Lechię. W niedzielę z kolei czeka nas "ekstraklasowy klasyk", a więc potyczka Legii z Lechem. Jeśli więc po dwóch tygodniach przerwy ktoś stęsknił się za polską piłką ligową - dostanie jej całkiem niezłą dawkę.

73.

Zapowiedź 7. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 31 sierpnia 2018 r.     12
Przed nami już siódma kolejka ligowa bieżących rozgrywek i będzie to seria gier niezwykle dla wszystkich ważna. Po niej nastąpi bowiem pierwsza w bieżącym sezonie przerwa na mecze reprezentacyjne i będzie to z jednej strony czas na małe podsumowanie dotychczasowych osiągnięć, a z drugiej - czas na kolejne ładowanie akumulatorów i nadrabianie braków.

74.

Zapowiedź 6. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 24 sierpnia 2018 r.     12
Przed nami już szósta kolejka bieżących rozgrywek ligowych, w których najciekawiej zapowiada się wyjazdowa rywalizacja wciąż liderującego Lecha Poznań z lubińskim Zagłębiem. W tej serii gier czekają nas też "derby Mazowsza", czyli mecz Legii z Wisłą Płock, a także "derby Pomorza", w których dołująca Pogoń zmierzy się z dobrze spisującą się Lechią. "Biała Gwiazda" podejmować będzie tym razem niewygodnego dla siebie w poprzednich rozgrywkach Górnika Zabrze - i to także jeden z tych meczów, który zapowiada się niezwykle interesująco.

75.

Zapowiedź 5. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 17 sierpnia 2018 r.     5
"Można skupić się na lidze" - to po wczorajszych występach polskich drużyn w europejskich pucharach hasło więcej niż obowiązujące. Jeszcze w II rundzie eliminacji było 1-5 w dwumeczu Górnika z AS Trenčín, a w III solidarne po 1-4 z klubami z Belgii - Jagiellonii i Lecha oraz prawdziwa "wisienka na torcie", czyli odpadnięcie Legii z mistrzem Luksemburga! Tak... z mistrzem ligi półzawodowej! Zanosi się na to, że spodziewane zwiększenie wpływów dla klubów, z tytułu nowych praw do transmitowania polskiej piłki kopanej, może nie być aż tak okazałe!

76.

Zapowiedź 4. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 10 sierpnia 2018 r.     2
Czwartą kolejkę ligową rozpoczynamy ze sporym dylematem. Po czwartkowych występach reprezentantów naszego kraju na europejskim podwórku, ciężko bowiem nie zastanawiać się, czy ma to nadal jakikolwiek sens? Czy warto interesować się polską piłką, przekładając ją nawet nad życie prywatne, tworząc z niej coś więcej niż hobby, podczas gdy z roku na rok coraz głębiej brniemy w bagnie piłkarskich kompromitacji? Z zaślepioną miłością bywa czasami tak, że kiedyś i ona ma swój koniec, ale zanim zagłębimy się w tych rozważaniach do reszty - znów... zagramy!

77.

Zapowiedź 3. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 3 sierpnia 2018 r.     8
Jeszcze dobrze się nie obejrzeliśmy, a mamy już za sobą dwie pełne kolejki ligowe, a już w najbliższy weekend rusza trzecia. W niej kilka spotkań zapowiada się co najmniej interesująco, jak choćby w Gliwicach, gdzie mający na swoim koncie komplet punktów Piast, podejmie również dotychczas bezbłędne Zagłębie. Bez wątpienia szlagierowo zapowiadają się także mecze Legii z Lechią, Śląska z Lechem, czy Jagiellonii z krakowską Wisłą.

78.

Zapowiedź 2. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 27 lipca 2018 r.     3
Najlepiej na inaugurację sezonu 2018/2019 zaprezentowały się drużyny z Dolnego Śląska - Miedź Legnica, Śląsk Wrocław oraz Zagłębie Lubin. Wygrały bowiem swoje mecze i w drugiej kolejce bez wątpienia zamierzają kontynuować dobrze rozpoczętą walkę o punkty. Przed nami seria spotkań numer dwa, w której "Białą Gwiazdę" czeka rywalizacja właśnie ze wspomnianą Miedzią.

79.

Zapowiedź 1. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 20 lipca 2018 r.     34
To już dziś! Do gry wraca dla wielu "najlepsza liga świata", dla innych "najdziwniejsza", dla jeszcze innych "najśmieszniejsza" - ale najważniejsze chyba, że nasza! Ponownie będziemy więc mogli pasjonować się skrzydłowymi nie podnoszącymi swoich głów przed dośrodkowywaniami, plagą defensywnych napastników, którzy ostatnimi czasy namiętnie nawiedzają Ekstraklasę, jak i kolejnymi, nakładającymi się na siebie skandalami na tle sportowym, organizacyjnym, jak i finansowym. Witajcie w Ekstraklasie. Sezon 2018/2019 czas zacząć!

80.

Zapowiedź 37. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Sobota, 19 maja 2018 r.     7
Przed nami ostatni akord sezonu 2017/2018 i choć tym razem grano bez "dzielenia punktów" po rundzie zasadniczej, to dopiero kolejka numer 37. przyniesie nam decydujące rozstrzygnięcia. Na mistrzostwo wciąż szansę mają bowiem dwa zespoły, a mianowicie Legia i Jagiellonia. O ostatnie miejsce premiowane grą w europejskich pucharach walczą aż trzy - Wisła Płock, Górnik oraz Wisła Kraków! To jednak dopiero w niedzielę, sobota to bowiem emocje w Gliwicach, gdzie tamtejszy Piast zmierzy się w bezpośredniej grze o utrzymanie z Bruk-Betem Termaliką.

81.

Zapowiedź 36. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Sobota, 12 maja 2018 r.     1
To już przedostatni weekend z Ekstraklasą, podczas którego mecze w poszczególnych grupach, a więc "spadkowej" oraz "mistrzowskiej" rozgrywane będą o tej samej porze. Czy po niej znać będziemy już najważniejsze rozstrzygnięcia? To możliwe, bo jeśli punkty znów pogubią Sandecja i Bruk-Bet Termalika - mogą znaleźć się w I lidze. Jeśli zaś potkną się Jagiellonia oraz Lech, to trzecie z rzędu mistrzostwo, świętować może Legia.

82.

Zapowiedź 35. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Wtorek, 8 maja 2018 r.     7
To już prawdziwy finisz ekstraklasowych zmagań sezonu 2017/2018, wchodzimy bowiem w decydującą część rywalizacji. W zaplanowanej na wtorek oraz środę 35. kolejce sporo wyjaśnić może się bowiem znów w dole tabeli, ale i oczywiście na jej górze. W grze o utrzymanie czekają nas bowiem dwa bezpośrednie pojedynki drużyn zagrożonych spadkiem, a więc Piasta z Lechią oraz Bruk-Betu Termaliki z Sandecją. Na górze zaś stawki liderująca Legia podejmować będzie Wisłę Płock, a Lech zmierzy się z Jagiellonią. "Białą Gwiazdę" czeka "domowa" potyczka z Zagłębiem.

83.

Zapowiedź 34. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 4 maja 2018 r.     9
W najbliższych dniach piłkarska Ekstraklasa mocno przyśpieszy. W przeciągu dziesięciu dni rozegrane zostaną trzy pełne kolejki i kto wie, czy to właśnie nie one zadecydują o końcowych rozstrzygnięciach bieżącego sezonu. Już zresztą na inaugurację czekającej nas 34. serii gier mamy spotkanie, które przesądzić może o losach zespołu z Niecieczy. Z kolei na jej zakończenie marzenia o mistrzostwie podtrzymać lub zaprzepaścić może Jagiellonia. Piłkarzy "Białej Gwiazdy" czeka tym razem wyjazd do Kielc.

84.

Zapowiedź 33. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 27 kwietnia 2018 r.     14
Przed nami trzecia kolejka finałowej części sezonu ligowego 2017/2018 i w niej liderujący Lech podejmować będzie Górnika. To spotkanie zaplanowano na sobotę i poznaniacy będą już wiedzieć jak poradziła sobie goniąca go Legia, bo ta w piątkowy wieczór zmierzy się z Koroną. Trzecia z walczących o mistrzostwo drużyn podejmować będzie naszą "Białą Gwiazdę" i szczerze mówiąc sami jesteśmy ciekawi, jak po ostatnich niepowodzeniach zagrają w tym meczu wiślacy.

85.

Zapowiedź 32. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 20 kwietnia 2018 r.     9
Przed nami druga kolejka finałowej części sezonu i w niej najpierw wszystkie oczy skierowane będą na Lubin, gdzie swojej szansy na mistrzostwo szukać będzie Lech, a następnie na Kielce, w których zagubioną formę znaleźć będzie chciała Jagiellonia. W niedzielę z kolei czekają nas "derby Polski", bo przed nami ekstraklasowy klasyk, czyli potyczka Wisły z Legią! Jest więc przed nami prawdziwie gorąca seria spotkań!

86.

Zapowiedź 31. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 13 kwietnia 2018 r.     12
Pierwszą kolejkę fazy "play-off" rozpoczniemy kolejnymi derbami Trójmiasta, tym razem rozgrywanymi na boisku Arki. Na pewno nie mniej ciekawie będzie w Poznaniu, gdzie Lech będzie chciał potwierdzić swoje aspiracje. Bardzo ważne z kolei spotkanie dla losów pozostania w lidze zostanie rozegrane we Wrocławiu i będzie to starcie ekip, które najdłużej czekają na ligowe zwycięstwo. "Biała Gwiazda" tym razem zagra dopiero w poniedziałek i będzie to nasz mecz w Płocku, gdzie liczymy, że powalczymy jeszcze o przedłużenie nadziei na ciekawą końcówkę tego sezonu.

87.

Zapowiedź 30. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Sobota, 7 kwietnia 2018 r.     2
Przed nami już ostatnia kolejka zasadniczej części sezonu 2017/2018 i choć wielu kibicom nie podoba się obowiązujący system rozgrywek ESA37, to niezaprzeczalnym faktem jest, że sprawia on iż w czekającej nas właśnie serii gier - nie ma ani jednego spotkania, w którym nie byłoby meczu bez stawki! Od górnej części tabeli, poprzez wciąż niezakończoną rywalizację o "ósemkę", aż po walkę o jak najlepszą pozycję wyjściową w grze o utrzymanie w lidze.

88.

Zapowiedź 29. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Sobota, 31 marca 2018 r.     3
Przed nami już przedostatnia kolejka sezonu zasadniczego Ekstraklasy i patrząc na zestaw par - nie ma w niej meczu bez stawki. Tym bardziej, że bez "dzielenia" punktów, każdy zdobyty teraz - będzie mieć taką samą wartość w finale sezonu, a jakąkolwiek stratę odrabiać będzie niezwykle trudno.

89.

Zapowiedź 28. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 16 marca 2018 r.     11
Rozgrywana tuż przed zbliżającą się przerwą na spotkania reprezentacyjne 28. kolejka Ekstraklasy zapowiada się nad wyraz ciekawie. Na trzy serie gier, przed końcem sezonu zasadniczego, o miejsce w "ósemce" powalczy w niej m.in. Zagłębie, które zagra z Piastem - i spotkanie to zainauguruje tę kolejkę. Nie mniej ciekawie będzie w Białymstoku, gdzie podrażniony ostatnią klęską lider, którym wciąż jest Jagiellonia, podejmie Arkę. "Biała Gwiazda" wybierze się tym razem do stolicy na ligowy klasyk. A czy z sukcesem, o tym przekonamy się w niedzielę!

90.

Zapowiedź 27. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 9 marca 2018 r.     3
Do końca rundy zasadniczej, rozgrywek Ekstraklasy, pozostały już zaledwie cztery kolejki. I w tej, która czeka nas właśnie teraz, mamy znów do obejrzenia niewątpliwy szlagier, bo za taki uznać należy rywalizację podrażnionego pechową porażką w Warszawie - sprzed tygodnia - Lecha, z rozpędzoną i liderującą Jagiellonią. Goniąca tę ostatnią Legia tym razem szukać będzie punktów w Gdańsku. Te wręcz musi do swojego dorobku dopisać w ten weekend "Biała Gwiazda", oczywiście jeśli po 30. kolejkach zamierza znaleźć się w tej lepszej "ósemce" ligi.

91.

Zapowiedź 26. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 2 marca 2018 r.     18
Przed piłkarzami Ekstraklasy finisz małego ligowego maratonu, składającego się z trzech pełnych kolejek, które trzeba było rozegrać w przeciągu zaledwie jedenastu dni. W poprzedniej serii gier mieliśmy jeden prawdziwy "hicior", w którym liderująca Jagiellonia zabawiła się z Legią. O podobnym wyczynie marzy poznański Lech, bo teraz to "Kolejorz" wybiera się na Łazienkowską. Kibice "Białej Gwiazdy" na to co pokażą wiślacy poczekać będą musieli aż do poniedziałku, kiedy to przyjdzie nam się zmierzyć z wygrywającym mecz za meczem liderem z Białegostoku.

92.

Zapowiedź 25. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Wtorek, 27 lutego 2018 r.     11
W bez wątpienia anormalnych warunkach pogodowych przyjdzie piłkarzom rozegrać 25. kolejkę ligową, bo też panujące w Polsce mrozy sprawią, że na każdym stadionie zasiądzie tylko garstka najwierniejszych fanów. To pokazuje, że analizy możnych panów z PZPN-u, czy Ekstraklasy SA, nijak ma się do rzeczywistości. Chcemy bowiem wymogów infrastrukturalnych, pięknych stadionów! Cóż z tego, skoro świecić będą one pustkami! Ta kolejka powinna zostać przełożona i nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuki, aby żaden z piłkarzy nie zakończył jej z kontuzją.

93.

Zapowiedź 24. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 23 lutego 2018 r.     9
Za nami już dwie "wiosenne" kolejki rozgrywek Ekstraklasy, ale dopiero teraz liga "ruszy z kopyta". W przeciągu bowiem zaledwie jedenastu dni czekają nas trzy pełne serie gier i można śmiało stwierdzić, że dla wielu drużyn mogą to być kolejki decydujące. Przed nami pierwsza maratońska część ligowych zmagań, w której nie ma wprawdzie pojedynków "na szczycie", ale zapowiada się ona bardzo ciekawie.

94.

Zapowiedź 23. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 16 lutego 2018 r.     4
Wciąż w zimowej aurze piłkarzom Ekstraklasy przyjdzie rozegrać drugą kolejkę ligowej wiosny sezonu 2017/2018. W niej nie ma wprawdzie wielkich szlagierów, ale przed tygodniem niemal każda ekipa wykazała się całkiem niezłą postawą i to dobry prognostyk przed czekającą nas następną serią spotkań. W niej o umocnienie się na fotelu lidera powalczy bez wątpienia Legia, która podejmować będzie fatalnie grający na wyjazdach Śląsk. O przerwanie złej serii meczów na własnym z kolei stadionie, mamy nadzieję, postara się Wisła, która podejmować będzie Arkę.

95.

Zapowiedź 22. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Piątek, 9 lutego 2018 r.     15
54 dni - tyle kibice w całej Polsce czekać musieli na wznowienie rozgrywek sezonu 2017/2018. Dłużący się czas, to już jednak przeszłość, bo dzisiejszego wieczoru - z 22. kolejką - wraca… "najlepsza liga świata", a więc LOTTO Ekstraklasa! W niej najciekawiej zapowiada się piątkowe starcie, w którym Legia zmierzy się w Lubinie z Zagłębiem. Oczy kibiców "Białej Gwiazdy" w ekrany telewizorów z podwójną uwagą zostaną skierowane w sobotę o godzinie 20:30. W ligowej inauguracji ekipa "Białej Gwiazdy" zmierzy się w odległym Gdańsku z Lechią.

Znaleziono 95 wyników zapytania.